Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Projekto naujienos, aptarimai ir susitikimai

Projekto naujienos, aptarimai ir susitikimai

 

Visagine nuskambėjo baigiamasis bendro Latvijos-Lietuvos projekto akordas

Visagino savivaldybės vicemerė Aleksandra Grigienė: „Tikimės, kad  bendradarbiavimas su partneriais vyks ir toliau, bus ieškoma galimybių įgyvendinti naujus projektus“.

Visagino savivaldybės administracija bendradarbiaudama su partneriais iš Latvijos (Latgalės planavimo regionu ir Latgalės regiono plėtros agentūra) bei Ignalinos kultūros ir sporto centru šių metų birželio 30 d. baigė įgyvendinti projektą „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais“. Projektas tęsėsi kiek ilgiau nei dvejus metus.
Latgalės planavimo regiono vadovė Iveta Tabune teigia, kad projekto idėja kilo jau seniai. Latvijos mokyklose atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad kai kurie jaunuoliai priklausomi nuo kompiuterio, o kiti, deja, ir nuo narkotikų. Suprasta, kad abejose šalyse problemos tos pačios, ir imta svarstyti, ką pasiūlyti jaunimui, siekiant grąžinti jį į normalų gyvenimą. Projekto partnerėmis pasirinktos aktyviausiai pareiškusios norą jame dalyvauti Visagino ir Ignalinos savivaldybės.
Projekto pradžioje 2018 metų gruodį Latvijoje buvo pradėtas 3 dalių mokymų ciklas (2 dalys vyko Latvijoje Daugpilyje ir Kraslavoje, trečia Lietuvoje Visagine), kuriame dalyvavo abiejų šalių sporto treneriai, jaunimo reikalų koordinatoriai, vaikų dienos centrų darbuotojai. Mokymų metu apsikeista patirtimi, diskutuota apie tai, kaip įvairūs jaunuolių stereotipai riboja specialistų veiklą ir kaip įtakoja darbą su jaunimu. Visagino savivaldybės atstovų nuomone, mokymai buvo labai naudingi, susipažinta su Latvijos ir Lietuvos specialistų gerąja patirtimi, pasisemta naujų idėjų. Parengtos metodinės rekomendacijos dirbantiems su rizikos grupės paaugliais ir jaunimu.
Praėjusių metų birželio 1 d. Visagino paplūdimio zonoje Vaikų gynimo dienos proga buvo organizuotas sporto renginys „Atviros paplūdimio sporto žaidynės“. Renginyje dalyvavo 50 vaikų bei paauglių iš Latvijos ir 50 - iš Lietuvos. O liepos 6 d. Daugpilyje įvyko  sporto renginys „Gheto games“. Visagino savivaldybės komandos dalyvavo gatvės futbolo ir krepšinio rungtyse. Mūsų miestui atstovavo 27 vaikai bei paaugliai, juos džiugino naujos pažintys ir sporto dėka užsimezgusi tolimesnė draugystė.
Taip pat projekto metu organizuoti užsiėmimai, vedami sporte aukštų rezultatų pasiekusių asmenų. Bokso treniruotėms vadovavo Denisas Naidionovas, 2017 metais Lietuvos bokso federacijos pripažintas vienu  geriausių trenerių. Irklavimo treniruotėse projekto dalyviai jėgas išbandė drauge su kanojininku, daugkartiniu pasaulio čempionu ir olimpinės rinktinės nariu Raimundu Labucku bei kanojininku, daugkartiniu pasaulio bei Europos čempionatų laimėtoju ir prizininku, olimpiečiu Jevgenijumi Šuklinu. Ivetos Tabunės teigimu, svarbiausia, kad „sporto žvaigždės bendravo su jaunimu, dalijosi savo patirtimi, juk autoriteto pavyzdys itin vertingas“.
Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Julija Svidėnienė džiaugiasi, kad mūsų savivaldybės gamta, sporto centro trenerių aktyvumas, infrastruktūra: kempingas, stadionai – puiki galmybė tokių projektų įgyvendinimui. Už projekto lėšas atnaujinta ir puikiai įrengta „Atgimimo“ gimnazijos sporto aikštelė, įsigyta slidinėjimo įranga, pastatyti futbolo vartai. Tuo jaunieji sportininkai naudosis ir ateityje. Svarbiausia, pritraukti ir sudominti jaunimą mėgiama veikla.
Šių metų birželio 26 d. Visagine įvyko baigiamasis projekto renginys, kurio metu įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui organizuotos futbolo, krepšinio, tinklinio ir rankų lenkimo varžybos. Reikia tikėtis, kad partnerių, organizatorių, dalyvių bei visų, besirūpinusių šio projekto įgyvendinimu Latvijoje ir Lietuvoje, užsimezgusios pažintys ir užgimusi draugystė tik stiprės. Beje, projekte dalyvavo apie 2000 Latvijos ir Lietuvos paauglių bei jaunimo.
„Šio projekto metu įgyvendintų veiklų bei įrengtos infrastruktūros dėka paaugliai ir jaunimas galėjo dalyvauti įvairiose sporto veiklose, kuriose buvo mokomi kantrybės, komandinio darbo, atsakomybės bei fizinės ištvermės. Sporto veiklą vykdančios įstaigos galėjo atnaujinti savo materialinę bazę. Tikimės, kad  bendradarbiavimas su partneriais vyks ir toliau, bus ieškoma galimybių įgyvendinti naujus projektus“, – teigia Visagino savivaldybės vicemerė Aleksandra Grigienė.
Projekto partneriai – Latgalės regiono atstovai taip pat tikina, kad bendrą veiklą su Visaginu numatoma tęsti ir ateityje būsimais projektais pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą Interreg.
Projekto biudžetas 750 973,98 EUR. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 638 327,88 EUR. Bendra projekto vertė, tenkanti Visagino savivaldybei 116 450,00 Eur.
Projektą finansavo 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, kuri siekia prisidėti prie darnaus Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014-2020 m. Intereg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Visagino savivaldybės administracija, kaip PP3 dalyvaujantis Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte LLI-402 (RISK-FREE) „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais“, organizuoja baigiamąjį projekto renginį.

