Svetainės struktūra Standartinė versija
lt
en ru

Vasiljevo fondo paroda „Kvietimas į Belle Epoque (1890 - 1914)“

Vasiljevo fondo paroda „Kvietimas į Belle Epoque (1890 - 1914)“

Kas gali būti šauniau už kvietimą į puotą? Ypač tuo atveju, jeigu kalbame apie Nuostabiosios epochos puotą, kur susilieja muzika ir šokis, kvepalų aromatas ir akių žavesys, taftos šlamesys ir biserio žaižaravimas, tiulio rūkas ir paslaptingi nėrinių raštai!

Tai XIX a. pabaigos – XX a. pradžios puotų madai skirta paroda. Šis laikotarpis kultūros istorijoje įvardijamas skirtingais pavadinimais: Vokietijoje ir Latvijoje – „Jugend stilius“ (vok. Jugendstil – Jaunystės stilius), Rusijoje – „Modernas“, Italijoje – „Liberti“, Austrijoje ir Lietuvoje – „Secesijos mada“ (vok. Sezession – atsiskyrimas), o Prancūzijoje ir Belgijoje – „Art nouveau“.

Šio laikotarpio mados formavosi Paryžiuje. Anuometiniai kūrėjai šlovino moters „širšės“ taliją, įtemptą korsetu, taip pat buvo dievinami ilgi, garbanoti plaukai ir lėti judesiai. Šio laikotarpio madoje akcentuojami minkšti, pasteliniai tonai, dažniausiai siejami su gamtos pasauliu – vandens, oro, jaunos žolės ir neryškiais gėlių niuansais. Šiuo laikotarpiu susiformavęs moters etalonas: į korsetą įspraustas išlenktu į priekį moters juosmuo su 52 cm talija, apgaubtas tiulio ir muslino, nėrinių ir rankomis siuvinėtų gėlių motyvų.

Visos šios mados nimfos ir fėjos kasdien persirengdavo kitomis suknelėms kartais net po šešis kartus. Kaskart reikėdavo ne tik iš naujo suveržti korsetą, bet ir susagstyti vyro akiai nematomą begalybę spaustukų, kabliukų, raištelių, sagučių.

Anuomet daugelis moterų dar neturėjo teisės įgyti aukštąjį išsilavinimą, imtis profesinės veiklos, todėl buvo visiškai priklausomos nuo savo partnerių pajamų. Jos turėjo pakankamai daug laisvo laiko, galėjo domėtis mada, rūpintis namais bei organizuoti puotas, kurios XIX a. pradžioje tapo neatsiejama aukštuomenės gyvenimo dalimi.

Šimtai aukštosios mados kūrėjų bei siuvėjų stengėsi bet kokia kaina įtikti savo nuostabiosioms gražuolėms aristokratėms. Aukštoji mada klestėjo. Balinės suknelės visuomet kelia susižavėjimą ir nerimastingą požiūrį, kadangi jos simbolizuoja moteriškos laimės svajonę!

Ekspoziciją  „Kvietimas į Belle Epoque (1890 - 1914)“ sudaro daugiau nei penkiasdešimt suknelių ir vyriškų frakų, šimtai aksesuarų – vėduoklių, balinių batelių, rankinukų bei kitų dalykų – rečiausių A. Vasiljevo fondo kolekcijos eksponatų, kurių dauguma Lietuvoje eksponuojami pirmąkart. Minimo istorinio laikotarpio garsiausių Europos mados namų sukurtos suknelės – tai nuostabūs audiniai, ypatingos iškarpos, nėriniai, siuvinėjimas, aplikacijos.

Daugelis nepriekaištingai išsilaikiusių kūrinių stebina ypatingai kruopščiu rankų darbu ir neužmirštamu spalviniu deriniu.

Parodoje taip pat išvysite mados fotografijas, prie anuometinės elegantiškos aprangos harmoningai derančius nedidelius baldus

Tad maloniai kviečiame į įspūdingos parodos atidarymą gruodžio 13 d. 17.00 val., kuri, tradiciškai, organizuota Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje (Vilties g. 5). Ekspozicija veiks iki 2023 m. sausio 16 d. Parodą galima aplankyti antradieniais-šeštadieniais 16.00-20.00 val. Didesnes grupes, pageidaujančias atvykti kitu laiku, prašome registruotis tel.: Nr. 8 656 82804

Organizatoriai:

A.Vasiljevo fondas

Visagino kultūros centras


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"