Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Galimybė išsitirti šachtinio šulinio vandens kokybę

Galimybė išsitirti šachtinio šulinio vandens kokybę

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Utenos  departamento Visagino skyrius primena, jog nėščios moterys ar asmenys, auginantys kūdikį iki 6 mėn. amžiaus, gali nemokamai išsitirti maistui naudojamo šachtinio šulinio vandens kokybę.

Kur reikia kreiptis?

Reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti jį apie maisto gamybai naudojamą šachtinio šulinio vandenį. Šeimos gydytojas pateiks specialios formos pranešimą NVSC Utenos departamento Visagino skyriui, kurio specialistai nemokamai organizuos vandens mėginių paėmimą ir ištyrimą.

Kodėl tai svarbu?         

 Cheminė tarša geriamajame vandenyje yra ypač pavojinga kūdikiams ar besilaukiančioms moterims. Dėl didelio kiekio nitritų ir nitratų vandenyje, kūdikiams atsiranda pykinimas, vėmimas, dusulys, pamėlsta oda ir gleivinės. Sunkiais atvejais atsiranda traukuliai, kūdikis gali mirti. Net skaidriausiai atrodantis vanduo, gali būti užterštas nitratais ar nitritais, kadangi toks vanduo neturi specifinio skonio, kvapo bei spalvos. Šių cheminių medžiagų iš šulinio vandens nepavyksta pašalinti nei virinant, nei filtruojant daugeliu buitinių vandens filtrų. Virinant vandenį, nitratai nesunaikinami, o priešingai - jų koncentracija vandenyje padidėja, nes virimo metu išgaruoja dalis vandens.

Vandens tinkamumas

Ar vanduo neužterštas galima sužinoti tik atlikus laboratorinius tyrimus. Nėščiųjų ir kūdikių iki 6 mėn. amžiaus maistui skirtame vandenyje leidžiama nitratų norma – iki 50 mg/l, nitritų – 0,50 mg/l vandens.

Rekomendacijos, jei nustatomas padidintas nitritų ir nitratų kiekis

Nustačius padidintą nitratų ar nitritų kiekį, nėščiosios įspėjamos, kad vanduo yra nesaugus ir netinkamas kūdikio maistui gaminti, rekomenduojama maistą ruošti naudojant pirktą parduotuvėse arba centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį.

Dovilė Kapačiūnienė
Tel.   (8 386) 74 326
el. p. dovile.kapaciuniene@nvsc.lt 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"