Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Metodinė diena mokiniams ir mokytojams „Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo?“

Kovo 13 dieną Visagino Verdenės gimnazijoje vyko metodinė diena mokiniams ir mokytojams tema Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo? Mokymus vedė charizmatiškasis politologas, publicistas, Vilniaus politikos analizės instituto medijų ir demokratijos vadovas, programos Renkuosi mokyti“ alumnas, LRT laidos Mažosios Europos pokalbiai vedėjas Donatas Puslys. Pamokėlės pradinių klasių mokiniams vyko nedidelėse grupėse. Jų metu mokiniai su lektoriumi betarpiškaibendravo, diskutavo aktualia tema Kaip suprasti toleranciją ir kas yra melagienos? Donatas Puslys labai įdomiai, įtaigiai ir suprantamai kartu su vaikais aiškinosi sąvokas melagiena“, „informacinis raštingumas“, „saugus internetas“, „tolerancija“. Savo aiškinimą grindė literatūros kūriniais.

Laikas, praleistas bendraujant su Donatu Pusliu, mokytojams prabėgo nepastebimai. Analizuodami pateiktas situacijas, diskutuodami, žiūrėdami dokumentiką ir keldami klausimus mokytojai gilino informacinio raštingumo kompetenciją. Lektoriaus pateiktus mokymo(si) metodus (kaip ugdyti informacinį raštingumą), parengtus integruotus pamokų planus (Priešnuodis dezinformacijai, Demokratija kryžkelėje, Nuo naujų tironijos formų iki meritokratijos krizės. Iššūkiai demokratijai XXI amžiuje), skirtus gimnazinėms klasėms, galės pritaikyti savo darbe.

Ši Metodinės dienos programa „Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo?“ parengta remiantis atnaujintomis bendrosiomis ugdymo programomis ir tarptautinio projekto ERAZMUS+ „Milbox“ (- žiniasklaidos ir informacinio raštingumo priemonių rinkinys) uždaviniais. Ačiū už tarpininkavimą ir pagalbą rengiant metodinę dieną VŠPT direktorei Eleonorai Dutkevičienei.

Visagino Verdenės gimnazijos Metodinės tarybos pirmininkė D. Savičienė


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"