Visagino savivaldybė - Aktuali informacija apie korupciją ir jos prevenciją

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Aktuali informacija apie korupciją ir jos prevenciją

Asmenų, dirbančių Visagino savivaldybės administracijoje, elgesio taisyklės (patvirtintos Visagino savivaldybės direktoriaus 2016 m. birželio 28 d. įsakymu Nr.ĮV-730)

Gautų dovanų įregistravimo, vertinimo ir saugojimo tvarka (patvirtinta Visagino savivaldybės direktoriaus 2016 m. birželio 28 d. įsakymu Nr.ĮV-731)


DĖMESIO! SKELBIAMAS KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS „ESU SĄŽININGAS“
Visagino mokiniai kviečiami aktyviai dalyvauti piešinių ir plakatų konkurse antikorupcine tematika „Esu sąžiningas“, skirtame Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Konkursą organizuoja Visagino savivaldybės administracija kartu su Visagino savivaldybės antikorupcijos komisija.
Konkurso tikslai – pateikti savo požiūrį į korupciją, nesąžiningą, neskaidrų, neteisėtą elgesį per meno sąsają; skatinti mokinių nepakantumą korupcijos apraiškoms, atkreipti jaunimo dėmesį ir paraginti aktyviai su šiuo reiškiniu kovoti, reikšti savo pilietinę poziciją; skatinti mokinius ir mokytojus aktyviau domėtis antikorupcijos temomis, analizuoti korupcijos reiškinį, aktyviai dalyvauti antikorupcinio švietimo veikloje; skatinti jaunimo kūrybiškumą, stiliaus savitumą, gebėjimą kritiškai vertinti bei skleisti antikorupcines idėjas mokyklų bei savivaldybės bendruomenėse.
Konkurse gali dalyvauti savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai, Visagino kūrybos namų ugdytiniai, atvirų erdvių / centrų ir nevyriausybinių organizacijų jaunimas.
Kūrybinių darbų atlikimo techniką ir priemones Konkurso dalyviai pasirenka savarankiškai. Konkursui teikiamų darbų forma: piešinys, plakatas, kompiuterinės grafikos kūrinys. Piešinio ir plakato formatas – ne didesnis kaip A3. Kompiuterinės grafikos piešinys turi tikti 297x420 mm išmatavimams, skiriamoji geba ne mažiau kaip 300 dpi. Plakatas turi būti su šūkiu, panaudojant bent 2 raktinius žodžius iš šio sąrašo: atsakomybė, kyšis, korupcija, žala, Lietuva, piktnaudžiavimas, pilietiškumas, sąžinė, sąžiningumas, skaidrumas, visuomenė. Kūrybinis darbas gali būti tiek individualus, tiek kolektyvinis.
Kūrybiniai darbai iki 2017 m. lapkričio 27 d. įskaitytinai pristatomi adresu Parko g. 14 (į savivaldybės administracijos dokumentų ir asmenų prašymų priėmimo langelį (109 kab.)) arba atsiunčiami el. p. antikorupcija@visaginas.lt.
Kūrybinių darbų vertinimą atliks Visagino savivaldybės antikorupcijos komisija, prireikus pasitelkdama nepriklausomus ekspertus. Kūrybinių darbų vertinimo kriterijai: kūrybinio darbo atitiktis Konkurso nuostatoms, temos atskleidimas, kūrybinio darbo originalumas, kūrybinio darbo estetika ir meniškumas. Bus atrinkta 13 daugiausia balų surinkusių darbų. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti organizatorių prizais baigiamojo renginio, vyksiančio Visagino savivaldybės didžiojoje salėje, metu. Su konkurso nugalėtojų darbais bus išleistas 2018 m. kalendorius, kuris bus platinamas savivaldybės įstaigose.

KONKURSO NUOSTATAI


ATMINTINĖ


Atmintinės tikslas – paraginti Visagino savivaldybės administracijos bei Savivaldybei pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų darbuotojus nedelsiant pranešti apie galimus korupcinius pažeidimus Savivaldybės administracijoje bei Savivaldybei pavaldžiuose ir jos valdymo sričiai priskirtuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.

Korupcija yra bet koks valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens elgesys, neatitinkantis jiems suteiktų įgaliojimų ar nustatytų elgesio standartų, ar tokio elgesio skatinimas siekiant naudos sau ar kitiems asmenims ir taip pakenkiant asmenų ir valstybės interesams.
 
Korupcijos prevencija siekiama didinti Savivaldybės administracijos vykdomų funkcijų kokybę, tarnautojų atliekamų pareigų ir įgaliojimų skaidrumą ir sąžiningumą bei visuomenės pasitikėjimą valstybinėmis institucijomis.
 
• Visagino savivaldybės administracijos darbuotojai turi sąžiningai, dorai, nepriekaištingai ir atsakingai vykdyti savo pareigas, vadovaudamiesi LR Konstitucija, LR Valstybės tarnybos įstatymu, LR Darbo kodeksu, Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklėmis, skyrių nuostatais, pareigybių aprašymais ir darbo tvarkos taisyklėmis.
 
Darbuotojai turėtų aktyviai ir nedelsiant reikšti susirūpinimą dėl galimų korupcinių pažeidimų Visagino savivaldybės administracijoje bei Savivaldybei pavaldžiuose ir jos valdymo sričiai priskirtuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.
 
Svarbu, jog darbuotojai:
-nesikreiptų į asmenį ar asmenis, kuriuos jie įtaria;
-nebandytų rinkti įrodymų arba klausinėti kokių nors asmenų, bet turint dokumentų ar kt., kurie, darbuotojo manymu, yra svarbūs, laikytų juos saugioje vietoje;
-išgirdę ar pamatę tai, kas, darbuotojo manymu, yra svarbu, užsirašytų laiką, datą ir smulkmenas;
-nebandytų patys atlikti tyrimo;
-nebūtų abejingi ir praneštų apie pastebėtus pažeidimus.

• Apie turimą informaciją ar esamus įtarimus galima informuoti:
Visagino savivaldybės administracijos darbuotoją Romaną Bartkūną.   
Pranešėjų konfidencialumas ir anonimiškumas bus išsaugomi, o pateikta informacija vertinama laikantis teisingumo, sąžiningumo ir skaidrumo principų.
Kontaktiniai duomenys: specialus korupcijos prevencijos tel. (8 386) 33 529, Parko g. 14, Visaginas, 212 kab.

 • Specialiųjų tyrimų tarnybą
Kontaktiniai duomenys: Vasario 16-osios g. 22, 35169 Panevėžys , tel. (8 45) 51 01 71;
el. paštas panevezys@stt.lt
 
 • Specialiųjų tyrimų tarnyba Vilnius tel. 8 5 266 3333, el. paštas pranesk@stt.lt
Bendros visų pastangos padės šalinti korupcijos – neigiamo socialinio reiškinio priežastis  ir pasekmes bei aktyviau įgyvendinti antikorupcines iniciatyvas. 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-12-22 08:40:38
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 14269940
Šiandien apsilankė: 28143
Dabar naršo: 1311
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema