Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Pradedama registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes: dalyvių lauks naujovės

Į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas sugrįžta Lietuvos mažųjų žaidynės – skelbiama devintojo sezono registracijos pradžia.

Didžiausias darželinukams skirtas fizinio aktyvumo projektas dalyvius šiemet pasitiks atnaujintas – projekto metu didelis dėmesys bus skiriamas fiziniam raštingumui ir jo ugdymo galimybėms, o į veiklas šiemet kviečiamos įsitraukti ir priešmokyklinukų, 5-7 m. vaikų grupės.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad didelio pasisekimo sulaukusios ir mūsų visų mylimos žaidynės ir šiemet džiugins vaikus, pedagogus ir tėvelius. Siekiame, kad kuo daugiau vaikų įsitrauktų į projekto veiklas ir patirtų judėjimo džiaugsmą. Labai kviečiu aktyviai registruotis ir padėti mums šį tikslą pasiekti.

Esame labai dėkingi projekto globėjai poniai Dianai Nausėdienei už didžiulį palaikymą. O taip pat mūsų ilgamečiams partneriams Respublikinei ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai (RIUKKPA), be kurių šis projektas būtų sunkiai įsivaizduojamas

Šiuo metu intensyviai ruošiame fizinio raštingumo modelį, kurį pirmiausia pritaikysime būtent Mažųjų žaidynėse. Tai reiškia, kad mažieji projekto metu ugdys ne tik fizines savybes, bet ir motyvaciją judėti visą gyvenimą“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė D. Gudzinevičiūtė. 

Projekte bus siekiama įtraukti vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, kurių metu bus ugdomos jų fizinės kompetencijos, didės pasitikėjimas savimi ir motyvacija. Mažieji bus skatinami bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

„Devintąjį sezoną pradedame labai pakilios nuotaikos. Žinome, kad esame laukiami – pedagogai jau nuo rugsėjo pradžios teiraujasi dėl registracijos į projektą, bijo pavėluoti. Šiemet projekte galės dalyvauti iki 450 laimingųjų įstaigų, tad skatiname nepraleisti progos užsiregistruoti.

Šio sezono projekto veiklos suplanuotos taip, kad ne tik didintų kasdienį vaikų aktyvumą, bet ir ugdytų fizinį raštingumą. Fizinio raštingumo sąvoka pradėta vis dažniau vartoti, tačiau aiškių ugdymo gairių vis dar trūksta. Veiklų metu stengsimės ne tik pristatyti projekto dalyviams, kas tai yra, bet ir paskatinsime visa tai išbandyti praktiškai. Organizuodami projekto veiklas visada siekiame aukščiausios kokybės, todėl visi projekto dalyviai naudą turėtų pajusti nuo pirmų dalyvavimo akimirkų“, – džiaugėsi RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė.

Devintasis sezonas bus vykdomas keturiais etapais. Pasiruošimo etapo metu vyks seminarai dalyviams pedagogams, supažindinantys su fizinio raštingumo ugdymo galimybėmis bei projekto eiga ir tikslais. Pirmojo etapo metu dalyviai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizinio raštingumo užsiėmimuose. Antrojo etapo metu vyks festivaliai įstaigose, kuriuos organizuos patys projekto dalyviai. o finaliniame etape – projekto dalyvių komandos susitiks dešimtyje respublikinių festivalių didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Visos projekto veiklos žaidynių dalyviams yra nemokamos.

Dalyvių registracija vyksta iki lapkričio 30 dienos. Registracijos anketą rasite čia.

2023 m. „Lietuvos mažųjų žaidynių“ nuostatai.

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 43 800 dalyvių (vaikų). Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis. 

„Lietuvos mažųjų žaidynes“ nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Organizatoriai – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"