Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

SAM atnaujino rekomendacijas grožio salonų darbuotojams

SAM atnaujino rekomendacijas grožio salonų darbuotojams

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. šalyje paskelbtą karantino režimą, teikia rekomendacijas dėl grožio paslaugų teikimo veiklos organizavimo karantino metu:

 • Karantino metu leidžiama teikti plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) paslaugas ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas (toliau – paslaugos).
 • Paslaugų teikėjai privalo:
  • Užtikrinti, kad vienam paslaugų vartotojui (toliau – vartotojas) arba kitam lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba
  • vienu metu paslaugą teikti tik vienam vartotojui, jeigu paslaugos teikimo vietos patalpų plotas neleidžia vienam vartotojui skirti 10 kv. m patalpų ploto.
  • Užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų (darbuotojų) darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 m atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.
  • Į paslaugos teikimo vietą įleisti tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvinčius vartotojus ir kitus lankytoj
  • Paslaugas teikti tik dėvint apsaugines kaukes.
  • Apsaugines kaukes keisti po kiekvieno vartotojo.
  • Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad:
   • paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims: vyresnio nei 60 m. amžiaus žmonėms, sergantiems žmogaus imunodeficito viruso liga, piktybiniais navikais (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukriniu diabetu; širdies ir kraujagyslių ligomis su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinėmis kvėpavimo organų ligomis su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinėmis inkstų ligomis su inkstų nepakankamumu; turintys būklę po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; turintys ligų, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligų, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligų, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitų sunkių lėtinių ligų, kai taikomas imunosupresinis gydymas.
   • apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).
  • Prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir tualetą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į tualetą padėti vienkartinių pirštinių.
  • Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą.
  • Nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.).
  • Darbe pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymiams (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
  • Sužinojęs apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją) arba paslaugų teikimo vietos administracijai iš paties paslaugų teikėjo (darbuotojo) gavus informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.
  • Nedirbti ir drausti paslaugų teikimo vietoje dirbti darbuotojams, paslaugų teikėjams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
  • Laikytis asmens higienos:
   • ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis,
   • plauti rankas prieš pradedant darbą; prieš apsimaunant, keičiant ir nusiėmus pirštines; pabaigus valymo, dezinfekcijos darbus; pasinaudojus tualetu; pavalgius, parūkius; nusičiaudėjus, išsipūtus nosį; dirbus su pinigais ir kt.,
   • vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
  • Pagal galimybes darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau darbuotojų, paslaugų teikėjų laikytųsi saugaus atstumo vienas nuo kito ir (ar) paslaugų vartotojo ir (ar) kito lankytojo (daugiau nei 2 metrų atstumu, trumpiau nei 15 min.) ar nekontaktuotų. Jeigu dirbama pamainomis, pagal galimybes organizuoti darbuotojų, paslaugų teikėjų pamainų pasikeitimą išlaikant saugų atstumą ar be kontakto.
  • Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą.
  • Paviršius, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos praustuvės, kėdės, atramos galvai ir kt.), ir paviršius paslaugų teikėjo darbo vietoje, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, dezinfekuoti po kiekvieno vartotojo. Dezinfekcijai užtikrinti tarp vartotojų aptarnavimo turi būti ne mažesnis kaip 15 min. laikotarpis.
  • Kitą aplinkos valymą ir dezinfekciją atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį) (Rekomendacijos).
  • Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
 • Paslaugos teikėjui rekomenduojama dėvėti apsauginius akinius arba apsauginį veido skydelį, kurie po kiekvieno vartotojo keičiami arba dezinfekuojami.
 • Nerekomenduojama dirbti rizikos grupei priklausantiems paslaugų teikėjams (darbuotojams).
 • Rekomenduojama matuoti visų vartotojų ir kitų lankytojų kūno temperatūrą prie įėjimo į paslaugos teikimo vietą ir neįleisti (neaptarnauti) vartotojų ir kitų lankytojų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
 • Rekomenduojama aktyviai nereklamuoti bet kokių paslaugų pardavimus skatinančių priemonių (akcijų, išpardavimų), neorganizuoti nuolaidų valandų, pristatymų ir pan., kurie didintų gyventojų srautus paslaugos teikimo vietoje.
 • Paslaugų teikėjas turi laikytis Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ nustatytų visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Daugiau informacijos:

LR SAM Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 4 d. sprendimas Nr. V-1060 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimo Nr. V-975 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių grožio paslaugų teikimo vietoms" pakeitimo“

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4c08a040859011eab005936df725feed

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/20200330_Rekomendacijos_AAP_kiti_sektoriai.pdf

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/rekomendacijos%20del%20ranku%20higienos(1).pdf


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"