Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Gyventojai kviečiami kreiptis dėl būsto šildymo kompensacijų

Gyventojai kviečiami kreiptis dėl būsto šildymo kompensacijų

Visagino savivaldybės administracija kviečia miesto gyventojus pasinaudoti teise gauti priklausančias lengvatas – kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Prasidėjus šildymo sezonui, atsižvelgiant į šilumos kainų augimą, ši parama yra ypač aktuali mažas pajamas gaunantiems gyventojams.
Atkreipiame dėmesį, kad dabar būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gali gauti daugiau gyventojų, nes laikinai nevertinamas nuosavybės teise turimas turtas. Toks palengvinimas galios dar 6 mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino pabaigos. Apskaičiuojant vidutines pajamas nepriskaitomi vaiko pinigai, neįskaičiuojama ir dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, nedarbo, socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus – nuo 20 iki 40 proc.):

  • 20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui;
  • 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
  • 30 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
  • 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
  • 40 procentų – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Gyventojai prašymus dėl kompensacijų (ir kitos piniginės socialinės paramos) kviečiami teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt.

Elektroniniu būdu teikti prašymus daug patogiau – sistema SPIS veikia visą parą. Svetainėje www.spis.lt yra aiškios video instrukcijos (su įgarsinimu ir titrais), kaip prisijungti prie sistemos SPIS, kaip užpildyti bei pateikti prašymus dėl kompensacijų skyrimo:

Asmenys, kurie neturi galimybės prašymų dėl kompensacijų pateikti per informacinę sistemą SPIS, priimami Parko g. 14, I aukšte, tik iš anksto užsiregistravę į priėmimą.
Registruotis šildymo kompensacijai gauti galima internetu http://soc.visaginas.lt/, neturint galimybės užsiregistruoti internetu, reikia skambinti telefono numeriais (8 386) 60 246, 8 687 78 064, ir būsite užregistruoti.

 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"