Renginys įvyks 2020 m. birželio 26 d. Visagino savivaldybėje, adresu Parko g. 14 A (kempingo teritorija).

Maksimalus renginio dalyvių skaičius 50 dalyvių iš Lietuvos ir 50 dalyvių iš Latvijos. Vyks futbolo, krepšinio, tinklinio ir rankų lenkimo varžybos įvairiose amžiaus grupėse:

1) Futbolas 5x5, amžiaus grupė iki 14 metų, 15–19 metų berniukai ir mergaitės. Žaidžiama pagal mini futbolo taisykles. Žaidimo pagrindas – smėlis. Žaidimo sistema priklausys nuo užsiregistravusių komandų skaičiaus.

2) Krepšinis 3x3, amžiaus grupė iki 12 metų (žaidimo trukmė 8 min.), 13–15, 16–18 metų berniukai ir mergaitės. Žaidžiama pagal gatvės krepšinio taisykles.  Žaidimo sistema priklausys nuo užsiregistravusių komandų skaičiaus.

3) Tinklinis 4x4, amžiaus grupė iki 17 metų, 18–19 metų berniukai ir mergaitės. Žaidimo pagrindas – smėlis. Žaidžiama pagal gatvės tinklinio taisykles. Žaidimo sistema priklausys nuo užsiregistravusių komandų skaičiaus.

4) Rankų lenkimas. Dalyviai: berniukai 2 grupės iki 75 kg, nuo 75 kg, mergaitės 2 grupės iki 65 kg, daugiau kaip 65 kg.

Dėl registracijos į varžybas prašome kreiptis į renginio organizatorius tel. 8 616 45 822.

2020 m. gegužės 28 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-1312 „Dėl sporto varžybų organizavimo būtinų sąlygų“ (toliau tekste – Sprendimas) Lietuvos Respublikoje gali būti organizuojamos sporto varžybos, jei laikomasi Sprendime nustatytų reikalavimų.
Sprendimo 1.1 papunktyje yra nurodyta, kad sporto varžybų organizatorius privalo užtikrinti, kad atvirose erdvėse vykstančiose varžybose dalyvautų ne daugiau kaip 300 (nuo 2020-06-16 500) žiūrovų ir (ar) varžybose dalyvaujančių sportininkų, neįskaičiuojant trenerių, teisėjų, aptarnaujančio personalo ir kitų varžybų dalyvių, ir tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus, būtų užtikrintas ne mažesnis nei 1 m atstumas.

