Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Visagino savivaldybės administracijos specialistai kartu su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos kolegomis vyko į apleistų teritorijų...

Visagino savivaldybės administracijos specialistai kartu su Panevėžio miesto savivaldybės...

Siekdami pertvarkyti apleistas erdves ir taip mažinti neigiamą teritorijų poveikį aplinkai, skatinti darnų regionų vystymąsi ir bendradarbiavimą, novatoriškais metodais tvarkyti apleistas teritorijas, Visagino ir Panevėžio savivaldybių administracijos  ir projekto partneriai iš Daugpilio, Rėzeknės, Kraslavos įgyvendina projektą „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ („Trasformations from Slum to Chic“, Trans-form, Project LLI-386) pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo  2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą (www.latlit.eu).
Š. m. kovo 19–22 d. septyni Visagino ir dešimt Panevėžio miesto savivaldybių specialistų vyko į apleistų teritorijų tvarkymo gerosios patirties keturių dienų vizitą Latvijoje. Septyniolika įvairių sričių specialistų aplankė penkis Latvijos miestus ir miestelius: Daugpilį, Kraslavą, Rėzeknę, Lūznavą ir Maltą. Viešnagės metu susitikta su šių miestų kolegomis, pasidalinta patirtimi rūpimais klausimais, aptartos galimos bendradarbiavimo sritys, analizuotos problemos, iškylančios abiejose valstybėse, bei jų sprendimo būdai.
Išvykos metu specialistai turėjo galimybę susipažinti su kaimyninės šalies savivaldybių partnerių patirtimi, apsilankyti objektuose, kurie buvo pertvarkyti pagal projektą „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“. Tai ne tik suteikia platesnį žinojimą apie apleistų teritorijų tvarkymo galimybes, bet ir padės įgyvendinti Visagino savivaldybės projektus. Prieita prie bendros nuomonės, kad tiek Latvijos, tiek Lietuvos miestai, panaudoję europines lėšas, pasikeitė į gera, gražėjančios erdvės skatina gyventojus džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu. Daug darbų atlikta, ne mažiau vykdoma ir planuojama ateičiai. Vizito metu taip pat buvo aptartos potencialios galimybės inicijuoti naujus tarptautinius projektus su partneriais.


Pirmas dvi dienas specialistai praleido Daugpilyje. Išvykos  metu Daugpilio savivaldybės projekto partneriai pristatė Daugpilio miesto apleistų erdvių atgaivinimo praktikas. Buvo pristatyta ilgus metus Daugpilio savivaldybės vystoma buvusi apleista karinė Daugpilio tvirtovės teritorija. Šiandien tvirtovė dinamiškai vystosi kaip didžiausias kultūros, turizmo ir verslo centras, todėl jis tampa įdomesnis ir patrauklesnis tiek vidaus, tiek tarptautinio turizmo rinkoms. Buvo atliktas didžiulis darbas atkuriant istorinį vaizdą ir vietas. Per pastaruosius metus į tvirtovės renovacijos projektus buvo investuota daugiau kaip 30 mln. eurų. Tvirtovėje įkurtas Mark‘o Rothko menų centras, kasmet sulaukiantis  apie 90 000 lankytojų.
Daugpilyje aplankytos viešosios erdvės: Stropių miško parkas – aktyviam poilsiui pritaikyta teritorija, miesto centre esantis Porohovkio parkas, Esplanadės parkas su paplūdimiu ir riedučių-riedlenčių trasa, vaikų mokslo centras „Zinoo“.


Apsilankyta šiaurinėje Daugpilio pramonės zonoje, kuri užima apie 120 ha. Apie 27 ha nepanaudotos žemės priklauso  savivaldybei. Teritorijoje jau vykdomi projektai šiuose sektoriuose: cheminių pluoštų gamyba, elektros kabelių gamyba, megztų gaminių gamyba, metalo bokštų gamyba, įrangos statyba ir surinkimas, maisto perdirbimas ir kt. Savivaldybė, siekdama pritraukti investuotojus, kuria reikiamą infrastruktūrą: rekonstruoja kelius, tiesia vandentiekio, nuotekų, dujų, elektros tinklus ir pan.
Trečią vizito dieną, kovo 21 d., specialistai praleido Kraslavoje. Kraslavos savivaldybės specialistai pristatė Kraslavos mieste atgaivintas teritorijas: Indra gatvę pramoninėje zonoje ir Kalnų gatvės atgaivintą teritoriją, Kraslavos turizmo informacijos centrą, amatų namus, renovuotą stadioną ir modernų sporto centrą.


Paskutinę vizito dieną, kovo 22 d., specialistai praleido Rėzeknės savivaldybėje. Projekto partneris – Rėzeknės SEZ (speciali ekonominė zona) pristatė savo vystomą teritoriją, kurioje įsikūrė didžiausia medienos apdirbimo įmonė „Verems“ ir didžiausia Rėzeknės specialiosios ekonominės zonos komercinė įmonė „Lejas Ančupāni“. Rėzeknės savivaldybė supažindino su atgaivinta teritorija Lūznavoje ir įrengta modernia daugiafunkce sale Maltoje.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus projektų koordinatorę Nataliją Jakubovskają el. p. natalija.jakubovskaja@visaginas.lt. Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"