Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

„Tvarus tarpvalstybinis bendradarbiavimas plėtojant žiemos turizmą“ Sniego galia / „Sustainable cross border cooperation for winter tourism...

 

 

 

 

 

Projekto pavadinimas ir numeris

„Tvarus tarpvalstybinis bendradarbiavimas plėtojant žiemos turizmą“ Sniego galia / „Sustainable cross border cooperation for winter tourism development” SnowPower / No.LL-00123

Projekto partneriai

Pagrindinis partneris – Daugpilio miesto savivaldybė, Latvija

Partneris– Visagino savivaldybės administracija, Lietuva

Programos prioritetas

IV prioritetas „Ekonominis turizmo ir paveldo potencialas“.

Konkretus tikslas

4.1. Kultūros ir tvaraus turizmo vaidmens stiprinimas ekonomikos vystymosi, socialinės įtraukties ir socialinių inovacijų srityse.

Bendras teritorinis iššūkis, kurį sprendžia projektas

Latvijos ir Lietuvos turizmo sezoniškumas yra ryškus: didelis turistų antplūdis pastebimas abiejose šalyse liepos–rugsėjo mėnesiais. Remiantis Daugpilio (Latvija) ir Visagino (Lietuva) apgyvendinimo įstaigose suteiktų nakvynių statistiniais duomenimis, abiejuose miestuose turistai dažniau lankosi birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Mažiau turistų naudojasi galimybėmis apsistoti Daugpilio ar Visagino apgyvendinimo įstaigose žiemos mėnesiais, o tai reiškia, kad žiema yra laikotarpis, kai apsilanko mažiausiai turistų.

Projekto tikslas

Sustiprinti neaktyvųjį turizmo sezoną – žiemą, taip prisidedant prie Daugpilio (Latvija) ir Visagino (Lietuva) pasienio regiono, kaip darnios turizmo vietovės, ekonominės plėtros ir tvarumo.

Planuojama veikla

Projektu „SnowPower“ siekiama sustiprinti turizmą tarpvalstybiniu bendradarbiavimu. Sukūrus Daugpilio ir Visagino savivaldybių bendradarbiavimo tinklą, bus vykdoma bendra veikla, kuri paskatins daugiau turistų atvykti į šį regioną ir pasilikti jame ilgesniam laikui. Projektas „SnowPower“ tarpvalstybiniu bendradarbiavimu skatins turizmo pasiūlos įvairovę.

  1. Bus investuojama į turizmo pasiūlos plėtrą – slidinėjimo trasas tiek Visagine (slidinėjimo trasų remontas Visagino miške), tiek Daugpilyje (dirbtinio sniego gamybos sistemos įrengimas Stropų miške).
  1. Specialiųjų poreikių turintiems žmonėms skirtų rogučių įsigijimas Daugpilyje ir slidžių bei riedslidžių Visagine.
  1. Tarpvalstybinė turizmo rinkodaros veikla, skirta populiarinti Daugpilio ir Visagino pasienio regioną kaip aktyvios žiemos turizmo veiklos vietą (vaizdo įrašai, kelionės žiniasklaidai, slidinėjimo trasų atidarymo renginiai).
  1. Turizmo specialistų gebėjimų stiprinimas – mokymai „Žaliosios ir skaitmeninės žinios turizmo srityje, padedančios žiemos turizmo sezonu“, mokomieji vizitai, smegenų šturmo sesijos.

Įgyvendintos veiklos rezultatas – Daugpilio ir Visagino pasienio regionas taps tvaresne ir labiau įtraukiančia turizmo vietove.

Projekto finansavimas

Visas projekto biudžetas: 740 414,43 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas 80 %: 592 331,54 Eur.

Planuojama projekto vertė 227 226,93 Eur (tenkanti Visagino savivaldybei).

Iš jų ES lėšos – 181 781,54 Eur (80 %).

Parnerio nuosavas įnašas – 45 445,39 Eur (20 %), iš jų valstybės biudžeto parama 22 722,69 Eur (10 %).

Projekto vykdymo laikas

2024-02-01 – 2026-01-31 Projekto įgyvendinimo trukmė 24 mėn.

Daugiau informacijos apie projektą rasite programos svetainėje

https://latlit.eu/theprojects/sustainable-cross-border-cooperation-for-winter-tourism-development/

Informacija apie projektą anglų kalba (English version).

Kontaktai pasiteiravimui

Visagino savivaldybės administracijos

Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus

projektų koordinatorė (vyriausioji specialistė)

Julija Misiūnė

El. p. julija.misiune@visaginas.lt

Tel. (8 386) 31 466 


Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"