Visagino savivaldybė - Rubrikos naujienos

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Rubrikos naujienos

Projektas „Gyvenk sveikai“
 

Visagino kūrybos namai nuo š. m. spalio 1 d. tęsia andragogų kompetencijų tobulinimo programą „Gyvenk sveikai“, finansuojamą iš Visagino savivaldybės. Projekto tikslinė  grupė – visaginiečiai nuo 18 metų, norintys įgyti ir tobulinti  sveikos gyvensenos teorines ir praktines žinias. Šios programos lankytojai stiprėja fiziškai ir emociškai, gerina savo sveikatą, susipažįsta su sveikos gyvensenos pagrindais ir judėjimo nauda. Pradėjus įgyvendinti šią programą, buvo įsigyta kokybiškų kilimėlių, parengtas pratimų kompleksas vyresniems žmonėms, kuris aprobuotas praktinių užsiėmimų metu.

KALBŲ KURSAI VISAGINE

Visagino švietimo pagalbos tarnyboje nuo spalio 2 d. iki gruodžio 27 d. vyksta lietuvių kalbos kursai pagal I, II ir III valstybinės kalbos kvalifikacinių kategorijų reikalavimus. Kursus veda mokytojos Aušra Gigelevičienė ir Giedrė Niaurienė. 
Nuo spalio 9 d. iki gruodžio 18 d. vyksta anglų kalbos kursai pradedantiesiems dvejoms grupėms (lietuviškai ir rusiškai kalbantiems). Kursus veda mokytoja Veronika Malkevič.
Taip pat vykdomos dvi Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. ĮV-E-213 „Dėl neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų sąrašo“ patvirtintos programos: nuo spalio 2 d. iki gruodžio 22 d. Visagino savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Aš noriu išmokti bendrauti lietuviškai“ (kursus veda mokytoja Aušra Gigelevičienė) ir nuo spalio 9 d. iki lapkričio 27 d. Visagino savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „II laiptelis (anglų kalba pažengusiems)“ (kursus veda mokytoja Olga Krivova).
Nuo spalio 19 d. iki gruodžio 28 d. vyks neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa „Mokykloje kalbėkime lietuviškai“ Visagino savivaldybės tautinių mažumų švietimo įstaigų pedagogams. Kursus ves mokytoja Aušra Gigelevičienė.
Nors beveik visi kursai jau vyksta, galima dar prisijungti prie besimokančiųjų. Kviečiame! 
Informacija teikiama telefonu (8 386) 60 099, mob. tel. 8 674 03 066, el. paštu monika.gute@vspt.lt arba Visagino švietimo pagalbos tarnyboje (Draugystės g. 12).
Planuojama, kad kitų kursų pradžia – 2018 m. vasario mėn. 
Sekite mūsų informaciją.

Lietuvių kalba – ir karjerai, ir paprastesniam bendravimui  
 

Siekdama, kad kuo daugiau suaugusiųjų turėtų galimybių mokytis, Švietimo ir mokslo ministerija neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programoms 2017 metais skiria 290 tūkst. eurų. Mokymosi galimybių suaugusiesiems yra daug ir įvairių. Galima lankyti paskaitas Trečiojo amžiaus universitete, užsiėmimus profesinio tobulėjimo centruose, dalyvauti savivaldybių ar vietos bendruomenių organizuojamose veiklose. Kiekvieno miesto ir miestelio gyventojai renkasi jiems artimas veiklas. Visagine didžiausio populiarumo sulaukia lietuvių kalbos kursai. 
 
Ir saviems, ir užsieniečiams 
Prieš kelerius metus pasiūlymo mokyti lietuvių kalbos suaugusiuosius sulaukusi visaginietė Aušra Gigelevičienė dirba mokytoja vienoje Visagino gimnazijoje, o vakarais lietuvių kalbos moko neseniai į mūsų šalį gyventi atvykusius užsieniečius. „Aš noriu išmokti bendrauti lietuviškai“ – tokio pavadinimo neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą siūlo Visagino savivaldybė. Norinčiųjų išmokti valstybinės kalbos netrūksta. Antrus metus iš eilės šiuos mokymus vedanti A. Gigelevičienė pasakoja, kad vienoje klasėje kursus lanko iki 20 žmonių. Visi dalyviai suskirstyti pagal lietuvių kalbos mokėjimo lygį. Anot suaugusiųjų mokytojos, apie 80 proc. šiuos kursus pasirinkusių žmonių yra atvykę iš kitų šalių, daugiausiai Ukrainos ir Baltarusijos. Tiesa, netrūksta ir Visagine mokyklas baigusių, bet vėliau emigruoti nusprendusių žmonių. Pastarieji, paragavę emigranto duonos, bet vėliau grįžę į Lietuvą nori patobulinti lietuvių kalbos įgūdžius. Anot A. Gigelevičienės, Visagine yra ir keliasdešimt metų gyvenančių žmonių, kurie ateina mokytis lietuvių kalbos. Paklausta, kas lietuvių kalbos kursų dalyviams kelia daugiausiai sunkumų mokantis, A. Gigelevičienė pažymėjo, kad dažniausiai iššūkiu tampa lietuvių kalbos linksnių sistema ir gramatika. 
 
