Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

„Verdenės“ gimnazijos antrokai prisijungė prie europinio piliečių mokslo projekto „Plastiko piratai“

Spalio 20 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijos 2a klasės mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokytoja  Danguole Savičiene vyko Į Zarasų rajoną prie Šventosios upės. Čia atliko Šventosios upės užterštumo plastiku tyrimo veiklas pagal europinį piliečių mokslo projektą „Plastiko piratai“. Pagal vokiečių mokslininkų metodiką ir naudodamiesi atsiųsta  mėginių rinkimo įranga mokiniai kartu su tėvais atliko Šventosios upės taršos vertinimą.

Nuo kitų projektų, šis projektas išsiskiria ne tik dideliu tarptautiniu mastu, bet ir tuo, kad yra piliečių mokslo projektas. Tai - pasaulyje vis populiarėjanti praktika, kai duomenis rinkti gali visi norintys piliečiai, o vėliau surinkti duomenys yra vertinami mokslininkų ir panaudojami tikruose moksliniuose tyrimuose.

Projekto „Plastiko piratai“ tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Prie projekto jau prisijungė 10 Europos Sąjungos valstybių. Projekto metu atlikdami įvairias veiklas, tyrimus mokiniai sužinos apie Europos upių būklės mokslinius tyrimus, išmoks kaip taisyklingai atlikti mokslinius tyrimus ir susipažins su plastiko taršos jūrose bei vandenynuose problema.

Prisijungti prie naujo europinio ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastiko piratai“ pakvietė koordinatoriai Lietuvoje – LMNŠC.

Aivaras: „Labai laukiau to momento, kai leisime tyrimo tinklelį nuo tilto į Šventosios upės vandenį. Nekantravau, kada prabėgs 60 min ir galėsiu sužinoti, ar daug plastiko pateko į tinklelį. Baisu buvo, kad nieko nenutiktų su tinkleliu“.

Ignas: „Aš išmokau nustatyti vietos koordinates su išmaniuoju telefonu. Man buvo paskirta užduotis – laikmačiu nustatyti 60 min. ir pranešti, kada jos prabėgs. Viskas man pavyko. Džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame tyrime“.

Glebas: „Man labai patiko atlikti upės tyrimą. Mes abu tėčiu dalyvavome. Aš nustebau, kad upės pakrantėje radome daug plastiko šiukšlių. Įdomu buvo rūšiuoti šiukšles pagal kategorijas“.

Kamilė: „Man labai patiko, kad mama kartu su mumis atliko tyrimą. Kartu su mama aš pasvėriau  surinktas šiukšles“.


„Verdenės“ gimnazijos informacija

 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"