Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Šuo – ne tik draugas, bet ir terapeutas

Dabartinė medicina sparčiai keičiasi: gydytojai ir medicinos mokslus nagrinėjantys mokslininkai atranda vis daugiau efektyvių vaistų, gerėja diagnostikos galimybės, bet kartu keičiasi ir požiūris į anksčiau netradicinei medicinai priskirtas gydymo priemones ir būdus. Suvokdami žmogų kaip visumą, kaip fizinio, emocinio ir psichologinio derinių darną, dabarties gydytojai ir gydo kitaip, o vis dažniau greta įprastinių vaistų rekomenduoja ir psichosocialinės reabilitacijos priemones.
Psichosocialinė reabilitacija – tai procesas, kuris suteikia individams, kenčiantiems nuo negalios, galimybę pasiekti optimalų savarankiško funkcionavimo bendruomenėje lygį bei teikti pagalbą išsilaikant joje, o viena iš naujų psichosocialinės reabilitacijos formų laikoma ir kaniterapija, kuri padidina oksitocino, kuris yra neurotransmiteris, išsiskyrimą smegenyse. Šis procesas siejamas su baimės sumažėjimu, kelia dosnumo jausmą, pasitikėjimą, mažina stresą. Bendraujant su gyvūnais stebima ne tik oksitocino kaita, bet ir dopamino, endorfinų pokyčiai, todėl ir žmogaus nuotaika keičiasi, stiprėja gebėjimas prisitaikyti. Bendravimas su šunimi keičia mūsų fiziologiją, o kartu ir smegenų veiklą - rodo tyrimai. Smegenų veikla tampa aktyvesnė, kas gali spartinti socialinę bei ir kognityviąją raidą. Kaniterapija yra reabilitacijos būdas, kai, norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, pasitelkiamas specialiai paruoštas šuo paciento motyvacijai sustiprinti. Šis gydymo ir reabilitacijos būdas tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems, ir labai garbaus amžiaus senjorams, juo gydoma šizofrenija, autizmo ir nerimo sutrikimai, jis naudingas sergantiems Dauno ir Alzheimerio sindromais.
Prieš beveik dešimtmetį ir Lietuvoje pradėta naudoti kaniterapija, kurios teigiamą poveikį jau išmėgino Kauno ir Vilniaus ligoninių, slaugos namų ir reabilitacijos centrų ligoniai, personalas ir lankytojai. Utenos apskrityje iki šiol tokių paslaugų nebuvo teikiama, o šią spragą padeda užpildyti įgyvendinant Visagino miesto vietos plėtros strategiją ir vykdant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Psichosocialinės pagalbos teikimas negalią turintiems Visagino gyventojams per kaniterapiją“. Iki šiol suburta projekto savanorių komanda, kurią sudaro dešimt savanorių su šunimis, vykdyti savanorių (ir šunų) mokymai bei atliktas pirminis šunų testavimas, kuris parodė, jog kaniterapijos užsiėmimuose gali dalyvauti net keletas projekto savanorių šunų: auksaspalvė retriverė Kamila, prancūzų buldogas Kuba, Džeko Raselo terjeras Paška, kolis Liuko ir kiti. Rudenį prasideda naujas projekto etapas, kurio metu neįgaliesiems Visagino miesto gyventojams projekto savanoriai organizuos kaniterapijos užsiėmimus – tikime, jog šie užsiėmimai bus graži naujų veiklų pradžia, praskaidrinsianti užsiėmimų dalyvių nuotaiką.  

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, Visagino miesto šventės metu kviečiame užsukti ir į šunų mylėtojų klubo „Aport“ palapinę amfiteatre už „Domino“ – nuo 14 iki 17 val. čia jūsų lauks mūsų kaniterapijos savanoriai ir dėstytojos su kaniterapiniais šunimis ir tais, kurie dar tik rengiasi tokiais tapti. Užsukite pas mus ir sužinokite daugiau apie kaniterapiją, šunis ir dar vieną savanorystės formą Visagine! O jei norėtumėte ir patys sudalyvauti kaniterapijos užsiėmime, užsukite pasidomėti, kaip tai galima būtų padaryti. Laukiame jūsų!

Projekto vadovė Laura Mažintė


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"