Taip pat turi būti sudarytos sąlygos vykdyti ir kitus nurodymus:

1) Žiūrovams, sportininkams bei dalyviams turi būti  sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai bei pateikta informacija apie higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.) laikymosi būtinybę.

2) Į varžybų vietą nebūtų įleidžiami žiūrovai, sportininkai ir dalyviai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas 37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

3) Panaudotas sporto inventorius ir priemonės būtų valomi ir dezinfekuojami.

4) Sportininkai ir dalyviai būtų aprūpinti nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad Visagino savivaldybės administracija baigiamąjį projekto renginį planuoja organizuoti atviroje erdvėje, t. y. savivaldybės kempingo teritorijoje, aukščiau minėtų reikalavimų vykdymas būtų užtikrintas.


Įgyvendinant  projektą, įsigyta nauja sporto įranga ir sukurta infrastruktūra

Projekto „LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ įgyvendinimo metu buvo įsigyta sporto įranga skirta treniruotis įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, taip siekiant įtraukti kuo daugiau socialinės rizikos paauglių ir jaunimo dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.

Projekto įgyvendinimo metu šalia „Atgimimo“ gimnazijos buvo sutvarkyta krepšinio aikštelė, pastatyti lauko treniruokliai (10 vnt.), taip pat įsigyti futbolo vartai (4 vnt. mini futbolui, 4 vnt. standartiniai ir 2 vnt. aliuminiai), kurie bus pastatyti viešosiose erdvėse, sporto centro salėje pakabinti krepšinio lankai, taip pat įsigyta slidinėjimo įranga (riedslidės 8 vnt. ir 4 vnt. slidinėjimo treniruokliai), tinklinio įrangos komplektas, universalus treniruoklis, kamuolių komplektas.

   

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014-2020 m. Intereg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Informaciją taip pat galite interneto svetainėje  http://www.visaginas.lt/projektai/interreg/risk-free
Programos interneto svetainė http://latlit.eu/.
Projekto aprašymas programos interneto svetainėje http://latlit.eu/lli-402-sports-for-social-inclusion-of-at-risk-teenagers-risk-free/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė https://europa.eu/european-union/index_lt
Programmos FB puslapis: www.facebook.com/LatviaLithuaniaProgramme/

Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Kontaktai pasiteiravimui:
Visagino savivaldybės administracijos
Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyr. specialistė
Inga Stankevičienė
el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt
mob. tel. 8 655 24307, 8 (386) 39 117


Naujas metodinis vadovas darbuotojams, dirbantiems su rizikos grupės vaikais ir jaunimu

