Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Fotografijos paroda „Visagino herojų portretas: O, nesustok, akimirksni žavingas“

2021-11-05  18:00 - 2021-11-30
Visagino kultūros centro „Draugystės“ parodų salė, Parko g. 7
Beveik metus laiko fotomenininkas Arturas Valiauga skyrė fotografijų ciklo „Visagino herojų portretas: O, nesustok, akimirksni žavingas“ sukūrimui atlikdamas antropologinį meno tyrimą. Pirminė veiklos idėja – visaginiečių portretuose užfiksuoti Visagino kaitos procesus bei šių dienų miesto bendruomenei aktualiausias temas.
Šiandieninis Visaginas vis dar išgyvena virsmo procesus, kurie lemia žmonių gyvenimo būdą bei formuoja naują miesto įvaizdį. Paspaudus simbolinį raudoną mygtuką ir sustabdžius vienintelės miestą (su)kūrusios pramonės veiklą, Visaginas ir jo gyventojai patiria kasdienes reorganizacijas ir naujojo identiteto paieškas. Pagreitį įgauna „branduolinio miesto“ legenda. Tačiau galima aptikti ir alternatyvių miesto plėtros idėjų.
Pradėjęs pažintį su Visaginu fotomenininkas ištyrinėjo mėgiamas miestiečių veiklas, susipažino su aktyviomis įvairių amžiaus grupių bendruomenėmis, atskleidė įdomių archyvinių šaltinių vaizdinę medžiagą. Šios pažintys ir archyvų fragmentai tapo pagrindu rengiant parodos ekspoziciją.
Parodoje pristatoma virš 200 fotografijų, kurių visuma sugeneruoja bendrą Visagino herojaus portretą. Kas jis/ji, kaip atrodo ir kokiame mieste gyvena? Jeigu ne konkretų atsakymą, tai bent užuominas galėsite išvysti lapkričio mėnesį Visagino kultūros centro „Draugystės“ hole.
Kartu su Arturu Valiauga parodoje savo sukurtus visaginiečių portretus pristato ir grupė vietinių fotografų. Šios vasaros pradžioje Goethe‘s institutas drauge su Visagino kūrybos ir menų akademijos fotostudija „Fotofabrikas“ (vadovė Ksenija Salimdžanova) surengė Visagino gyventojų portretams, vietos herojams bei jų istorijoms skirtas fotografijos dirbtuves, kurias vedė Arturas Valiauga. Kuriant portretą svarbi žmogaus aplinka, kasdieniai ritualai ar nenuspėjamos situacijos, kuriose skleidžiasi gyvenimas.
Greta Arturo Valiaugos savo sukurtus fotografinius portretus eksponuoja šie visaginiečiai: Kristina Gedžiūnaitė, Nadežda Kapusta, Aistė Mickevič, Rimantė Mikulovičiūtė, Jelizaveta Novikova, Natalja Osokina, Ksenija Salimdžanova, Irina Šapkaitė, Simona Vaikutytė, Marina Vološčik, Algirdas Zinkevičius.
Parodos atidarymas vyks lapkričio 5 d. 18:00
Paroda veiks lapkričio 5-30 d., Visagino kultūros centro „Draugystė“ hole (Parko g. 7)
Darbo laikas: I-V 10.00-22.00, VI 12.00-22.00
Lapkričio 5 d. 16 val. prieš parodos atidarymą Goethe‘s institutas inicijuoja diskusiją, kurios tikslas – aptarti kultūrinius vietos klausimus. Visagino kultūros centre skirtingų miesto institucijų (savivaldybės, kultūros centro, sportinės akrobatikos mokyklos ir kt.), įvairių organizacijų atstovai bei aktyvūs miestiečiai diskutuos apie kultūros pasiūlą, aptars gyvenimo šalia ES sienos ypatumus ir bandys įvardinti išskirtinius miesto bei regiono bruožus.
-------
Fotografinis Arturo Valiaugos tyrimas Visagine yra projekto „Išplėstinė Lietuva” dalis. Goethe‘s instituto Vilniuje įgyvendinamas projektas „Išplėstinė Lietuva“ siekia įtraukti ir aktyvinti Lietuvos regionų bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas. Kviesdami vietos gyventojus analizuoti savo kultūrinę aplinką ir tapatybę projekto iniciatoriai nori užmegzti bendradarbiavimą ir paskatinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių ir skatinti pasididžiavimą savo gyvenama vieta.
Projekto partneriai: Urban Stories, Visagino kūrybos ir menų akademija, Visagino kultūros centras

 Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"