Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Istorinė sausio 13-oji paminėta renginiuose

Istorinė sausio 13-oji paminėta renginiuose

Vakar, reikšmingą valstybei dieną, Visagino savivaldybės meras E. Galaguz, vicemerė A. Grigienė bei Savivaldybės administracijos direktorius V. A. Bukauskas dalyvavo renginiuose sausio 13-ajai atminti.

Sausio 13-osios minėjimas pradėtas pilietine iniciatyva dar aštuntą ryto, kuomet dešimčiai minučių daugelio Lietuvos įstaigų languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Pasibaigus darbo dienai, Visagino vadovai vyko į mišias, pašvęstas Lietuvos laisvės gynėjams atminti, vykusias Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčioje.

Mišios vainikuotos iškilminga eisena, kurioje Visagino šauliai, nešini vėliavomis, žygiavo link amfiteatro, esančio Vilties gatvėje. Visus pasitiko ir iki Visagino kultūros centro taip pat lydėjo VKC folkloro ansamblis „Krusnė“ kartu su Zarasų kultūros centro folkloro ansambliu „Seluona“. Čia susirinkusių prisiminti ir pagerbti istorinės Tautos pergalės laukė degantys laužai, primenantys apie tą baisią naktį, kurioje lietuviai apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. Žuvusieji pagerbti šūvių salvėmis.

„Visaginas tądien buvo ypač jaunas, visai paauglys – tik šešiolikos, todėl galima drąsiai teigti, kad mes subrendome ir užaugome laisvėje. Tegu atmintis apie sausio 13-osios įvykius ir mūsų tautiečių drąsą įkvepia mus būti vieningais ir dirbti savo šalies ir jos gyventojų naudai.“ – linkėjo Visagino savivaldybės meras.  

Minėjime savo atsiminimais dalinosi ir Visagino Draugystės progimnazijos direktorius Rimantas Petravičius. Visagino kultūros centro teatro grupė „Rimti“ skaitė tautiečių atsiminimus, skambėjo mokytojos ekspertės V. Pimpienės mokinių atliekami kūriniai. Renginio pabaigoje visi vaišinosi karšta arbata ir turėjo progą dar kartą vienumoje ar drauge apmąstyti sausio 13-osios įvykius...

Visagino kultūros centro nuotraukos


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"