Vykdant projektą LLI-402 Rrisk-free“ buvo sukurtas naujas metodinis vadovas darbuotojams, dirbantiems su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, kuris yra prieinamas internete. Metodinis vadovas yra lietuvių ir latvių kalbomis.
2019 m. lapkričio 13 d. Daugpilyje buvo organizuotas informacinis seminaras, siekiant pristatyti naują vadovą Latgalos regiono specialistams. Seminaro dalyviai išmoko neformaliojo švietimo elementų, kurie yra įtraukti į vadovą ir pasidalino profesinio darbo patirtimi su savo kolegomis iš Latgalos regiono.
Vaikų ir jaunimo priežiūros specialistai (sporto treneriai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, psichologai, jaunimo darbuotojai ir t.t.), kasdien dirbantys su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, susiduria su metodų ir priemonių trūkumu teikiant kokybišką paramą vaikų ir jaunimo mokymosi procesui. Latgalos planavimo regionas sukūrė metodiką ir gaires, kaip dirbti su šia konkrečia tiksline grupe, geriau motyvuoti bei įtraukti į sportinę veiklą.
Metodinė medžiaga skirta kiekvienam vaikų ir jaunimo priežiūros specialistui, norinčiam atlikti palaikomąjį darbą su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, skatinant tikslinės grupės socialinę įtraukti, naudojant sportą kaip palaikymo įrankį. Šiame vadove aprašomi rizikos grupės vaikai ir jaunimas Latgalos planavimo regione ir Utenos apskrityje (Lietuva). Taip pat aprašomas jaunimo specialistų vaidmuo, funkcijos ir užduotys, aspektai, į kuriuos jie turi atsižvelgti naudodamiesi sportu kaip palaikymo priemone dirbant su rizikos grupės vaikais ir jaunimu. Daugiausia dėmesio skiriama praktinėms sąlygoms, į kurias reikia atsižvelgti įtraukiant rizikos grupės vaikus ir jaunimą į sportinę veiklą. Metodinėje medžiagoje apibendrinti ir įtraukti neformaliojo švietimo metodai dirbant su projekto tiksline grupe.
Kuriant medžiagą dalyvavo šios srities profesionalai. Jie pasidalino savo patirtimi, pastebėjimais ir pateikė rekomendacijas, kaip dirbti su tiksline grupe. Medžiagos teorinį pagrindą sukūrė mokymo ciklo, vykusio 2018 m. pabaigoje ir 2019 m. pradžioje, dalyviai - jaunimo specialistai, našlaičių ir globos teismų atstovai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir sporto treneriai iš Latgalos planavimo regiono, Ignalinos bei Visagino regionų Lietuvoje.
Metodinė medžiaga yra vienas pagrindinių projekto LLI-402 „risk-free“ rezultatų, kuris užtikrins sukurto socialinės įtraukties modelio tęstinumą per sportą, ypatingą dėmesį skiriant rizikos grupės vaikams ir jaunimui atokiose kaimo vietovėse ir kituose pasienio teritorijose.

Naująjį metodinį vadovą galite parsisiųsti čia. 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. 


 Įvyko projekto valdymo grupės susitikimas

 2019 m. gruodžio 17 d. 13.30 val. Visagino savivaldybės administracijos patalpose įvyko projekto Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ valdymo grupės susitikimas, kuriame dalyvavo Latgalos planavimo regiono, Latgalos planavimo agentūros, Ignalinos kultūros ir sporto centro ir Visagino savivaldybės atstovai.

Susitikimo metu buvo aptartos 3 etape įgyvendintos veiklos, bei aptarta 4 periodo metu numatytos įgyvendinti veiklos, darbų grafikas bei biudžeto lėšų planavimas.
Taip pat projekto valdymo grupės nariai apžiūrėjo projekto lėšomis įsigytus ir pastatytus lauko treniruoklius.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Pradėta įgyvendinti viena iš projekto veiklų
Įgyvendinant projektą „LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ pradėta įgyvendinti viena iš projekto veiklų, tai yra organizuojami sporto užsiėmimai, kuriuos veda sporto srityje aukštus rezultatus pasiekęs asmuo, taip siekiant motyvuoti vaikus ir jaunimą dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą, kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, bei siekiant apsaugoti juos nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.

Vaikai ir jaunimas jau galėjo dalyvauti bokso treniruotėse, kurias vedė Lietuvos bokso federacijos  2017 metais vienu iš geriausių trenerių pripažintas bokso treneris Denisas Naidionovas, taip pat buvo galima savo jėgas išbandyti šalia Lietuvos kanojininko, daugkartinio pasaulio čempiono ir olimpinės rinktinės nario Raimundo Labucko ir Lietuvos kanojininko, daugkartinio pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojo ir prizininko, olimpiečio Jevgenijaus Šuklino per irklavimo treniruotes, kuriuose vaikai ir jaunimas buvo mokomi kantrybės, komandinio darbo, atsakomybės bei fizinės ištvermės.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Sportuokime kartu

Gerbiami visaginiečiai, teikiame Jūsų dėmesiui INTERREG projekto LLI-402 „Sportas, kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: Risk-free)“ sporto renginių tvarkaraštį. Šie sporto renginiai yra atviri, prieinami visiems norintiesiems. Tėvų, globėjų dėmesiui – galima atvesti į užsiėmimus savo vaikus, kurie gali dalyvauti treniruotėse arba stebėti jas, susipažinti su treneriais. Tvarkaraštyje nurodyti užsiėmimų adresai ir trenerių kontaktai.

Renginių tvarkaraštis

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


„Gheto games“ sporto renginys Daugpilyje

Įgyvendinant projektą „LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ 2019 m. liepos 6 d. Daugpilyje, Vienybės aikštėje įvyko „Gheto games“ sporto renginys, kuriame dalyvavo ir Visagino savivaldybės komandos, kurios dalyvavo gatvės futbolo ir krepšinio rungtyse. Iš viso iš Visagino savivaldybės dalyvavo 27 vaikai ir paaugliai.

Renginio metu taip pat buvo galimybė išbandyti savo jėgas kitose rungtyse tokiose kaip stalo futbolas, smiginis ir kt.

Renginio metu buvo siekiama įtraukti kuo daugiau socialinės rizikos paauglių ir jaunimo dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Informaciją taip pat galite rasti interneto svetainėje http://www.visaginas.lt/projektai/interreg/risk-free
Programos interneto svetainė http://latlit.eu/.
Projekto aprašymas programos interneto svetainėje http://latlit.eu/lli-402-sports-for-social-inclusion-of-at-risk-teenagers-risk-free/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė https://europa.eu/european-union/index_lt
Programmos FB puslapis: www.facebook.com/LatviaLithuaniaProgramme/
Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Atviros paplūdimio sporto žaidynės Visagine

Įgyvendinant projektą „LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ 2019 m. birželio 1 d. Visagino paplūdimio zonoje buvo organizuotas sporto renginys „Atviros paplūdimio sporto žaidynės“.

Renginyje dalyvavo 50 vaikų ir paauglių iš Latvijos ir 50 iš Lietuvos. Latgales regionui atstovavo Balvų, Dagdos, Daugpilio miesto, Kraslavos, Livanų, Ludzos, Preilių, Rėzeknės ir Vilanų savivaldybės, Lietuvai atstovavo Ignalinos ir Visagino savivaldybės.

Paplūdimio tinklinio varžybose dalyvavo 36 komandos, kuriose dalyvavo 72 dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos.
Paplūdimio futbolo varžybose dalyvavo 14 komandų, kuriose dalyvavo 70 dalyvių iš Latvijos ir Lietuvos.
Paplūdimio krepšinio varžybose dalyvavo 28 komandos, kuriose dalyvavo 96 dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos.


Taip pat renginio dalyviai galėjo dalyvauti įvairiose rungtyse, tokiose kaip „Drakonų“ valčių parodomosios treniruotės (dalyvavo 80 dalyvių), jaunųjų ugniagesių estafetėse (dalyvavo 20 dalyvių). Visose sporto varžybose dalyvavo apie 338 dalyvius.


Renginio metu buvo siekiama įtraukti kuo daugiau socialinės rizikos paauglių ir jaunimo dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas ir palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą bei reintegraciją visuomenėje.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Įvyko mokymai dirbantiesiems su rizikos grupės vaikais bei paaugliais

Visagino savivaldybės administracija įgyvendindama Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis finansuojamą projektą LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (risk-free)“ 2019 m. vasario 19–20 d. vykdo mokymus asmenims, dirbantiems su rizikos grupės vaikais bei paaugliais. Mokymai vyksta Visagine, Ramybės k., Balto g. 1.


Mokymų tema – asmenų, dirbančių Lietuvoje ir Latvijoje su rizikos grupės vaikais, gebėjimų stiprinimas. Mokymo tikslas – pagerinti tikslinės grupės įgūdžius dirbant su rizikos vaikais ir jaunais žmonėmis, taip pat sukurti specialistų tinklą keistis informacija ir geros praktikos pavyzdžiais.


Tikslinė grupė: asmenys iš Latvijos ir Lietuvos, dirbantys su rizikos grupių vaikais ir jaunimu (socialiniai darbuotojai, jaunimo organizacijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, įskaitant sporto mokytojus ir instruktorius ir kt.).

Mokymų medžiaga

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Kraslavoje vyko mokymai skirti asmenims dirbantiems su rizikos grupės paaugliais

2019 m. kovo 21–22 d. Kraslavoje vyko mokymai skirti asmenims dirbantiems su rizikos grupės paaugliais, kuriuose dalyvavo 5 asmenys iš Visagino savivaldybės Socialinių paslaugų centro, Šeimos ir vaiko gerovės centro bei 1 savanoris iš futbolo asociacijos. Ignalinos savivaldybei atstovavo sporto treneriai.

