Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Ar Visagino gyventojai geria švarų vandenį?

Ar Visagino gyventojai geria švarų vandenį?

Neseniai Lietuvoje plačiai pasklido žinia apie geriamajame vandenyje randamą sunkųjį metalą – arseną. Pavojinga arseno koncentracija buvo aptikta dešimtyje savivaldybių. Didžiausią nerimą visaginiečiams sukėlė tas faktas, kad dvigubai didesnė už maksimaliai leistiną (19 µg/l) šios medžiagos koncentracija buvo aptikta vos už 20 kilometrų nuo Visagino esančiame Mažėnų kaime (Ignalinos raj.). Atlikti tyrimai parodė, kad visaginiečiams tiekiamas geriamasis vanduo yra švarus ir saugus. Visagino savivaldybės gyventojai gali būti visiškai ramūs − jų vandenyje arseno nerasta. Geriamajame vandenyje, kurį tiekia SĮ „Visagino energija“, arseno koncentracija yra žemiau aptikimo ribos 1 mikrogramo litre.
Lietuvoje maksimali leistina arseno norma geriamajame vandenyje yra 10 mikrogramų litre. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad esant arseno koncentracijai geriamajame vandenyje 10 – 50 mikrogramų litre daromas neigiamas poveikis sveikatai. Galimi odos pakenkimai, vėžiniai susirgimai, raidos atsilikimas, kraujotakos sistemos ligos.
Kiekvienais metais SĮ „Visagino energija“ atestuota laboratorija, kurioje dirba aukšto lygio profesionalai, paruošia ir suderina su Visagino sav. valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba tiekiamo geriamojo vandens monitoringo priežiūros planus, pagal kuriuos, atliekami atitinkami vandens tyrimai. Tiekiamo geriamojo vandens mėginiai imami patekimo į skirstomąjį tinklą ir vartojimo vietose, kurios yra tolygiai išdėstytos geriamojo vandens tiekimo teritorijoje, o ėmimo laikas kuo tolygiau paskirstomas per kalendorinius metus. Geriamojo vandens kokybė yra nuolat kontroliuojama ir pilnai atitinka HN 24:2017 „GERIAMOJO VANDENS SAUGOS IR KOKYBĖS REIKALAVIMAI“ reikalavimus. Atliktų tyrimų rodikliai skelbiami svetainės www.visaginoenergija.lt skyriuje „Veiklos sritys".
SĮ „Visagino energija“ išgauna geriamąjį vandenį iš  Šventosios–Upninkų 80-100 m gylio vandeningo sluoksnio. Išgaunamo geriamojo vandens kiekis sudaro apie 4 000 m3 per parą. Vanduo, beveik 11 tūkst. buitinių vartotojų ir daugiau negu 300 pramonės ir komercinių vartotojų, tiekiamas naudojant 72,4 km vandentiekio tinklų.

Taigi, Visagino gyventojai ir verslo įmonės gali džiaugtis geros kokybės geriamuoju vandeniu, nesibaimindami ne tik dėl arseno, bet ir visų kitų rodiklių, kurie neviršija reikalavimų.

SĮ „Visagino energija“


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"