Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Tarptautinėje konferencijoje „Aplinkos raida 2019“ dalyvavo ir visaginiečiai

Tarptautinėje konferencijoje „Aplinkos raida 2019“ dalyvavo ir visaginiečiai

Vilniaus Žemynos gimnazijoje kovo 26 d. vyko tarptautinė konferencija „Aplinkos raida 2019“. Ši konferencija vienijo mokyklas, kurios dalyvauja UNESCO Baltijos jūros projekte. Projektą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
„Lietuvoje mes neturime aukso ir panašių resursų. Tačiau turime daugybę protingų žmonių. O be jų visi kiti turtai būtų beverčiai“, – konferencijos atidaryme dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius. „Išnaudokite šį mokymuisi skirtą gyvenimo etapą kiek galima efektyviau“, – palinkėjo jis.
Ir išties – veiklos ir naujų patirčių šiame renginyje buvo visiems. Kol mokytojai dalyvavo mokymuose, mokiniai pristatinėjo savo pranešimus. Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokiniai konferencijoje pristatė du pranešimus. 2 a klasės mokiniai Paulius Satkūnas ir Artur Bugrov anglų kalba pristatė pranešimą „Žiemos požymių tyrimas ypatingomis sąlygomis“, o 6 a klasės mokinės Evelina Vainiūtė ir Violeta Navickaitė pristatė stendinį pranešimą  „Baltijos jūros projektas – galimybė mokytis ir mokyti (praktinės veiklos – pažintis su aukštapelke – pristatymas)“. Mokinių darbų vadovė „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė.
Konferenciją pirmieji pradėjo iš tekančiosios saulės šalies, Japonijos, atvykę svečiai, papasakoję apie savo mokyklą bei atliekų problemas su kuriomis susiduria. Nors jaunieji japonai gyvena labai toli nuo Baltijos jūros, Ikeda mokykla vis tiek nusprendė prisijungti prie Baltijos jūros projekto, du kartus per savaitę turėdami pamoką, kurios metu gvildena įvairias problemas. Vėliau sekė iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi Latvijos atvykusių mokinių pranešimai.
Vėliau mokiniai skubėjo dalyvauti įvairiausiuose renginio svečių moderuojamuose eksperimentuose. Mūsų miesto mokiniai pasirinko dalyvauti chemijos laboratorijoje atliekamus bandymus tema „Spalvota chemija“. Vienas iš jų – pasigaminti valgomus vanilinius ledus.
„Būtinai savo klasės draugams parodysime ir kartu pasigaminsime skanių ledų!“ – po eksperimentinės veikos pareiškė Paulius. Smagu, kai konferencijos idėjų įkvėpti mokiniai sugrįžta į mokyklas ir tęsia pradėtus darbus.

  


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"