Visagino savivaldybė - straipsniai : Metodinė diena švietimo pagalbos tarnyboje

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
Metodinė diena švietimo pagalbos tarnyboje

Visagino švietimo pagalbos tarnyba jau daugelį metų glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru.
Kovo 6 d. tarnyboje vyko metodinė diena (organizatorės psichologė Rimvyda Ardamakovaitė ir specialioji pedagogė logopedė Dalia Nekliudova) „Ugdymo proceso ypatumai, dirbant su sutrikusios klausos vaikais“, skirta švietimo įstaigų Vaiko gerovės komisijos nariams, švietimo pagalbos specialistams, pedagogams. Renginio tikslas – tobulinti pedagogų gebėjimus ir suteikti žinių apie sutrikusios klausos mokinių ugdymą, pabrėžiant specialiųjų ugdymosi poreikių tenkinimo svarbą. Metodinės dienos lektorės – Daiva Burkauskienė, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro švietimo pagalbos vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja, ir Aleksandra Luckevič, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro surdopedagogė metodininkė.

Nors klausos sutrikimas yra „nematoma“ negalia, be jokios abejonės, ji labai trukdo vaiko, kaip asmenybės, socialiniam vystymuisi. Todėl, mokykloje besimokančiam vaikui yra labai svarbi gerai nuteikianti aplinka klasėje, nuo jos priklauso mokymosi sėkmė. Kalbos įgūdžiai ir tai, kaip vaikas išmoks skaityti ir rašyti, priklauso nuo sugebėjimo įsisavinti mokytojo perteikiamą informaciją.
Metodinės dienos metu buvo kalbama apie klausos sutrikimo laipsnio įtaką asmenybės vystymuisi, apie sutrikimo įtaką kalbai, suvokimui. Lektorės kalbėjo, kaip nustatomas neprigirdėjimo laipsnis, kaip veikia klausos aparatai ir kochleariniai implantai, FM (belaidė komunikavimo sistema) sistemos, pateikė daug praktinių patarimų mokytojams, švietimo pagalbos specialistams. D. Burkauskienė pasakojo apie tėvų išgyvenimus, sužinojus apie vaiko negalią, pasidžiaugė sėkmės istorijomis. „Vienintelis būdas padėti tėvams sugrįžti į normalų gyvenimą – įtraukti juos į jų pačių vaikų ugdymą“, – yra pastebėjusi profesorė Emilija Leongard, knygos  „Sutrikusios klausos vaikų ugdymas namuose“ autorė.
Gausiai susirinkę pedagogai, švietimo pagalbos specialistai pagilino teorines žinias, diskutavo. Ačiū lektorėms už labai įdomią, naudingą, turiningą metodinę dieną.
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Rugpjūtis
    2017     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 10068929
Šiandien apsilankė: 798
Dabar naršo: 87
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema