Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Informacija dėl profesionaliųjų scenos menų nevyriausybinių organizacijų ir Individualių kūrėjų situacijos karantino laikotarpiu

Informacija dėl profesionaliųjų scenos menų nevyriausybinių organizacijų ir Individualių kūrėjų...

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, vykdydama Ministro Pirmininko pavedimą (Vyriausybės kanclerio 2020 m. balandžio 20 d. rezoliucija Nr. S-1544), yra parengusi paramos kultūros sričiai priemonių planą dėl pagalbos kultūros sektoriui:

  1. Papildomos lėšos – 2 mln. eurų – skiriamos meno kūrėjų kūrybinėms prastovoms apmokėti, kai jie dėl karantino iš savo veiklos negali gauti pajamų. Meno kūrėjų socialinės apsaugos programoje karantino laikotarpiui atsisakoma nuostatos, kad nauja kūrybinės prastovos išmoka iš programos lėšų gali būti skiriama tik praėjus metams nuo skirtos kūrybinės prastovos išmokos mokėjimo pabaigos.
  2. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšos (daugiau nei 700 tūkst. eurų), kurias administruoja Lietuvos kultūros taryba, yra nukreipiamos savarankiškai kultūros srityje dirbančių fizinių asmenų nuostoliams kompensuoti. Šios finansavimo priemonės schema jau parengta ir derinama su atsakingomis institucijomis.
  3. Iš Kultūros rėmimo fondo numatyta skirti 600 tūkst. eurų individualioms stipendijoms kultūros ar meno kūrėjams, tris mėnesius mokant po 600 eurų. Šios stipendijos skirtos skatinti kūrybą ir jas konkurso būdu gaus daugiau nei 300 kūrėjų. Šiuo metu vyksta gautų paraiškų vertinimas.
  4. Kultūros srityje veikiančioms organizacijoms numatyta nauja 3 mln. eurų dalinio finansavimo programa, skirta kuriamo turinio pritaikymo ar perkėlimo į skaitmeninę erdvę bei vykdomų veiklų pritaikymo prie pasikeitusių aplinkybių projektams. Projektų konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Daugiau informacijos apie šias priemones rasite Kultūros ministerijos puslapyje http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos.

Kultūrinių industrijų įmonės gali naudotis priemonėmis ir garantijomis, kurios yra skirtos verslo sektoriaus, patiriančio sunkumus, greitesniam atsigavimui: yra numatyta pagalba smulkiajam ir vidutiniam verslui bei savarankiškai dirbantiems asmenims. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje pateikiamos nuorodos konsultacijoms http://eimin.lrv.lt/lt/informacija-verslui-del-covid-19.
Atkreipiamas dėmesys, kad Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atsižvelgdama į nustatytus ribojimus ir draudimus veiklos vykdymui dėl COVID-19, paskelbė mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą, kuriems bus taikomos mokesčių mokėjimą palengvinančios priemonės https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19.
Kultūros ministerija informuoja, kad darbo grupė, sprendžianti kultūros srityje veikiančioms įstaigoms ir organizacijoms, nukentėjusioms nuo COVID-19 viruso protrūkio, parengė priemonių planą ir pagal galimybes svarsto kitus siūlymus. Šioje darbo grupėje dalyvavo ir kreipimąsi rašiusiųjų atstovė Lietuvos šokio informacijos direktorė Gintarė Masteikaitė. Informuojame, kad nenumatoma darbo grupę plėsti.
Šiuo metu nuolat yra renkami valstybinių, savivaldybių ir nevyriausybinio kultūros sektoriaus duomenys apie patiriamus nuostolius karantino laikotarpiu, bendraujama su valstybės institucijomis, Lietuvos statistikos departamentu, Lietuvos kultūros taryba, siekiant išsiaiškinti problemas. Tikimės ir nevyriausybinių organizacijų indėlio, renkant statistinius duomenis.
Kultūros ministerija tarpininkautų dėl patalpų skyrimo kultūros operatorių veiklai, tačiau klausimus dėl galimybės atleisti kultūros srityje veikiančius juridinius ir fizinius asmenis nuo patalpų nuomos mokesčių mokėjimo gali spręsti tik vietos savivalda, kai tiesiogiai kreipiasi šioje savivaldybėje veikianti organizacija.
Taip pat yra parengtas ir šiuo metu derinamas Tikslinis priemonių paketas kultūros sektoriaus gyvybingumui užtikrinti, kartu skatinant ekonomikos atsigavimą ir vidaus vartojimą.
Valstybės institucijos bendradarbiauja ieškodamos naujų priemonių, išteklių ir būdų padėti skirtingiems nuo virusio protrūkio nukentėjusiems sektoriams. Visa informacija dėl papildomų specialiai kultūros sektoriui pritaikytų priemonių ir bendrųjų ekonomikos skatinimo priemonių, kuriomis gali pasinaudoti kultūros srities atstovai (įmonės ar savarankiškai dirbantieji), skelbiama ir atnaujinama ministerijos internetiniame puslapyje.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informaciją


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"