Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Lyderystės paslaptys D. Ulbinaitės knygoje „Nustokim krūpčiot“ apie D. Grybauskaitę

Lyderystės paslaptys D. Ulbinaitės knygoje „Nustokim krūpčiot“ apie D. Grybauskaitę

Baigiantis metams – gruodžio 12 d. 16 val. – Visagino viešosios bibliotekos filiale-meno galerijoje  vyks susitikimas su Daiva Ulbinaite, buvusia Prezidentės patarėja, parašiusia knygą apie ją „Nustokim krūpčiot“. Ji ne tik pasakos apie knygą, Prezidentę, bet ir atveš jų su autentišku Prezidentės parašu. Tariantis ji nuoširdžiai apgailestavo, kad susiklosčius nepalankioms aplinkybėms pati knygos herojė negalės dalyvauti, bet tikėtis juk niekas nedraudžia... gal kas pasikeis...
Tai knyga apie pirmą Lietuvos Prezidentę – moterį, apie tai, kaip ji įgijo pasaulio galingųjų pagarbą, apie oligarchinės sistemos kerštą, apie tai, kad jai kalbant nutyla Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kodėl negertas šampanas su Baraku Obama... Autorė savo knygą vadina dokumentine – portretine apybraiža ir sako, kad joje dešimtmečio įvykiai, atsakymai į klausimus, kokios baimės kankino teisėsaugą ir apie kokią teisinę sistemą ji svajojo, ko neapskaičiavo energetikos oligarchai, kokia yra grybauskiška politinės kultūros kartelė ir kaip asmenybė gali praplėsti konstitucines galias. Knygos pavadinimas – „Nustokim krūpčiot“ yra šimtus kartų Prezidentės kartotas posakis kalbantis su atsakingais už veiklas žmonėmis. Pagalvokime – o gal tai tinka ir mums?
Autorė mini, kad gyvenimas „prie Grybauskaitės“ buvo kupinas netipiškų sprendimų, nepaaiškintų aplinkybių, netikėtų atomazgų ir būdo ypatumų, kitokio vadovavimo stiliaus ir retorikos. Ji teigia, kad sudėliojo šią knygą tam, kad paanalizavę Prezidentės patirtis kiekvienas įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių susargdintos smegenys, kad nesijaustume maži ir bejėgiai, kad niekas mūsų istorijos nesuktų atgal. Ji mini ir rinkimus – jie artėja, todėl pataria, renkantis lyderius ar ruošiantis jiems talkinti, galvotume, kad jiems patikime valstybę.
Daiva Ulbinaitė atvyksta pas mus tikėdamasi prisidėti prie mūsų meilės tėvynei, pilietiškumo ugdymo. Ji nori daugiatautei Visagino bendruomenei betarpiškiau pristatyti tokias, regis, pakylėtas, bet kasdienio elgesio normas. Esant reikalui kalbės ir užsienio kalbomis. Renginio organizatoriai salėje laukia Visagino politinių partijų bent jau lyderių, politikos tarnų, teisininkų, energetikų, karių, pedagogų, tema suinteresuotų ar knygą su parašu norinčių turėti piliečių ir abejojančių dėl pilietybės pasirinkimo, svečių iš kitų rajonų.
Knyga jau yra Visagino viešosios bibliotekos lentynose. Būkite pirmi – perskaitykite ir, konkrečius klausimus pateikdami, kalbėkite su autore. Nepamirškite, kad šalia pirmojo asmens buvęs žmogus gali atsakyti ir į daugelį neformalių ir net knygos neliečiančių klausimų. Staigmeną jai paruošė ir žymioji lėlininkė G. Charbedija. Netikėta? Įdomu? Ateikite.

Organizatoriai


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"