Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Rugsėjo 17-21 d. Visagino kultūros centras vėl kviečia į Tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį – „Naujojo cirko stotelę Visagine‘21“

2021-09-17  17:00 - 2021-09-21
Visagino miesto erdvės

Programa sudaryta iš dviejų srautų: savo šalyse garsėjančių užsienio cirko kūrėjų ir kasmet vis ryškiau atsiskleidžiančio jaunojo Lietuvos cirko atstovų. Per keletą dienų bus pristatyti 4 užsienio ir 3 lietuvių kūrėjų darbai. Atskirų spektaklių dalyvių geografija labai plati: Prancūzija, Švedija ir JAV, Belgija ir Nyderlandai, Lietuva, Suomija ir Brazilija. Žanrų – taip pat įvairovė: nuo akrobatikos rūšių ir šokio iki inovatyvaus žongliravimo ir klounados performanso.

Šiuolaikinis/naujasis cirkas – viena inovatyviausių scenos menų sričių, sparčiai besivystanti daug kur pasaulyje. Jis žinomas kaip transformuota tradicinio cirko forma, kurioje atsisakyta išaudojamų gyvūnų, apjungiamos keletas ar visos tradicinės cirko disciplinos, kiti scenos menai, įterpiama ir postdraminio teatro patirtis. Naujojo cirko dėka gyvūnų pasirodymus sėkmingai pakeitė scenos menų raiškos elementai, artistų judesiai ir emocijos, dramaturgijos bei scenos erdvės suvaldymo gebėjimai, nauji inžineriniai išradimai, į sportą panašesnius senojo cirko triukus išstūmė meninės priemonės, spektaklio, kaip kūrybos produkto, visumos siekis.

Lietuvoje apie šią sritį vis dar palyginti maža informacijos, nors ji čia plėtojama jau keliolika metų. Lietuvoje šiuolaikinį cirką, pirmiausia festivaliu Naujojo cirko savaitgalis“,, nuo 2006 m. Vilniuje nuosekliai pristato Menų spaustuvė, Kaune jau keletą metų jo u žinomiausių sportinės akrobatikos mokyklų, savivaldybė kartu su mieste veikiančiomis kultūros, sporto, ugdymo ir laisvalaikio įstaigomis, pastaraisiais metais pradėjo diegti cirko idėjas savo mieste.

Kuo nustebins naujojo cirko festivalis Visaginą?

Šiemet, į jau trečią kartą vyksiantį festivalį, iš Prancūzijos atvyksta 1991 m. šios šalies čempionas bei pasaulio vicečempionas Mažųjų dviračių (BMX) laisvojo stiliaus (angliškai – „Flat-BMX“) rungtyje Vincentas Warinas. Jo trupės Cie 3.6/3.4 vaidinimas „Velociklopediniai skanėstai“ jau pristatytas 19 šalių, jame greta dviratininko yra pasirodę daugiau negu 100 įvairių instrumentų ir žanrų muzikantų – Lietuvoje tai bus muzikantas saksofonistas Vygintas Kisevičius. Spektaklis yra savito pobūdžio BMX dviračiui sukurtos choreografijos, naujos muzikinės-garso aplinkos ir žiūrovų patirties susitikimas.

Iš Švedijos atvyksta žinomiausias šiuo metu šios šalies žonglierių darinys – trupė „Kapsel“ su vienu įžymiausių šių laikų pasaulio žonglierių tradicinio ir šiuolaikinio cirko srityse, cirko idėjų populiarintoju amerikiečiu Jayumi Gilliganu ir Eriku Åbergu, vienų žinomiausių šios srities profesionalų Skandinavijoje, vadinamu žonglieriumi, žongliravimo istoriku ir išradėju. „Kapsel“ tarptautinėje cirko bendruomenėje garsėja įvairiomis veiklomis: jie rodo savo spektaklius, užsiima meniniais manipuliavimo objektais, muzika ir mokslu tyrinėjimais, yra įkūrę butikinių žongliravimo reikmenų gamybos įmonę, išleidę keletą dokumentinių vaizdo įrašų rinkinių, transliavę podcast'ą apie žongliravimo kultūrą.

Tarp Belgijos ir Olandijos savo kūrybinį gyvenimą dėliojantis Pietas Van Dycke‘as – įvairiapusis cirko ir šokio kūrėjas, atlikėjas, treneris ir mokytojas. Po matematikos mokslų Briugėje, 2018 m. jis baigė choreografiją Fontys menų mokykloje Tilburge. Kūrėjui būdingas šokio ir cirko suliejimas, gravitacijos, pusiausvyros, laiko ir ištvermės ribų paieškos. Šiemet birželį už išskirtinį choreografinį talentą į Lietuvą atkeliaujančiame duete „On Point“ P. Van Dycke‘as buvo apdovanotas vienu prestiziškiausių Nyderlanduose BNG Banko šokio prizu 2021 m.

Ką tik iš šiuolaikinio cirko studijų Italijoje, FLIC cirko mokykloje Turine, grįžusi vilnietė oro akrobatė Izabelė Kuzelytė pristatys savo naujo darbo eskizą „Būtybių gyvenimas“. Jau keletą metų dėl įvairių aktyvių cirko veiklų Lietuvos scenos menų bendruomenėje žinomas kaunietis Džiugas Kunsmanas šiame projekte pristatys naują savo solo darbą. O palangiškė, viena aktyviausių lietuvių šiuolaikinio cirko kūrėjų, Marija Baranauskaitė parodys savo naujausią performansą muzikos instrumentams – violončelėms.

Renginį finansuoja Kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.

PROGRAMA: https://fb.me/e/2uoHIjJON

BILIETAI: www.tiketa.lt

PROGRAMAAktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"