Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

2021-10-(25-28) dienomis Utenos regione vėl skambės klasikinė fortepijoninė ir simfoninė muzika.

2021-10-(25-28) dienomis Utenos regione vėl skambės klasikinė fortepijoninė ir simfoninė muzika.

Visagine įvyks Tarptautinis jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas festivalis, skirtas žinomai Lietuvos pianistei Aldonai Dvarionaitei, kuris jau šeštąjį kartą suburs žymius pianistus ir muzikantus iš įvairių pasaulio šalių. Kaip padėka už kūrybinį bendradarbiavimą ir partnerystę su Zarasų miesto savivaldybe ir Zarasų meno mokykla, kurioje konkursas-festivalis įvyko 2018 metais, 2021 m. spalio 25 d. 17.30 val. festivalį atidarys tarptautinių konkursų laureato, Latvijos pianisto ir kompozitoriaus Glebo Belyaevo solinis koncertas Zarasų meno mokykloje.

2021 m. spalio 26 d. 11 val. Visagino kūrybos ir menų akademijoje prasidės iškilmingas konkurso – festivalio atidarymas ir jaunųjų pianistų ir mokytojų konkurso perklausos. Koncerto programoje pasaulinė premjera, - Balio Dvariono nepublikuotas kūrinys „Košmaras“, kurį atliks žinomas Lietuvos pianistas Justas Dvarionas.

Konkursas vyksta dvejose kategorijose:

  1. Pianistai-solistai. Dalyviai rungiasi šešiose amžiaus kategorijose;
  2. Pianistai skambinantys koncertus fortepijonui su simfoniniu orkestru. Dalyviai rungiasi keturiose amžiaus kategorijose.

Tarptautinio A. Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkurso-festivalio pagrindinis tikslas, - atkreipti muzikos ir menų mokyklų mokytojų dėmesį į ryšį tarp mokytojų atlikimo meistriškumo lygio ir jų mokinių kūrybinės sėkmės, taip pat talentingų, atskleidžiančių savo gebėjimus bendraujant ir bendradarbiaujant su mokytoju, jaunųjų atlikėjų paieška. Pedagogai-atlikėjai skambina jiems specialiai sukurtoje „E“ kategorijoje. Aldona Dvarionaitė sakė, kad mokytojai neturi užsidaryti savo kabinetuose, o turi koncertuoti.

Konkurso - festivalio metu jaunieji atlikėjai ir jų mokytojai galės atskleisti savo individualumą, kūrybines galias, paįvairinti sceninę, koncertinę praktiką, kelti savo meistriškumo lygi tarptautinio žiuri narių meistriškumo pamokose.

Konkurso – festivalio programoje tarptautinė mokslinė – metodinė konferencija „Vaikų ir jaunimo pilietinės savimonės formavimas muzikos pagalba“, mokytojų diskusijos, ekskursijos.

Skambės pelniusių tarptautinį pripažinimą žiuri narių, - Irenos Gulzarovos Keller (Šveicarija), prof. Marijos Koreckos-Soszkowskos (Lenkija) ir Glebo Belyajevo (Latvija) soliniai koncertai.

Džiugu, kad Tarptautinis A. Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas-festivalis tapo tradiciniu ir turi privalomą repertuarą kūrinių, kuriuos atlikdavo Aldona Dvarionaitė. Dalyvius vertins kompetentinga žiuri komisija, kuriai nuo pirmo konkurso vadovauja profesorė Veronika Vitaitė. Konkurse dalyvaus pianistai iš 9 šalių – Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Uzbekijos, Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos.

Kviečiame Lietuvos gyventojus apsilankyti konkurso-festivalio perklausose, fortepijoninės muzikos koncertuose ir laureatų koncerte, kuris įvyks 2021 m. spalio 28 d. 18.30 val. Visagino miesto kultūros centro koncertų salėje „Draugystė“. Laureatų koncerte dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguos maestro Martynas Staškus.

Leila Urmanova – Vnukova konkurso - festivalio organizatorė, Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytoja ekspertė

Bendra festivalio afiša ← čia.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"