Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Visagine lankėsi NATO pajėgų integracinio vieneto atstovai

Visagine lankėsi NATO pajėgų integracinio vieneto atstovai

Šiandien, gegužės 24 d., NATO pajėgų integracinio vieneto delegacija lankėsi Visagino savivaldybėje. Svečiai susitiko su Visagino savivaldybės vadovais: meru E. Galaguz, vicemere A. Grigiene, Administracijos direktoriumi V. A. Bukausku, direktoriaus pavaduotoja J. Svidėniene, Tarybos nariais, Administracijos darbuotojais, įstaigų atstovais ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro bendruomene. NATO pajėgų integravimo vieneto atstovai domėjosi miesto likimu po IAE uždarymo, tautine sudėtimi.

Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz sveikino svečius atvykus į jauniausią Lietuvos miestą, pristatė sparčiai vystomą miesto strategiją, patogų išplanavimą, Visagino tautinę sudėtį. Meras paminėjo po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą priimtą Visagino savivaldybės tarybos sprendimą nutraukti bendradarbiavimo ryšius su Rusijos ir Baltarusijos miestais.

NATO pajėgų integravimo vieneto vado pavaduotojo pareigas einantis pulkininkas leitenantas Marius Dabkevičius (Lietuvos Sausumos pajėgos) pristatė pasaulio grėsmių žemėlapį, supažindino su NATO pajėgų integravimo vieneto tikslais ir uždaviniais. Jo teigimu, NATO pajėgų integravimo vienetas – tai organizacinis pajėgų vadovavimo ir valdymo štabas, kurio paskirtis – užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione. M. Dabkevičius atkreipė dėmesį į 2014 m. įvykdytą Krymo aneksiją, kuri paskatino ruoštis bet kokiai agresoriaus veiklai.

NATO pajėgų integravimo vienetui vadovaujantis pulkininkas Peter Nielsen (Danijos kariuomenė) dalinosi savo simpatijomis Lietuvai, pasakojo apie gyvenimą Vilniuje ir akcentavo svarbą NATO pajėgų integravimo vienetui bendradarbiauti su savivaldybėmis. Šiuo metu delegacija aplankė jau virš trisdešimt Lietuvos savivaldybių. Po pristatymo delegacija išvyko į Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrą.

         Svečiai įteikė atminimo dovanas bei kvietė stebėti NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą socialiniuose tinkluose: Facebook: NATO Force Integration Unit Lithuania (https://www.facebook.com/NFIU.Lithuania); Instagram: @NFIU_Lithuuania (https://www.instagram.com/nfiu_ltu/).

                   


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"