Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Klausos aparatai – ir vaikams, ir suaugusiesiems  

Ligonių kasos specialistų susitikime su Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto Daukniūnų fakulteto bendruomene aiškintasi registracijos su siuntimu, dantų protezavimo išlaidų kompensavimo tvarka, privalomojo sveikatos draudimo terminai ir galimybės, klausos aparatų skyrimo tvarka ir kt. Šį kartą Panevėžio teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Gešventienė primena, kam ir kokiais atvejais skiriami kompensuojamieji klausos aparatai.

  • Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamus klausos aparatus abiem ausims gali gauti klausos negalią turintys vaikai ir suaugusieji, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, kuriems nustatomas klausos sutrikimas dėl įgimtos ar įgytos ausų ligos arba ūmaus vidurinės ausies uždegimo ar ūmaus neurosensorinio prikurtimo, operacinio gydymo arba lėtinių ausų ligų, ausies ar galvos traumos, insulto, širdies operacijos ir kitų organų transplantacijos, galvos smegenų auglio pašalinimo.
  • Jei pacientas turi kurį nors iš išvardytų sutrikimų, apie klausos aparato reikiamumą sprendžia ausų, gerklės ir nosies ligų gydytojas, įvertinęs toninės ir kalbinės audiogramų duomenis, atskirai vertindamas kiekvienos ausies klausos sutrikimą. Suaugusiesiems klausos aparatas skiriamas praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams, vaikams – ne mažiau kaip 3 mėnesiams nuo klausos stabilizavimosi po šių ligų.
  • Jei klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir aparatą skiria tretinio lygio gydymo įstaigoje dirbantis ausų, gerklės ir nosies ligų gydytojas. Jei aparatas skiriamas ne pirmą kartą, jį gali skirti tos pačios srities antrinio lygio gydytojas specialistas.
  • Gydytojui išrašius siuntimą, per 180 kalendorinių dienų reikia kreiptis į įmonę, sudariusią sutartį su ligonių kasa dėl aprūpinimo kompensuojamuoju klausos aparatu. Gydytojas pacientui turi pateikti tokiais aparatais prekiaujančių įmonių sąrašą. 
  • Vaikams iki 7 metų gali būti išduodami 2 klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 3 metus, vaikams nuo 7 metų ir suaugusiems – 2 aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus.
  • Išskirtiniais atvejais, kai klausa labai pablogėja ar klausos aparatas prarandamas dėl vagystės, gaisro, stichinės nelaimės ir pan. (būtina pateikti tai patvirtinančius dokumentus), tretinio lygio ausų, gerklės ir nosies ligų gydytojas pagal toninės audiogramos duomenis sprendžia, ar skirti klausos aparatą anksčiau numatyto naujo aparato skyrimo termino.

Dėkojame Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras ir Daukniūnai fakulteto dekanei Romualdai Galeckienei už surengtą susitikimą.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"