Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Informacija apie vandens ir smėlio tyrimus Visagino ežero paplūdimyje

Visagino savivaldybės administracija informuoja, kad 2024 m. maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) atliekami Visagino ežero maudyklos vandens kokybės ir smėlio parazitologiniai tyrimai. Tyrimai atliekami vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. Tyrimus atlieka Darnaus vystymosi instituto laboratorija. Informuojame, kad 2024 m. liepos 4 d. vykdyta Visagino ežero maudyklos vandens kokybės bei paplūdimio ir paplūdimio žaidimų aikštelių smėlio stebėsena.

Šiuo metu Visagino ežero maudymosi vietos yra saugios maudynėms, nes žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų skaičius neviršija leistinų normų. Atliekų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nerasta. Melsvadumblių išplitimas nenustatytas, vandens skaidrumas geras. Paplūdimio, paplūdimio sporto aikštelių ir 3 (trijų) vaikams skirtų smėlio dėžių smėlyje kirmėlių kiaušinėlių ir lervų neaptikta. Vandens ar smėlio tyrimams neatitikus higienos normų reikalavimų, žmonės bus apie tai nedelsiant informuojami.

Visagino ežero maudyklos vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimio aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimyje draudžiama: ne tam skirtoje vietoje maudyti šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti, šerti paukščius. Nuvykus prie kitų vandens telkinių, rekomenduojame maudytis tik gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama.

Pridedama. VISAGINO EŽERO MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖS STEBĖJIMŲ REZULTATŲ PATEIKIMO LENTELĖ


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"