Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (risk-free)

Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (risk-free)

Apie projektą

 

 

 

 

 

Projekto pavadinimas – LLI-402 projektas „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)

Projekto vykdymo laikas – 01.04.2018 – 31.03.2020. Projekto įgyvendinimo trukmė 24 mėn.

Vadovaujantysis projekto partneris – Latgalos planavimo regionas (Latvija)

Projekto partneriai:

  • Latgalijos regiono plėtros agentūra
  • Visagino savivaldybės administracija
  • Ignalinos kultūros ir sporto centras

Projekto finansavimas

Visas projekto biudžetas 750 973,98 EUR. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 638 327,88 EUR.

Bendra projekto vertė 116 450,00 Eur (tenkanti Visagino savivaldybei).
Partnerio nuosavas įnašas 17 467,50 Eur (15 proc.), iš jų:
Savivaldybės biudžetas (7,5 proc.) – 8 734,5 Eur.
Valstybės biudžetas (7,5 proc.) – 8 733 Eur.
 
Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014-2020 m. Intereg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Projekto tikslas – įtraukti socialinės rizikos paauglius ir jaunimą dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.

Planuojamos įgyvendinti pagrindinės projekto veiklos:

1. Organizuojamos gatvės sporto varžybos rizikos grupės paaugliams (Ghetto games).
2. Organizuojami mokymai dirbantiems su rizikos grupės paaugliais bei parengtos metodinės rekomendacijos.
3. Įrengta gatvės sporto infrastruktūra (Lauko treniruokliai, futbolo vartai standartiniam ir mini futbolui, mobilių krepšinio stovų įrengimas bei kitos daugiafunkcinės sporto infrastruktūros pritaikymas gatvės sportui). Planuojama projekto įgyvendinimo vieta – sporto aikštelė šalia „Atgimimo gimnazijos“.
 
Projekto metu bus dirbama su rizikos grupėje esančiais vaikais ir jaunimu Latgalės ir Utenos pasienio regionuose, o pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti bus siekiama apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje. Projekto veiklos stiprins dirbančiųjų su rizikos grupės vaikais bei paaugliais profesionalų gebėjimus (20 asmenų iš dalyvaujančių organizacijų), siekiant sustiprinti jų kompetencijas dirbant su šia specifine tiksline grupe. Taip pat bus kuriamas tinklas, kuriame bus keičiamasi informacija bei gerąja patirtimi, bus sukurta metodika, kuri apibrėš, kokiais būdais ir kaip pasitelkiant sportą motyvuoti ir įtraukti socialinės rizikos grupės paauglius į aktyvias veiklas. Be to, bus patobulinta sporto lauko infrastruktūrą trylikoje projekte dalyvaujančių savivaldybių: Agluonos, Balvų, Daugpilio, Kraslavos, Preilių, Rezeknės, Riebinių, Vilakos ir Vilani rajonuose bei Daugpilio ir Rezeknės miestų savivaldybėse Latgalės regione, Ignalinos rajono bei Visagino miesto savivaldybėse Utenos regione. Trylikoje regionų projekto metu vyks treniruotės bei bus vadovaujama atrinktiems rizikos grupės paaugliams ir įvyks įvairūs atviri gatvės sporto užsiėmimai, įskaitant dvejus Ghetto žaidimų turnyrus Visagine bei Daugpilyje, vasaros laikotarpiu apskritai įsitrauks 1500 rizikos grupės paauglių.

Kontaktai pasiteiravimui

Visagino savivaldybės administracijos
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė
Inga Stankevičienė
 
el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt
mob. tel. 8 655 24 307, (8 386) 39 117 

Statusas ⏳  Vykdomas
Programos interneto svetainė http://latlit.eu/
Projekto aprašymas programos interneto svetainėje http://latlit.eu/lli-402-sports-for-social-inclusion-of-at-risk-teenagers-risk-free/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė https://europa.eu/european-union/index_lt
Programos FB puslapis www.facebook.com/LatviaLithuaniaProgramme/
NAUJIENOS, APTARIMAI IR SUSITIKIMAI

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"