Latgales regionui atstovavo Aglonos, Balvi, Cibla, Ilūkstes, Kārsavas, Kraslavas, Livani, Ludzos ir Vilani savivaldybės, taip pat Daugpilio miesto savivaldybės jaunimo reikalų atstovai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir vietinių asociacijų atstovai.

Mokymų dalyviai aplankė Kraslavos baseiną, daugiafunkcinį sporto centrą ir kitus objektus, kad susipažintų su jaunimo galimybėmis praleisti laisvalaikį. Kartu su dėstytojais dalyviai turėjo galimybę patekti į „skirtingo profilio jaunimo batus“, galvoti apie tai, kaip įvairūs jaunuolių stereotipai riboja specialistų veiklą ir kokią įtaką jie daro dirbant su jaunimu. Taip pat buvo parengtas konkretus veiksmų planas, kurio pagrindinis tikslas padėti asmenims dirbantiems šioje srityje, įtraukti vaikus ir jaunimą į sportinę veiklą. Įvertinę mokymų ciklą, dalyviai priėjo nuomonės, kad mokymai buvo labai naudingi susipažinti su Latvijos ir Lietuvos specialistų gerąja patirtimi, gauti naujų idėjų.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


ORGANIZUOJAMI MOKYMAI ASMENIMS, DIRBANTIEMS SU RIZIKOS GRUPĖS PAAUGLIAIS  (RISK-FREE)

Visagino savivaldybės administracija įgyvendindama Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis finansuojamą projektą LLI-402 „Sports for Social Inclusion of At-risk Teenagers“ (risk-free) 2019 m. vasario 19–20 d. organizuoja mokymus asmenims, dirbantiems su rizikos grupės vaikais bei paaugliais.
Mokymo paslaugų teikimo vieta – Balto g. 1, Ramybės kaimas, Visagino savivaldybė.
Laikas: ~ 9:30 – 17:00 val.
Mokymuose dalyvaujančių asmenų skaičius ~ 20 (10 iš Lietuvos, 10 iš Latvijos).
Mokymų tema – asmenų, dirbančių Lietuvoje ir Latvijoje su rizikos grupės vaikais, gebėjimų stiprinimas. Mokymo tikslas – pagerinti tikslinės grupės įgūdžius dirbant su rizikos vaikais ir jaunais žmonėmis, taip pat sukurti specialistų tinklą keistis informacija ir geros praktikos pavyzdžiais.
Tikslinė grupė: asmenys iš Latvijos ir Lietuvos, dirbantys su rizikos grupių vaikais ir jaunimu (socialiniai darbuotojai, jaunimo organizacijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, įskaitant sporto mokytojus ir instruktorius ir kt.).
Šių mokymų tikslas – darbuotojų dirbančių su rizikos grupės vaikais ir paaugliais įgūdžių stiprinimas ir supratimo (susikalbėjimo) gerinimas su šia specifine tiksline grupe. Taip pat sukurti struktūrą informacijos mainams ir geresniam bendradarbiavimui tarp šios srities specialistų. Tai antrasis iš trijų mokymų ciklų, kuris bus organizuojamas Visagine. Asmenys, dalyvavę pirmame mokymų cikle, maloniai kviečiami dalyvauti ir kituose mokymų cikluose.
Visagino savivaldybės administracija prašo projekto partnerių iš Latgalos regiono ir Ignalinos pateikti informaciją apie atstovus dalyvausiančius šiuose mokymuose. Vardas, pavardė, telefono numeris bei elektroninio pašto adresas. Informaciją prašome pateikti iki 2019 vasario 14 d. el. p. inga.stankeviciene@visaginas.lt
Dalyvių skaičius ribotas. Išsamesnė informacija ir patvirtintas dalyvių sąrašas bus atsiųstas prieš pat mokymus.

