Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Vyksta daugiabučių namų savininkų susirinkimai, organizuojami UAB „Visagino būstas“ ir daugiabučių namų bendrijų

Šiuo metu vyksta daugiabučių namų savininkų susirinkimai, organizuojami UAB ,,Visagino būstas“ ir daugiabučių namų bendrijų. Dėkojame tų daugiabučių namų bendrijų pirmininkams ir bendrijų specialistams, kurie aktyviai dalyvauja namų atnaujinimo procese. Džiugu, kad miesto gyventojai domisi namų atnaujinimo galimybėmis, užduoda klausimus dėl namų renovacijos, dėl investicinių planų rengimo, dėl atnaujinimo darbų eigos.

Taip pat atkreipiame namų butų ir kitų patalpų savininkų dėmesį, kad priimant sprendimą dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo), svarbu nepamiršti, kokiais atvejais gyventojai gali gauti būsto šildymo išlaidų kompensacijas, o kokiais – jas prarasti.

Gera žinia, kad bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam daugiabučio namo buto savininkui, kurie turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją atnaujinamame (modernizuojamame) bute pagal energijos ar kuro sąnaudų normatyvą būsto naudingajam plotui, bet ne didesniam už piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nustatytą būsto naudingojo ploto normatyvą, šildyti, šildymo ir nešildymo sezono metu apmokamos jiems tenkančios kiekvieno mėnesio kredito ir palūkanų įmokos per kredito sutartyje nustatytą kredito grąžinimo laikotarpį.

Taip pat svarbu žinoti, kad jeigu daugiabučio namo buto savininkas, kuris turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją arba ją gauna, nedalyvavo susirinkime svarstant ir priimant sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo ir atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą, ir dėl šių asmenų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti, nuo kito mėnesio, už kurį skiriama būsto šildymo kompensacija, jo bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam daugiabučio namo buto savininkui skiriama kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis mažinama 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono būsto šildymo išlaidų kompensacija neskiriama, bet ne ilgiau kaip 3 metų šildymo sezonus nuo šių aplinkybių atsiradimo.

Nuostatos apie kredito ir palūkanų apmokėjimą bei kompensacijų dydžio mažinimą atsisakiusiems dalyvauti modernizacijos projektuose yra numatytos Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 7 str. 5 d. ir 21 str. 12 d.

Daugiau klausimų apie renovaciją daugiabučių namų butų savininkai galės užduoti organizuojamų susirinkimų metu UAB „Visagino būstas“ ir daugiabučių namų bendrijų specialistams.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"