Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemonių įgyvendinimo Visagino savivaldybėje

Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemonių įgyvendinimo Visagino savivaldybėje

Visagino savivaldybės administracija informuoja, kad Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. ĮV-E-104 „Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemonių įgyvendinimo Visagino savivaldybėje“ nustato šias Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemones Visagino savivaldybėje:

Dėl judėjimo per sieną ir šalies viduje:

Uždraudžia:

Visagino savivaldybėje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Nurodo: asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, riboti keliaujančiųjų tarpmiestinio, priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto, viešojo miesto transporto ir užsakomaisiais transporto maršrutais intensyvumą – leisti užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse, prekių judėjimas neribojamas.

Dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos: Uždraudžia: kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą; visus atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius bei susibūrimus; sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veiklą, išskyrus indvidualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu; viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklą, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba kitais būdais jį pristatyti gyventojams; parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių pardavimą, veiklą, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veiklą. Šis draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos gyventojams; grožio paslaugų teikimą; lošimo automatų salonų veiklą.

Nurodo, kad Visagino savivaldybės institucijose, įstaigose, savivaldybės valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Rekomenduoja privačiajam sektoriui dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Dėl švietimo įstaigų darbo organizavimo: Stabdo ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veiklą visose Visagino švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose.

Nurodo: Visagino švietimo įstaigoms ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu.

Paveda Visagino savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovams užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais pagal faktinį poreikį organizuojant po vieną budinčią mišrią grupę kiekvienoje įstaigoje, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose (kada abu tėvai (globėjai) arba kada vaiką augina tik vienas iš tėvų (globėjų) yra medicinos darbuotojai arba statutiniai pareigūnai).

Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo:. Nurodo VšĮ Visagino ligoninei: perorganizuoti pacientų srautus, infrastruktūrą ir materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius; atidėti planines operacijas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė; atidėti planines hospitalizacijas dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų; uždrausti pacientų lankymą, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu; apriboti medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą. Nurodo ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms: teikti paslaugas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos; atidėti planines konsultacijas, diagnostines, profilaktines ir gydomąsias paslaugas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė;apriboti paslaugų teikimą namuose, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose, atidėti ambulatorines medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą; atidėti profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymą; perorganizuoti planinius skiepijimus, numatant pacientų srautų valdymą. Nurodo atidėti odontologijos paslaugų teikimą, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą. Nurodo įstaigoms, užtikrinančioms visuomenės sveikatą:atidėti visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių vykdymą: atidėti visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinius patikrinimus; atidėti kitas nebūtinas visuomenės sveikatos priemones.

Dėl socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavimo: Uždraudžia: lankytis visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose;veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Paveda: Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro vadovui užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius priežiūrą įstaigoje, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose (kada abu tėvai (globėjai) arba kada vaiką augina tik vienas iš tėvų (globėjų) yra medicinos darbuotojai arba statutiniai pareigūnai); kitoms socialinių paslaugų įstaigoms leisti kontaktuoti su klientu tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.

Rekomenduoja: visoms Visagino savivaldybės teritorijoje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, kad būtų išvengta viešų susibūrimų; Visagino savivaldybės biudžetinėms ir viešosioms įstaigoms organizuoti veiklą, vengiant žmonių artimo kontakto – t. y. organizuoti posėdžius, pasitarimus, konferencijas ir kitus darbo susitikimus nuotoliniu būdu, naudojant telekomunikacijos priemones (vaizdo ir garso konferenciniu ryšiu); darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu arba atitinkamai koreguoti savo kasmetinių atostogų laiką; visiems Visagino savivaldybės gyventojams domėtis ir naudotis visa informacija, esančia www.sam.lt ir www.visaginas.lt rubrikoje „Gyventojams“/Ką svarbu žinoti apie koronovirusą (COVID-19)“.

Šis įsakymas galioja nuo 2020 m. kovo 16 d. 0.00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Pripažinti netekusiu galios Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 13 d. įsakymą Nr. ĮV-E-103 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių Visagino savivaldybėje“.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"