Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Šalies kultūros įstaigos kviečia į virtualius turus

Dėl paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos ir karantino šalies kultūros įstaigos turėjo užverti duris. Tačiau daugelyje jų galima lankytis virtualiai, neišėjus iš namų. Pateikiame susistemintą informaciją apie Kultūros ministerijai pavaldžius (ir ne tik) muziejus, bibliotekas, teatrus, koncertines įstaigas ir kitas institucijas, kurios siūlo virtualius turus. 

Muziejai siūlo apsilankyti virtualiai

Į namus ateina teatrai ir koncertinės įstaigos

Į virtualią erdvę keliasi bibliotekų paslaugos

  • Bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt galima skaityti daugiau kaip 2000 lietuviškų elektroninių knygų. Virtualaus kultūros paveldo portale – tūkstančiai meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Šiuo metu čia galima skaityti daugiau nei 1700 lietuvių autorių kūrinių.
  • Nacionalinė biblioteka prenumeruoja užsienio duomenų bazes, kuriose yra keliolika tūkstančių el. žurnalų, ir siūlo šiais ištekliais naudotis nuotoliniu būdu.
  • Apribojus bibliotekų paslaugų teikimą, Nacionalinė biblioteka ieško sprendimų, kaip dabartines parengtas parodas pristatyti nuotoliniu būdu. Bendradarbiaudama su partneriais, biblioteka fiziškai veikusią parodą „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“ perkėlė į virtualią erdvę. Šiuo metu galima aplankyti daugiau nei 40 Nacionalinės bibliotekos parengtų virtualių parodų.
  • Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistai parengė atsakymus į dažniausius šiandienos sąlygomis skaitytojų užduodamus klausimus, taip pat sukūrė rubriką „Klausk bibliotekininko“, kurioje elektroniniu paštu atsakoma į klausimus apie interaktyvias elektronines paslaugas, taip pat į klausimus, susijusius su Nacionaline biblioteka, jos fondais, duomenų bazėmis, dokumentų paieška.
  • Pasiūlymais, kaip prisitaikyti prie šiandienos sąlygų aptarnaujant skaitytojus nuotoliniu būdu, dalijasi ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Kino klasika moksleiviams

  • Lietuvos kino centras inicijuoja projektą „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ mokytojams, dėstantiems 5–12 klasių moksleiviams. Projektui buvo atrinkti 4 lietuviški filmai, kurie galės būti taikomi literatūros, dorinio, pilietinio ugdymo, užsienio kalbų, istorijos, psichologijos, meninio ugdymo pamokose. Nuotolinių kino klasikos pamokų tvarkaraštis: 
    ► Balandžio 1–7 d. „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969, 63 min.).
    ► Balandžio 6–10 d. „Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974, 78 min.);
    ► Balandžio 20–24 d. „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971, 77 min.);
    ► Balandžio 23–30 d. „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990, 93 min.).
    Mokytojai prisijungti prie nuotolinių kino klasikos pamokų gali užsiregistravę ir prisijungę prie „Kino edukacijos ugdymo bazės“, kur specialioje „Kino edukacijos ugdymo bazė. Filmai ir metodinės medžiagos“ skiltyje „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ bus galima rasti pedagogams prieinamus filmus, jų metodines priemones ir filmų nuorodas su slaptažodžiais, kuriuos mokytojai galės išsiųsti mokiniams (kiekvienas filmas bus prieinamas tik nurodytu pamokos metu).
    Registracija ir prisijungimas prie sistemos: http://bit.ly/KEUBregistracija
  • Lietuvos dokumentinio kino internete svetainėje www.e-kinas.lt pateikiama Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma senoji dokumentika – filmai ir jų aprašai. Šiuo metu čia yra šiek tiek daugiau nei 100 pavadinimų senųjų lietuviškų dokumentinių filmų su jų aprašais lietuvių ir anglų kalbomis.
  • Interneto svetainėje www.sinemateka.lt prieinami suskaitmeninti ir restauruoti dokumentiniai filmai ir videomeno darbai, saugoti VHS formatu. Nepriklausoma sinemateka – VšĮ „Meno avilys“ projektas.

Archyvai atsiveria visuomenei

  • Lietuvos ypatingasis archyvas karantino laikotarpį kviečia praleisti prasmingai ir siūlo susipažinti su įdomiausiais archyvo saugomais dokumentais. Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje nuo karantino pradžios vyksta akcija „Praleisk karantiną prasmingai“ #praleiskkarantinąprasmingai. Kiekvieną dieną čia galima rasti paskelbtus aktualius, įdomius, skaudžius istorijos puslapius primenančius, o kai kada ir nuotaikingus dokumentus.
  • Archyvo sukurtoje interneto svetainėje „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvas“ galima susipažinti su Lietuvos Laisvės kovotojų dokumentais, apžiūrėti išlikusias ginkluoto pogrindžio dalyvių nuotraukas, atsišaukimus, karikatūras, atributiką ir kt. Lietuvos archyvų virtualių parodų portale galima apžiūrėti ne vienerius metus Lietuvos ypatingojo archyvo ir kitų valstybės archyvų rengtas virtualias parodos.
  • Lietuvos centrinis valstybės archyvas internete vykdo keletą veiklų. Viena jų – žemėlapių portalo projektas „Antrojo pasaulinio karo metų Lietuvos teritorijos aerofotonuotraukų identifikavimas, skaitmeninimas JAV Nacionaliniame archyve ir sklaida“. Archyvas savo „Facebook“ paskyroje dalijasi istoriniais dokumentais ir pasakojimais: pradėtas publikuoti archyvinių dokumentų rinkinys „Lietuvai-100“, kuriame pateikiami tiek rašytiniai, tiek fotodokumentai apie šimtmečio Lietuvos istoriją. Lietuvos centrinis valstybės archyvas taip pat kviečia apsilankyti virtualių parodų platformoje, kurioje galima rasti ir naujausią parodą apie 100-metį paminėjusią Lietuvos naujienų agentūros ELTA istoriją ir kitas parodas.
  • Kultūros vartotojus taip pat turėtų sudominti Kultūros paveldo registras – nekilnojamojo ir kilnojamojo kultūros paveldo vertybių duomenų bazėje. Šioje svetainėje taip pat galima savarankiškai sudaryti maršrutus ir aplankyti Lietuvos kultūros paveldo vietas virtualiai.

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"