Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Kalėdas šiemet švęsime kitaip

Kalėdas šiemet švęsime kitaip

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų šiuo metu ramybės neduoda klausimas – kaip teks švęsti artėjančias šventes – Kalėdas ir Naujuosius? Deja, epidemiologinė situacija šalyje negerėja, karantinas pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d.

Kas pasikeitė Lietuvoje nuo trečiadienio, gruodžio 16 d.:

  • Uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus vaistines, maisto prekių, veterinarijos, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuves. Jose vienam asmeniui turi būti suteikiamas 15 kvadratinių metrų plotas. Veikti taip pat galės internetinės prekybos prekių atsiėmimo vietos bei lauko prekyba eglutėmis.
  • Nuo 2020 m. gruodžio 16 d. iki 2021 sausio 3 d. 24.00 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.
  • Draudžiama išvykti iš namų, nebent tai susiję su darbu, apsipirkimu parduotuvėje, vykstama į laidotuves, gydymo įstaigą. Vienos šeimos nariams galima išvykti pasivaikščioti atviroje vietoje. Uždrausta bendrauti ne su savo namų ūkio gyventojais, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai vykstama prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.
  • Švietimo įstaigos dirba nuotoliniu būdu, tačiau vykdomas ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas užtikrinant visus saugos reikalavimus. Rekomenduojama  dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.
  • Draudžiama teikti grožio, taip pat kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 min. kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo. Šis draudimas netaikomas medicininės reabilitacijos paslaugoms, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugoms, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugoms, advokatų teikiamoms teisinėms paslaugoms, finansinėms paslaugoms ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.
  • Neleidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, tačiau toliau galės vykti aukšto meistriškumo sporto pratybos.

Todėl, atsižvelgiant į šiuos ribojimus, raginame visaginiečius šventes sutikti tik savo šeimoje, nelankant draugų ar artimųjų, ypač garbaus amžiaus žmonių (vyresnių nei 60 metų), besilaukiančių moterų ar sveikatos problemų (tokių kaip nutukimas, padidėjęs kraujospūdis ar diabetas) turinčių asmenų. Su artimaisiais per šventes galima saugiai bendrauti virtualiai – vaizdo skambučiais ir kitomis priemonėmis.

Labai prašome gyventojų nesusitikinėti tarpusavyje, nesilankyti svečiuose, o geriausia be reikalo niekur neiti ir likti namuose. Mes galime apsaugoti save bei kitus tik griežtai ir sąmoningai laikydamiesi karantino reikalavimų. Be reikalo neikite iš namų, nes galite tapti klastingo viruso auka!

Daugiau informacijos apie koronavirusinę infekciją rasite interneto svetainės www.visaginas.lt rubrikoje „Gyventojams – Ką svarbu žinoti apie COVID-19“.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"