Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Baigtas įgyvendinti inovatyvus valstybinės kalbos vartojimo įgūdžių tobulinimo projektas

Baigtas įgyvendinti inovatyvus valstybinės kalbos vartojimo įgūdžių tobulinimo projektas

Visagino trečiojo amžiaus universitetas, prisidedantis prie Visagino m. vietos plėtros 2016–2022 m. strategijos įgyvendinimo, baigė vykdyti projektą Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0364 „Valstybinės kalbos vartojimo įgūdžių tobulinimo programos, skirtos socialinę atskirtį patiriantiems kitakalbiams visaginiečiams, įgyvendinimas-2“. Projektas iš dalies yra finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.


Nors projekto veiklų įgyvendinimą dėl itin griežtų karantino sąlygų teko nukelti pratęsiant projekto laikotarpį, tačiau tai nesutrukdė pasiekti puikių rezultatų. Dabar jau nėra abejonių, kad projekto veiklos yra itin prasmingos ir reikalingos nepakankamus valstybinės kalbos vartojimo įgūdžius turintiems vyresniojo amžiaus kitakalbiams visaginiečiams, o pasirinkta programos įgyvendinimo forma – ne tik inovatyvi, bet ir labai patraukli bei veiksminga, padedanti projekto dalyviams išsilaisvinti iš link atskirties vedančios kalbinės ir sociokultūrinės (savi)izoliacijos. Programos įgyvendinimas buvo paremtas savanorių, puikiai mokančių lietuvių kalbą, darbo indėliu – 120 val. individualiu bendravimu su kiekvienam priskirtu rusakalbiu porininku. Šio projekto sėkmė labai priklausė nuo savanorių veiklos, jų atsakingumo, įsitraukimo, atsidavimo. Projekto komanda ypatingai yra dėkinga mūsų savanoriams – Daivai, Danutei, Irenai, Lidijai, Monikai, Nijolei, Oksanai.
Ne mažiau svarbu projektui buvo ir vyresniojo amžiaus kitakalbių visaginiečių įsitraukimas – jų siekis tobulinti kalbos mokėjimo ir vartojimo įgūdžius, ilgam įsipareigoti projekte, būti atsakingiems ir žingeidiems, geranoriškiems ir nuoširdiems. Ačiū mūsų dalyviams – Anatolijui, Elenai, Lilijai, Liudmilai, Nataliai, Ninai, Olgai.
Projekto baigiamojo renginio metu buvo organizuotas į(si)vertinimas, kurio metu savanoriai (6 iš 7) išreiškė nusiteikimą toliau savanoriauti Visagino trečiojo amžiaus universitete ir jo vykdomuose projektuose ir absoliučiai visi akcentavo tokios veiklos prasmingumą, įtraukumą ir galimybę naujai atrasti save. Visi kitakalbiai dalyviai nurodė, kad jiems kalbos mokymosi su savanoriu forma labai tiko, o visas projektas tenkino jų lūkesčius. Taip pat dalyviai diskutavo apie projekto tęstinumo galimybes, apie tai, kad ateityje su malonumu įsitrauktų į kitus Visagino trečiojo amžiaus universiteto projektus, jeigu tik atsirastų toks pasiūlymas. Be abejonių – baigiamasis renginys neapsiėjo be šilto bendravimo, padėkų, pažymėjimų dalyviams bei atminimo dovanėlių. Iš širdies į širdį.
Po renginio dar niekas nenorėjo skirstytis, taip gimė idėja organizuoti Senjorų pyragų dieną: pyragus su malonumu pasižadėjo iškepti projekto metu suburtos dalyvių poros. Pyragų pristatymas lietuviškai – dar viena puiki proga bendrauti ir tobulinti praktinius įgūdžius.
Nuoširdžiai ačiū visiems, kurių dėka šis projektas sėkmingai įvyko. Ačiū projekto dalyvių šeimų nariams, draugams už palaikymą ir toliau veikti įkvepiančius padėkos žodžius.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"