Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Visagino „Atgimimo“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė Visagine!

Visagino „Atgimimo“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė Visagine!

2016–2017 m. Lietuva,  kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, pradėjo įgyvendinti projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPALietuva), į kurį iš karto įsitraukė „Atgimimo“ gimnazija. Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenę aktyviau domėtis Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu demokratijoje. Projekto koordinatoriams organizuojami seminarai, teikiama metodinė pagalba. „Atgimimo“ gimnazijoje projektą koordinuoja istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė ir anglų kalbos mokytoja Natalja Starovoitova. Jos organizuoja integruotas pamokas, supažindina mokinius su Europos Sąjungos istorija, vertybėmis, Europos Parlamento veiklos ypatumais, Lietuvos vaidmeniu Europos Parlamente, kartu su mokiniais organizuoja įvairius renginius, susitikimus, diskusijas.
Nuo pat pradžių gimnazijos dalyvavimas projekte buvo sėkmingas, bet 2018–2019 metai buvo ypatingi! Suvienijusi jėgas su Europe Direct Visagino organizacija, gimnazijos bendruomenė praplėtė savo veiklą, subūrė į  renginius ne tik gimnazijos, bet ir miesto bendruomenę. Ypač smagiai ir originaliai  buvo organizuota akcija „Pažadink Koalą“, kurios tikslas – priminti visaginiečiams, kad  balsuotų rinkimuose į Europos Parlamentą.
Taigi, susumavus veiklos rezultatus mokslo metų pabaigoje, gimnazija pateko tarp geriausių projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyvių, ir, kartu su Utenos Dauniškio bei  Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijomis,  gavo išskirtinę teisę atstovauti Lietuvą Euroscolos renginyje Europos Parlamente Strasbūre!
Kelionė į Prancūziją reikalavo kruopštaus pasiruošimo, nes tai ne tik apdovanojimas už pasiekimus, bet ir didžiulė atsakomybė. Lapkričio 14 dieną, atvykę į Strasbūrą, mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupes, kur su kitų šalių atstovais nagrinėjo įvairias, Europai aktualias temas, pvz.: migracija ir integracija, energetinis saugumas, klimato kaita ir t.t. Pasirinkti komitetą mokiniai turėjo iš anksto, kad galėtų diskutuoti tam tikra tema. Vėliau vyko komitetų darbo rezultatų pristatymai, o renginio dalyviai balsavo už pateiktas rezoliucijas. Kitaip tariant, vyko Europos Parlamento darbo simuliacija. Be to, dar buvo organizutotas „Eurogames“ konkursas, kuriame mokiniai turėjo pademonstruoti žinias apie ES. Buvo sudaromos komandos po 4 žmones iš įvairių šalių. Vienoje komandoje negalėjo būti du ar daugiau tos pačios šalies atstovų.
Turime pasidžiaugti, kad mūsų mokiniai garbingai atstovavo savo šalį,  buvo girdimi ir matomi, drąsiai reiškė savo mintis, uždavinėjo klausimus. Lietuvos delegaciją renginyje pristatė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Austėja, Edvinas iš Utenos Dauniškio gimnazijos pristatė komiteto veiklą, o „Atgimimo“ gimnazistė Kamila Radkevičiūtė, kartu su trimis komandos draugais iš kitų Europos šalių, tapo žaidimo „Eurogames“ nugalėtoja! Koks buvo džiaugsmas, kai tarp 16 finalo dalyvių mes išgirdome savo gimnazistės pavardę! Bet Kamila su savo komanda džiugino ir toliau - superfinale užėmė 1-ąją vietą! (Reikėtų pabrėžti, kad konkurse dalyvavo apie 500 mokinių!).

Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurį organizuoja Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje, –  tai dar viena galimybė mokiniams praplėsti akiratį, daugiau patiems sužinoti apie Europą bei pasidalinti savo žiniomis. „Atgimimo“ gimnazija tęsia dalyvavimą projekte ir šiais mokslo metais. Laukia nauji iššūkiai, naujos pažintys ir naujos galimybės!


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"