Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Gegužės 25 -ąją Lietuvoje minima Tarptautinė dingusių vaikų diena

Gegužės 25 -ąją Lietuvoje minima Tarptautinė dingusių vaikų diena

Gegužės 25 -ąją Lietuvoje minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kuomet 1979 metais, gegužės 25 dieną, šešiametis Etan Patz dingo be pėdsakų eidamas į mokyklą autobusų stotelėje, vos už poros kvartalų nuo savo namų. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva LR Seimas 2006 m. įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. Europos Sąjungoje visą parą veikia vieninga 116000 karštoji linija, skirta pranešimams dėl dingusių vaikų. Šią liniją Lietuvoje administruoja Dingusių žmonių šeimų paramos centras (toliau Centras), kuris yra tarptautinių organizacijų Amber Alert Europe bei International Centre for Missing and Exploited Children (JAV) narys.Centraskartu su JAV ambasada, LR Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos policijos departamentu bei Facebook 2018 m. įdiegė pirmąją Lietuvoje skubios vaiko paieškos sistemą Amber Alert Facebook.

Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Lietuvoje dingusių be žinios asmenų registro duomenimis 2020m. - 2251 atvejis, o 2021 m. 1575 atvejai. 2022 m. I ketv. 427 atvejai. Dingusių žmonių šeimų paramos centras bendradarbiaudamas su Bendruoju pagalbos centru (112) 2020 m. atsakė į 196 linijos 116000 skambučius, kai tuo tarpu 2021 m. buvo atsakytą į 190 skambučių. 2022 m. vasario 24 d. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje iš šalies masiškai bėga žmonės. Karštosios linijos 116000 Ukrainos administratorių NVO „Magnolia“ duomenimis nuo karo pradžios dingo apie 2100 vaikų. Ir šis skaičius kiekvieną dieną vis auga. Vaikų dingimo priežastys yra skirtingos. Dingę, neprižiūrimi ar iš namų nuolat bėgantys vaikai gali tapti lengvu grobiu nusikaltėliams. Šie vaikai rizikuoja tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo aukomis.

Gegužės 25 d. Tarptautinė dingusių vaikų diena, kurios tikslas - ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Kviečiame aplankyti šalia Lietuvos ir vaikų jaunimo centro esančią skulptūrą „Mama...!”, kartu su vaikais užrišti kaspinėlius ant medžių šakų, bei raginame skirti laiko vaikams pakalbėti su jais apie jų patiriamus sunkumus, išklausyti ir įsiklausyti ką jie nori mums pasakyti bei informuoti apie pavojus gresiančius už namų ribų.

Daugiau informacijos: http://www.116000.lt/institucijoms/
Dingusių žmonių šeimų paramos centras https://www.missing.lt/, https://www.facebook.com/www.missing.lt

Kontaktai pasiteiravimui:
Arūnė Bernatonytė centras2@missing.lt arba +370670 52725.
Prevencinis video filmukas „Brangi kiekviena minutė“ (1:00 min.):


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"