Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Dvi dienas šoko, dainavo ir šurmuliavo Breslauja

Dvi dienas šoko, dainavo ir šurmuliavo Breslauja

Pirmąją vasaros dieną mėlynųjų ežerų krašte įvairiaspalviais tautiniais kostiumais sužibo „Breslaujos amalai“. Jaukus istorinis miestas, du šimtus kilometrų nutolęs nuo Baltarusijos sostinės, garsėja ne tik savo ypatingu nacionaliniu koloritu, bet ir svetingumu. Šiemet daugiau nei tūkstantį dalyvių suvienijo Tarptautinis tradicinės kultūros festivalis „Breslaujos amalai“, kuris vyksta jau 53-iąjį kartą. Vienas iš populiariausių įvykių Breslaujos rajono kultūriniame gyvenime, sujungiantis autentiškumo ir viduramžių dvasia, subūrė šokėjus, dainininkus ir muzikantus iš septynių šalių: Baltarusijos, Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ekvadoro.
Lietuvai ir Visaginui jau antrus metus iš eilės atstovavo mūsų legendinis šokių kolektyvas „Rodničiok“ (vadovė Galina Chutorskich). Pirmą festivalio dieną pradėjo šeimos šventė „Skambutis į vaikystę“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Vaikams ir jų tėvams buvo organizuota daug pramogų ir šventinis koncertas. Vakare Pilies kalne įvyko viduramžių kultūros festivalis „Breslaujos kardas 2019“, kuris kitais metais jau bus jubiliejinis, 10-asis. Čia pasirodė istorinės rekonstrukcijos klubai, žiūrovus nudžiugino gatvės teatras „Vіr“, grupė „Drozdy“, vyko šventinė prekyba ir amatų mugė. Vakare Breslaujos gyventojai ir miesto svečiai galėjo stebėti šventinį fejerverką ir įspūdingas eitynes su deglais.
Antroji festivalio diena prasidėjo tradicine dalyvių eisena nuo miesto centro iki miško parko, kur vyko šventinis gala koncertas. Svarbi programos dalis buvo parodos „Braslavščina: žingsniai šalies istorijos kontekste“, vietinių menininkų tapybos parodos ir amatininkų darbų parodos-mugės atidarymas, nacionalinė akcija „Mes kartu“, kurioje dalyvavo Baltarusijos estrados žvaigždės.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"