Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Ir per atostogas skubu į mokyklą, nes...

Ir per atostogas skubu į mokyklą, nes...

Kokių profesijų galima įgyti Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre? Kodėl būtent šios švietimo įstaigos valgykloje gamina patį skaniausią maistą? Kiek knygų saugoma miesto vaikų bibliotekoje ir kaip tapti bibliotekos skaitytoju? Kodėl valtys, kuriomis plaukia garsiausių miesto varžybų dalyviai, vadinamos drakonais ir kaip išmokti irkluoti? Kodėl buvo uždaryta Ignalinos atominė elektrinė ir kiek metų gali būti saugomos jos branduolinės atliekos? Kodėl policijos komisariato bei priešgaisrinės apsaugos darbuotojus vadina angelais sargais? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų gavo atsakymus Visagino Draugystės progimnazijos mokiniai – projekto „Pažink ir mylėk savo miestą 2019“ dalyviai.
Šis projektas, vykdytas birželio 10–21 dienomis, yra pernai metais startavusio tuo pačiu pavadinimu projekto tęsinys. Šiemet projekte dalyvavo 77 mokiniai. Kiekvieną dieną jie žymėjo žemėlapyje svarbiausius miesto objektus ir kartu su mokytojais juose lankėsi.
Su Visagino miesto istorija projekto dalyviai susipažino keliaudami po miestą. Jie lankėsi prie pirmojo miesto namo, pirmojo vaikų lopšelio-darželio, pirmosios mokyklos, pavaikščiojo pirmąja mūsų miesto gatve ir viską pažymėjo savo žemėlapyje.
Didžiulį įspūdį mokiniams paliko Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro laboratorijos, kur jie praktiškai susipažino su inžinieriaus-mechatroniko, kompiuterinės įrangos derintojo, virėjo profesijomis. Profesinio centro administracijos darbuotojai, mokytojai su pasididžiavimu pasakojo apie savo darbuotojų, mokinių pasiekimus, aprodė puikiai įrengtas įstaigos erdves, organizavo labai skanius pietus valgykloje.
Apie miesto kultūrinį gyvenimą mokiniai diskutavo miesto bibliotekoje, „Draugystės“ kultūros centre.
Su miesto sportiniu gyvenimu projekto dalyviai susipažino irklavimo bazėje. Visagino savivaldybės tarybos narys Jevgenij Šuklin organizavo vaikams drakono valčių irklavimo treniruotę, o po to ir įsimintinas varžybas, kurios pareikalavo dėmesio sutelkimo, atkaklumo, komandinio darbo. Nugalėjo draugystė, ir visi 77 projekto dalyviai bei jų mokytojai buvo apdovanoti medaliais, kurie primins nuostabias varžybų akimirkas.  
Policijos komisariato darbuotojai supažindino mokinius su šiuolaikinėmis apsaugos sistemomis, miesto stebėjimo kameromis. Priešgaisrinės apsaugos darbuotojai papasakojo apie savo nelengvą, bet garbingą darbą, parodė šiuolaikinę techniką, padedančią gelbėti miestą bei mišką nuo gaisro.
Ir dar... vaikai gamino picą, lankėsi akvariumo muziejuje, šoko diskotekoje, dalyvavo varžybose, viktorinose ir konkursuose, piešė ant asfalto. Pasak mokinių tėvelių, visiems labai patiko  projekto veiklos: vaikai bijojo pramiegoti, su džiaugsmu per atostogas kėlėsi ir skubėjo į mokyklą, kur kiekvieną dieną sužinodavo daug naujo apie savo miestą.
Dėkojame visiems, kurie su meile savo darbui bei savo miestui dalijosi patirtimi, žiniomis, meistriškumu.

Natalia Frolova, Visagino Draugystės progimnazijos socialinė pedagogė, projekto koordinatorė

      


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"