Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Kūrybinės dirbtuvės „Visagino plėtra: kontekstas ir galimybės“

Kūrybinės dirbtuvės „Visagino plėtra: kontekstas ir galimybės“

Gruodžio 5 d. įvyko baigiamasis keletą mėnesių aktyviai vykusio projekto pristatymo ir aptarimo renginys – kūrybinės dirbtuvės-diskusijų renginys „Visagino plėtra: kontekstas ir galimybės“.
Siekiant paskatinti Visagino plėtrą, bendradarbiaujant Visagino savivaldybei ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai buvo organizuotos keturios tęstinės urbanistinių kūrybinių dirbtuvių sesijos. Kūrybinių dirbtuvių metu Visagino savivaldybės mero potvarkiu sudarytos darbo grupės kartu su visuomenės atstovais ir kitais ekspertais formulavo galimas Visagino plėtros informacines, kultūrines, ekonomines, teisines bei infrastruktūrines priemones. Kūrybinių dirbtuvių metu buvo siekiama skatinti inovatyvius mokymo(si) metodus, tarpdalykinę integraciją, dalyvių tarpusavio pasitikėjimą, kurti atviro dialogo kultūrą ir naudoti interaktyvius teritorijų ir strateginio planavimo metodus.
Vykstant intensyvioms ir produktyvioms diskusijoms išgryninta „Inovacijoms drąsaus Visagino“ vizija – Visaginas testuoja inovatyvios technologijų pramonės galimybes ir nebijo didelių ambicijų mažame mieste. „Smart City“, „Off-grid“, „Autonomous Mobility“, „Blockchain“ technologijos – visų šių iniciatyvų išbandymas ir kokybiškas šių sričių specialistų rengimas sukurtų patrauklią aplinką aukštą pridėtinę vertę kuriantiems investuotojams. Ypatingas dėmesys skirtas ir galimam Ignalinos atominės elektrinės infrastruktūros plėtros bei regeneracijos planui, kuris būtų įmanomas pakeitus teisinę bazę. Taip akcentuotas ir kultūrinis Visagino unikalumas – tautinių kultūrų (kurių turime net 43!) miestelio projektas atnaujinant viešąsias erdves ir skatinant vietos kultūrinį meną pripažintas prioritetiniu.
Toks bendradarbiavimo tarp valdžios institucijų, visuomenės atstovų bei ekspertų formatas – dar gana naujas Lietuvoje ir Visagino savivaldybė yra viena pirmųjų, kurioje vykdytas toks projektas. Visaginas pasirinktas dėl išskirtinės urbanistinės aplinkos ir visoje Lietuvoje neturinčios precedentų demografijos – šie veiksniai skatina mastyti apie tokio unikalumo išnaudojimą per drąsesnius nei įprasta poelgius ir sprendimus. Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti kuriant Visagino ateitį atsiliepė aktyviausi visuomenės atstovai, savo įžvalgomis svariai prisidėję prie vizijos kūrimo. Tikimės, kad jau artimiausiu metu bus pradėti įgyvendinti kūrybinėse dirbtuvėse aptarti plėtros projektai.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"