Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Novatoriški miestų erdvių keitimo įrankiai specialistų mokymuose Panevėžyje

Novatoriški miestų erdvių keitimo įrankiai specialistų mokymuose Panevėžyje

Birželio 25–27 d. Panevėžyje vyko specialistų mokymai  tema „Apleistų teritorijų transformacijos modeliai – gerieji ir blogieji pavyzdžiai“. Tai viena iš  2014–2020 m. Interreg V-A Lavijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ Trans-form LLI -386 veiklų, kurioje dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos ir Latvijos: specialistai iš Panevėžio ir Visagino savivaldybių, Euroregiono „Ežerų kraštas“ Latvijos biuro ir Rezeknės specialiosios ekonominė zonos, Rezeknės, Daugpilio, Kraslavos savivaldybių.
Mokymų tikslas – gilinti Latvijos ir Lietuvos savivaldybių ir jų institucijų specialistų, dirbančių architektūros, teritorijų planavimo, investicijų pritraukimo srityse, žinias apie apleistų teritorijų urbanistinę transformaciją miestuose. Trijų dienų mokymų metu buvo pristatyta naujausia miestų transformacijos procesų, skirtingų suinteresuotųjų šalių valdymo ir viešųjų investicijų vertės nustatymo modelių geroji praktika bei nesėkmės.
Mokymus vedė sėkmingai užsienyje ir Lietuvoje tvaraus miestų  vystymo srityje dirbantys architektai-urbanistai Donatas Baltrušaitis ir Živilė Šimkutė. Architektė Andrė Baldišiūtė, viena iš architektūros biuro „DO Architects“, įkūrėjų pristatė daugiau nei 15 metų vystomą įmonės projektą. „Ogmios miestelis“ – vienas gražiausių regeneracijos projektų Vilniuje, kur privačiomis lėšomis sutvarkyta 12-os hektarų buvusio karinio sovietų miestelio teritorija. Šiuo metu teritorija tapo patraukia laisvalaikio ir prekybos erdve. Projekte didelis dėmesys skirtas ne tik pastatams bet ir kokybiškai viešajai erdvei, želdynams, mažosios architektūros elementams. Aplinkos ministerijos apdovanojimuose 2018 metais projekto autoriai apdovanoti už geriausią urbanistikos kūrinį.
Viena iš mokymų dienų buvo skirta į Panevėžį atvykusios, Olandijoje dirbančios architektės-urbanistės Milenos Ivkovič sukurtam novatoriškam vietokūros rolių žaidimo metodui pristatyti. Tai įtrauki teritorijų regeneracijos planavimo priemonė, padedanti suprasti vietos poreikius ir lūkesčius bei sukurti pokyčių planą. „Gamified Placemaking“ vis labiau pripažįstamas visame pasaulyje kaip inkliuzinio ir dalyvaujamojo miestų planavimo metodas ir, jei jis yra gerai parengtas, gali tapti esminiu įrankiu sprendžiant suinteresuotų pusių  konfliktus, aiškinantis viešuosius bei privačius interesus. M. Ivkovič kurdama šį metodą sujungė platų požiūrį į urbanistiką, technologijas ir miesto erdvių naudotojus, tai jos daugiakultūrės darbo patirties įvairiose tarptautinėse aplinkose, nuo Nyderlandų ir Balkanų iki Afrikos, Kinijos ir Japonijos, rezultatas. Nuo 2017 m. Milena Ivkovič yra ISOCARP (Tarptautinės miestų ir regionų planuotojų draugijos) viceprezidentė, atsakinga už miestų planavimo ekspertų patariamąją grupę (UPAT). 2011 m. M. Ivkovič įsteigė Roterdamo biurą Blok74, kuris orientuojasi į naujų dizaino formų, pavyzdžiui, interaktyvių planavimo modelių, kūrimą. Mokymuose Panevėžyje buvo analizuojama buvusios aviacijos bazės Skaistakalnio parke teritorija.

Kitas mokymų kursas vyks Visagine 2019 m. liepos 24, 25, 26 dienomis. Planuojama mokymų tema – „Tvarus miestų ir teritorijų planavimas“ (Sustainable urban and territorial planning).

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus projektų koordinatorę Nataliją Jakubovskają el. p. natalija.jakubovskaja@visaginas.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu. Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"