Svetainės struktūra Standartinė versija
lt
en ru

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis gaidelis“ buvo atrinktas dalyvauti pilotiniame EdTech projekte.

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis gaidelis“ buvo atrinktas dalyvauti pilotiniame EdTech projekte.

Trumpai apie EdTech projektą:
EdTech – tai greitai besivystanti inovacijų švietimo sektoriuje ekosistema, kurioje startuoliai, smulkus ir vidutinis verslas kuria inovatyvius, dažniausiai naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus švietimo sektoriaus iššūkiams spręsti
Projekto poreikis atsirado dėl:
1. Inovacijų taikymo kultūros Lietuvos švietimo sektoriuje stokos: skaitmeninių įgūdžių trūkumas ir neatnaujintos pedagogų skaitmeninės kompetencijos trukdo efektyviai naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir naujai sukurtais produktais ugdymo procese.
2. Kokybiško skaitmeninio turinio, sprendimų mokymui(si) ir išteklių stokos: tai trukdo siekti aukštesnių mokymosi rezultatų ir ugdymo kokybės.

Sprendžiami iššūkiai:
Inovacijų kultūra: švietimo inovacijų ir skaitmeninių technologijų trūkumas švietimo įstaigose.
Skaitmeninės kompetencijos: pedagogų profesinių kompetencijų auginimas ir pajėgumas prisitaikyti prie ugdymo turinio ir greitai besikeičiančių skaitmeninių inovacijų bei naujų kontekstų.


Skaitmeninis turinys: švietimo įstaigų aprūpinimo mokymosi ir ugdymo technologijomis ir naujausiu skaitmeniniu turiniu ir sprendimais mokymui(si). Bendruomenių, verslo ir viešo sektoriaus įsitraukimas ir bendradarbiavimo didinimas.
EdTech skaitmeninės švietimo transformacijos projektas nukreiptas į:

  • naujausių edukacinių technologijų švietimo sektoriuje skatinimą ir diegimą;
  • pedagogų skaitmeninių kompetencijų didinimą;
  • skaitmeninio turinio ir sprendimų mokymui(si) plėtrą.

Pirmoji kryptis bus įgyvendinama per EdTech inovacijų išbandymo ir kūrimo platformą, vieną langelį švietimo inovacijoms. EdTech platforma yra projekto sudaroma galimybių aplinka, kurioje inovacijų kūrėjai, kartu su švietimo įstaigomis, galės kurti ir išbandyti inovatyvius sprendimus mokymui(si). Kuriant ir išbandant EdTech platformą (nuo 2021-10-01 iki 2022-01-01), siekiama praktiškai švietimo įstaigose pritaikyti inovatorių pasiūlytus produktus ir paslaugas.
Tokių paslaugų pavyzdžiai: interaktyvūs mokymosi įrankiai, išmanus skaitmeninis turinys – edukacinės priemonės, išnaudojančios naujausias informacinių technologijų galimybes.

O kas vyko darželyje:

  1. Įvyko NETRADICINĖ „PAMOKA“. Mums tai tikras iššūkis, nes esame ne bendrojo lavinimo mokykla ir netgi ne pradinė, o ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Todėl iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad technologijos, skaitmenizacija ir pasaulis virtualybėje yra ne mums. EdTech projekto rėmuose mūsų darželyje buvo organizuota „pamoka“ tėveliams apie technologijų kaitą, jų pritaikymą kasdienėms reikmėms bei specialiųjų poreikių turintiems asmenims palengvinančią komunikacija priemonę. Taip pat iš karto buvo išbandyti tėvelių telefonai su Google cardboard virtualios realybės akiniais. O mūsų tikslas buvo – parodyti tėvams (nes vaikai naujoves priima kur kas lengviau), kad naujos galimybės yra šalia, mūsų kišenėse kartu su mūsų išmaniaisiais įrenginiais. Taip kiekvienas dalyvis galėjo per akimirką atsidurti giliai povandeniniame pasaulyje, paplaukioti kartu su rykliais, pastebėti povandeninius gyvius ir patirti (kas yra įdomiausia, patyrimas be patirties) kaip tai atrodo ir kaip gali būti panirus gyliai po vandeniu jūroje arba okeane. Įspūdžiai ir emocijos buvo akivaizdžios, vaikai aktyviai įsitraukė, žiūrėjo, sukosi aplink save, kad išnaudoti visas VR opcijas ir galimybes. 
  2. Susipažinimas su Chromebook. Šiuos įrenginius mums padovanojo UAB „TeraSky“. Tai patogūs, kompaktiški, lengvi prietaisai, suteikiantys mums darbo greitį ir galimybę ilgą laiką eksploatuoti įrenginį be įkrovimo. Tai, žinoma, labai svarbu dirbant su vaikais.
    Chromebook atveria mums įdomių, plačių galimybių. Su juo galime pasirinkti programas darbui, mokymuisi ir žaidimams. Puikus pasirinkimas žmonėms su negalia. Keisdami nustatymus galima nustatyti įvairius režimus.
  3. Pagerėjo sąlygos dirbti su specialiuosius poreikius turinčiais vaikais. Chromebook suteikia mums galimybę mokyti vaikus, turinčius vystymosi sutrikimų, pvz., autizmo spektro sutrikimų bei kitus specialiuosius poreikius. Nustatymų dėka žmonės su regėjimo negalia ar nemokantys skaityti turi galimybę pasiklausyti parašyto teksto, padidinti raides. Didelio kontrasto režimas paryškina elementus ir daro juos lengviau matomus. Naudojantis balso įvesties funkcija, norimus žodžius galima paversti tekstu, o tai labai palengvina darbą ir padeda tiems, kurie dėl fizinių apribojimų negali rašyti rankomis.
    Laikas bėga ir kartu atsiranda naujų galimybių bendrauti su vaikais. Jų ugdymo kokybės gerinimas. Chromebook įrenginio panaudojimas mūsų darbe padės rasti naujų būdų bendrauti su ypatingais vaikais.

Technologijos žengia į priekį su kiekviena diena, neurotinklas mokosi kas sekundę, vaikai tampa labiau pažengusiais įrenginių vartotojais negu suaugę intuityviai. Todėl esame atviri naujovėms ir drąsiai žengiame į Naujuosius metus.

 

Dėkojame mūsų bendražygiams #EdTech pilotiniame projekte: UAB TeraSky, Nacionalinei švietimo agentūrai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"