Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Atnaujintas šalių, iš kurių galima atvykti į Lietuvą, sąrašas

Atnaujintas šalių, iš kurių galima atvykti į Lietuvą, sąrašas

Atnaujintas šalių, iš kurių galima atvykti į Lietuvą, sąrašas, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Jos teigimu, sąrašas galios nuo pirmadienio iki birželio 14 dienos.
Atsižvelgiant į didelį sergamumą, į Lietuvą nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos.
Vykstant iš Belgijos ir Airijos, bus privaloma dviejų savaičių izoliacija. Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.
SAM primena, kad jeigu per pastarąsias dvi savaites susirgusiųjų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų yra nuo 15 iki 25 atvejų, iš tokios šalies į Lietuvą atvykti leidžiama, tačiau privaloma dvi savaites izoliuotis. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių ne tik leidžiama atvykti, bet atvykusiems nereikia izoliuotis.
Lietuvos piliečiams bus galima atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems, jei 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis yra 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, reikės izoliuotis 14 dienų. SAM taip pat skelbia, kad saviizoliacija atvykusiems bus taikoma pagal paskutinę lankytą šalį, iš kurios atvykta į Lietuvą. „Tai reiškia, kad, jei žmogus turi įrodymą, jog keliauja iš šalies, iš kurios grįžus ar atvykus izoliavimas netaikomas, izoliuotis jam nereikia net tuo atveju, jei keliavo per kitas šalis. Tačiau tik tuo atveju, jei tose šalyse nebuvo apsistojęs verslo ar kitais tikslais. Jei keliaujantysis tokio įrodymo neturės, jam bus taikomos priemonės pagal paskutinę lankytą šalį, iš kurios jis tiesiogiai atvyks į Lietuvą“, – rašoma pranešime. 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/ 

Teikiame Jūsų dėmesiui Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 5 d. sprendimą Nr. V-1387 „Dėl valstybių sąrašo nustatymo“


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"