Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Rugpjūčio 2 dieną duris atvers Visagino miesto muziejus!

Su džiaugsmu pranešame, kad jau rugpjūčio 2 dieną, Visagino miesto šventės renginių laikotarpiu, įvyks Visagino miesto muziejaus atidarymas. Kviečiame visus rugpjūčio 2 dieną (penktadienį), 16.30 val. atvykti adresu Tarybų g. 23, kur Jūsų lauks naujos patalpos, buriančios ne tik visaginiečius, jų darbus, bet ir unikalią mūsų miesto istoriją!

Visų lauksime prie muziejaus paradinių durų nuo amfiteatro aikštės pusės!

Daugiau detalių apie pirmąsias ekspozicijas ir muziejaus įkūrimą:

Atidarymo dieną lankytojus pasitiks speciali muziejaus siena, kurioje bus įrašyti pasisveikinimo žodžiai įvairiomis Visagino gyventojų vartojamomis kalbomis. Muziejaus recepcija sukurta sekant visaginiečio menininko Konstantino Kuzmino idėjomis.

Pirmoji ekspozicija vadinsis: „Mano Visaginas“. Čia galima bus išvysti Visagine ir apie Visaginą kūrusių menininkų darbus, pradedant dabartiniais Visagino meno akademijos auklėtiniais ir baigiant labiausiai Visagino fotoistorijai nusipelniusiais fotografais. Visi ekspozicijos autoriai taps miesto muziejaus pradininkais.

Visaginietis, tapytojas, Andrejus Denisenko, buvęs pirmasis Visagino miesto muziejaus direktorius, savo parodą pristatys II a. galerijoje.

I a. atidarysime interaktyvią monitorių galeriją, kurioje turėsime galimybę, laikydamiesi tvarumo principų, eksponuoti fotografijų bei kt. medijų parodas.

Pirmoji šios galerijos paroda „Iš seno albumo“ byloja, kokia svarbi yra kiekvieno mūsų surinkta istorinė informacija. Kažkada buvo mada pirkti albumus, klijuoti į juos nuotr., gražiai apipavidalinti kiekvieną puslapį užrašant esminę informaciją.

2-oji pirmosios ekspozicijos salė vadinsis „Reakcija į didžiausią pasaulyje branduolinį reaktorių“. Joje bus įrengti šeši didžiuliai stendai, pasakojantys apie išskirtino likimo vietovę, senoviškai vadintą Visaginia, kurioje per neįtikėtinai trumpą laiką buvo pastatytas didžiausias Lietuvoje pramoninis gigantas ir ... sustabdytas. Čia praktiškai visos Lietuvos postatominė  patirtis ir naujų galimybių ieškojimai. Šioje salėje bus įrengta Visagino černobiliečiams skirta ekspozicija.

Visagino mero Erlando Galaguzo idėja buvo turėti atvirą, lankytojų laukiantį muziejų, todėl per pakankamai trumpą laiką nuo įsikūrimo naujose, muziejui pritaikytose, patalpose nutarta savo jėgomis parengti pirmąją ekspoziciją ir pakviesti lankytojus.

Simboliška, kad jauniausias Lietuvos miestas Visaginas, ruošdamasis miesto 50-mečio jubiliejui, atidaro savo muziejų. Tai suteiks galimybę jubiliejų pasitikti su muziejine patirtimi, su naujomis galimybėmis, su galimybe įprasminti miesto istoriją.

Visagino miesto istorija išskirtinė, išskirtinis turi būti ir šio miesto muziejus. Visaginas – industrinis miestas, kaip ir Elektrėnai, Naujoji Akmenė, bet naujesnis, didesnis, kurtas aukščiausios kvalifikacijos techninei inteligentijai įsikurti.

Išskirtinumas visada traukia. Menininkai – Emilija Škarnulytė, Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas, Neringa Rekašiūtė, Prashant Rana, Jonas Danauskas – inspiracijų kūrybai atrado Visagine.

Mokslininkai – Algirdas Kavaliauskas, Eglė Rindzevičiūtė, Linara Dovydaitytė, Natalija Mažeikienė, Andrei Stsiapanau, Marija Drėmaitė, Andrejus Ryčkovas, Jonas Satkūnas – tyrinėja ir domisi Visaginu.

Muziejaus paskirtis mieste – burti bendruomenę miesto suvokimui, pajautimui ir išsaugojimui. Čia atėjęs žmogus turi maloniai praleisti laiką, vaikščiodamas po ekspozicijų sales interaktyviai susipažinti su miestu ir Ignalinos atomine elektrine.

Iš tikrųjų, Visaginas seniai pasiruošęs kurti muziejų. Čia gyvenę ir gyvenantys žmonės sugebėjo padaryti daugybę gerų istorinių nuotraukų, parengti ir išleisti daug knygų, išsaugoti ir perduoti būsimam muziejui svarbius eksponatus.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"