Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

LR Seimo rinkimai

Svarbi ir lengvai suprantama informacija apie Seimo rinkimus

KANDIDATAI

► Šių metų spalio 5–8 dienomis Visagino savivaldybės mažojoje salėje (Parko g. 14) vyks išankstiniai Seimo rinkimai. Siekdama kuo labiau apsaugoti rinkėjus ir rinkimų komisijų narius nuo koronaviruso plitimo grėsmės, VRK taip pat padidino išankstinio balsavimo dienų savivaldybėse skaičių. Jis vyks spalio 5–8 d., nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Taip pat viena valanda ilgėja ir komisijų darbo laikas – balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Tai ne tik turėtų padėti sureguliuoti rinkėjų srautus bei išvengti grūsties ypač didžiųjų miestų savivaldybėse. Kartu tai bus puiki galimybė rinkėjams susiplanuoti savo laiką, patogiai atvykti į pasirinktą vietą ir atlikti pilietinę pareigą.

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.

► Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl Covid19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

► Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

  • Visagino savivaldybės gyventojai galės balsuoti už kandidatus į LR Seimo narius vienmandatėje Nalšios šiaurinėje Nr. 52 rinkimų apygardoje.
  • Nalšios šiaurinės Nr. 52 rinkimų apygardos teritorijai priklauso: Visagino savivaldybė, Zarasų raj. savivaldybė (išskyrus Antazavės apylinkę) ir Ignalinos raj. Rimšės, Kaniūkų ir Dūkšto apylinkės.
  • Visas apygardos apylinkių sąrašas
  •  Daugiau informacijos, kuriai apylinkei priklausote RASITE rubrikoje „Kur balsuoti“.
  • Daugiau informacijos apie rinkimus: https://www.vrk.lt/home 
  • VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Nalšios šiaurinė apygarda Nr. 52 rinkimų komisija
el. p. nalsiossiaurine52@lrvrk.lt
tel. 8 668 44 052 

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"