Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Konferencija „Gamta ir mes“ Kėdainiuose

Konferencija „Gamta ir mes“ Kėdainiuose

Balandžio 12 d. Kėdainiuose įvyko XX nacionalinė mokytojų ir moksleivių konferencija „Gamta ir mes“. Joje dalyvavo ir pranešimus skaitė mokiniai ir mokytojai iš Lietuvos mokyklų. Visaginui atstovavo „Verdenės“ gimnazijos 2 a klasės mokiniai Miglė Petrylaitė, Vakarė Kulytė, Juliana Čepura, Paulius Satkūnas ir Jegor Rutkovskij su pradinio ugdymo mokytoja eksperte Danguole Savičiene. Mokiniai ir mokytoja pranešimus skaitė apie atliktas tiriamąsias veiklas gamtamoksline kryptimi.
Konferencijos dalyvius sužavėjo plenarinis pranešimas „Atradėjiškas keliavimas Afrikoje“. Šio pranešimo autorius Rytas Šalna, LGMA prezidentas, leidyklos ,,Didakta“ vyr. redaktorius. Labai įdomiai, vaizdžiai, su humoro gaidele jis pasakojo apie ekspedicijas Afrikoje, apie sunkumus ir nuotykius, apie sunkią realybę varganose Afrikos valstybėse, kur mokslas prieinamas tik vienam vaikui iš gausios šeimos, kur geriamo vandens stygius yra labai ryškus. Po plenarinio pranešimo darbas vyko sekcijose Jaunieji tyrėjai“ ir „Gamtos bičiuliai“.

„Didžiausią įspūdį paliko moksleivio iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos pranešimas „Mano augintiniai“. Pranešėjas įdomiai pasakojo apie atliktą tyrimą su naminiais gyvūnėliais... Labai patiko važiuoti į konferenciją anksti rytą ir stebėti pro automobilio langus mūsų miško žvėrelius ir paukštelius“ (Miglė).

„Aš nustebau klausydamasi mokinės iš Panevėžio pranešimo „Mano moliūgėlis“. Net neįsivaizdavau, kad galima išauginti įvairių formų moliūgėlių, netgi kvadrato formos. Paaiškino, kaip tai galima padaryti“ (Juliana).

„Man labiausiai patiko pranešimas apie ekspediciją Afrikoje. Aš sužinojau, kaip paruošiami sunkvežimiai  trakai („truck“) ekspedicijoms, kad jie būtinai turi turėti apsaugas nuo laukinių žvėrių... Kad dažnai tenka ekspedicijų dalyviams konkuruoti su laukiniais žvėrimis dėl šešėlio po akacija, nes karštis Afrikoje  būna iki 50 laipsnių“ (Paulius).

„Aš nežinojau, kad Afrikos nacionaliniame parke darbuotojai raganosiams  kas trys mėnesiai nupjauna ar patrumpina  ragus ant nosies, kad brakonieriai nežudytų raganosių,  ir taip raganosių populiacija nemažėja“ (Vakarė).

„Man patiko klausytis mokinių iš Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos  pranešimo  „Gamtos apsuptyje“, nes jie pateikė ir praktinę užduotį. Patiko ir pranešimas apie ekspeditorių darbą. Labai norėčiau ir aš kada nors dalyvauti ekspedicijoje po Afriką“ (Jegor).


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"