Mokymų programa

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėją el. p. irina.michailova@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Daugpilyje vyko mokymai skirti asmenims, dirbantiems su rizikos grupės paaugliais

2018 m. gruodžio 17–18 d. Daugpilyje vyko mokymai skirti asmenims, dirbantiems su rizikos grupės paaugliais, kuriuose dalyvavo 5 asmenys iš Visagino savivaldybės Socialinių paslaugų centro, Šeimos ir vaiko gerovės centro bei 1 savanoris iš futbolo asociacijos.


Latgales regionui atstovavo Aglonos, Balvi, Cibla, Ilūkstes, Kārsavas, Kraslavas, Livani, Ludzos ir Vilani savivaldybės, taip pat Daugpilio miesto savivaldybės jaunimo reikalų atstovai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir vietinių asociacijų atstovai.


Mokymai vyko įgyvendinant projekto „LLI-402 „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“. veiklas, kuriomis siekiama įtraukti socialinės rizikos paauglius ir jaunimą dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėją el. p. irina.michailova@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Visagine įvyko pirmasis Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto LLI-402 (RISK-FREE) „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais“ valdymo grupės posėdis

2018 m. lapkričio 26 d. Visagine įvyko pirmasis Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto LLI-402 (RISK-FREE) „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais“ valdymo grupės posėdis. Posėdyje dalyvavo pagrindinio projekto partnerio Latgalos planavimo regiono atstovai, projekto partnerių Latgalijos regiono plėtros agentūros, Visagino savivaldybės administracijos, Ignalinos kultūros ir sporto centro atstovai.


Susitikimo metu buvo aptarta 1 etapo metu įgyvendintos projekto veiklos, aptarta 2 periodo metu numatytos įgyvendinti veiklos, darbų grafikas bei biudžeto lėšų planavimas.
rojekto partneriai lankėsi Visagino kūrybos namų atviro centro erdvėje, kurioje jaunas žmogus gali praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje (be smurto, patyčių, svaigalų ir pan.), užsiimti jų mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, muzikavimas ir t.t.), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimomis temomis bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą ir palydėjimą. Taip pat apžiūrėjo vietas, kuriose bus įgyvendinamos tolimesnės projekto veiklos.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėją el. p. irina.michailova@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Daugpilyje įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas

2018 birželio 26 d. Daugpilyje įvyko pirmasis projekto „LLI-402 projektas „Sportas kaip socialinio bendravimo forma su rizikos grupės paaugliais (akronimas: risk-free)“ susitikimas, kuriame dalyvavo visi keturi partneriai iš Lietuvos ir Latvijos. Pagrindinis projekto partneris Latgalijos regiono plėtros agentūra, kiti partneriai Visagino savivaldybės administracija, Ignalinos kultūros ir sporto centras.
Susitikimo metu, buvo pasirašyta partnerystės sutartis, aptartos planuojamos įgyvendinti projekto veiklos, bei aptarti asmenys, kurie koordinuos projekto veiklas.
Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama kuo daugiau socialinės rizikos paauglių ir jaunimo įtraukti dalyvauti socialinėje veikloje pasitelkiant sporto kultūrą kaip priemonę socialinei įtraukčiai didinti, taip siekiant apsaugoti tikslinę grupę nuo įsitraukimo į rizikingas, kriminalines ar amoralias veiklas, ir taip palengvinti jų sugrįžimą į mokyklą ir reintegraciją visuomenėje.
Taip pat bus organizuoti mokymai dirbantiems su rizikos grupės paaugliais bei parengtos metodinės rekomendacijos, 2019 m. birželio 1 d. Vaikų gynimo dienos proga bus organizuotos gatvės sporto varžybas rizikos grupės paaugliams (Ghetto games), kuriose rungsis dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos, įrengta gatvės sporto infrastruktūra (Lauko treniruokliai, futbolo vartai standartiniam ir mini futbolui, mobilių krepšinio stovų įrengimas bei kitos daugiafunkcinės sporto infrastruktūros pritaikymas gatvės sportui). 
Planuojama projekto įgyvendinimo vieta – sporto aikštelė šalia „Atgimimo gimnazijos“.
Projekto įgyvendinimas vyks iki 2020 m. kovo mėn. 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystimosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėją el. p. irina.michailova@visaginas.lt 
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"