Mokosi su entuziazmu 
Pašnekovė įsitikinusi, kad kaip gerai ir greitai žmogus išmoks kalbą, priklauso nuo jo motyvacijos bei dedamų pastangų. „Kurie nori – tikrai išmoksta. Šalia lankomų kursų dar ir klausosi lietuviško radijo, žiūri lietuviškas televizijos programas“, – pasakoja A. Gigelevičienė. Kursai „Aš noriu išmokti bendrauti lietuviškai“ kai kuriems jų dalyviams tapo tramplinu į užsibrėžtą tikslą. Štai prieš trejus metus jauna, iš Baltarusijos su šeima atvykusi moteris ne tik puikiai išmoko lietuviškai, bet ir baigė specialius kursus, leidžiančius dirbti mokykloje. Dabar ji moko istorijos Visagino progimnazijoje. Kad Visagine rengiami lietuvių kalbos kursai ne tik naudingi, bet ir įdomūs, patvirtino ir jau daugiau nei mėnesį juos lankanti Ela. Specialiąja pedagoge vienoje iš miesto mokyklų dirbanti visaginietė tvirtina, jog lietuvių kalbos reikia daug kur. „Man iš tikrųjų labai patinka dirbti su mokytoja Aušra Gigelevičiene. Jos vedamos pamokos itin įdomios, aktyvios. Tikiuosi pajusti progresą jau greitai“, – optimizmu tryško jau puikiai lietuviškai kalbanti moteris. Jai valstybinės kalbos kursai truks du su puse mėnesio. 
 
Teatras praskaidrina kasdienybę
Be populiarių lietuvių kalbos mokymų, Visagine daug dėmesio sulaukia ir miesto teatras. Miesto kūrybos namų direktorės pavaduotoja ugdymui Rimutė Černovienė sako, kad trupės aktoriai dažnai vaidina ir dukart per dieną, antraip visi norintys nepatektų. „Teatras veikia jau 18 metų. Dabar jame vaidina 25–61 metų amžiaus žmonės. Yra namų šeimininkių, mokytojų, techninių darbuotojų, atominės elektrinės specialistų. Per metus trupė surengia 4–5 premjeras, dalyvauja respublikiniame konkurse“, – pasakoja ji. Be lietuvių kalbos kursų ir teatro, Visagine taip pat galima mokytis informacinių technologijų pradmenų, šokių ar kostiumų kūrimo meno. Aštuonioliktus metus čia veikia ir Trečiojo amžiaus universitetas, kviečiantis tobulėti ir mokytis visus vyresnius nei 50 metų. Universitete, kuriame veikia šeši fakultetai, galima užsiimti sveikatingumo gimnastika, išmokti dizaino bei drabužių modeliavimo paslapčių, prisijungti prie šokio teatro „Rūta“ ar lankyti vokiečių kalbos pamokas. 
 
Mokymosi programas suaugusiesiems siūlo:
• Suaugusiųjų mokymo centrai, suaugusiųjų gimnazijos 
• Profesinės mokyklos, universitetai ir kolegijos 
• Savivaldybių švietimo centrai 
• Trečiojo amžiaus universitetai 
• Darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos 
• Įvairios organizacijos Norintiesiems mokytis internetu 
• Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklas www.liedm.lt 
• Suaugusiųjų mokymosi informacinė sistema www.smis.lt 
• Atvira informavimo, konsultavimo, orientavimo sistema AIKOS www.aikos.smm.lt 
• Europos Suaugusiųjų mokymosi platforma EPALE https://ec.europa.eu/epale/ Užs. V-1001 


Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Svietimas/lietuviu-kalba-ir-karjerai-ir-paprastesniam-bendravimui/255917/


SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖ „MOKYMOSI GALIA IR ŽAVESYS“ VISAGINE 

2017 m. lapkričio 20-26 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė aštuonioliktoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys", kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA).
2017 m. Suaugusiųjų mokymosi savaitė skiriama Europos suaugusiųjų mokymosi metams, Europos profesinių gebėjimų savaitei ir LSŠA įkūrimo 25-erių metų sukakčiai.
Mokymosi savaitės renginiai šiais metais praturtins Europos suaugusiųjų mokymosi metus, Europos profesinių gebėjimų savaitę ir LSŠA įkūrimo 25- ių metų jubiliejaus minėjimą.
Susiburkime į 2017 metų suaugusiųjų mokymosi savaitę ir sužinokime, kur ir kada mes, suaugusieji mokomės, kokias galias suteikia mums mokymasis, kur slypi mokymosi žavesys, kad be mokymosi būtų sunkiai įsivaizduojama mūsų profesinė veikla ir karjera, sveikas ir laimingas gyvenimas. Praturtinkime vėlų rudenį, kai gamtoje ir sieloje ima trūkti spalvų, mokymosi patirtimi, išmintimi ir žavesiu! 

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai Visagine


Mokymai „Socialinės paslaugas teikiančių asmenų asmeninės ir profesinės savižinos kompetencijų ugdymas“

Birželio 6 ir 7 dienomis Visagino paramos vaikui centre vyko mokymai pagal Suaugusiųjų neformaliojo švietimo programą tema „Socialines paslaugas teikiančių asmenų asmeninės ir profesinės savižinos kompetencijų ugdymas“. Mokymus vedė lektorius Gytis Baltrūnas. Bendradarbiavimas, komandinis darbas, sąvokos be kurių sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinę organizaciją, tačiau nei efektyvus bendradarbiavimas, nei komandinis darbas nėra įmanomi be asmeninės ir profesinės savižinos, kurių dėka žmogus atpažįsta ir įvaldo savo stipriąsias puses, įsivardina ir dėl to gali kontroliuoti savo silpnybes ir trūkumus. Būtent asmeninė ir profesinė savižina saugo žmogų nuo perdegimo, leidžia jam būti autentiškam ir dirbti kūrybiškai.
Mokymų tikslas – tobulinti Visagino paramos vaikui centro vadovų ir darbuotojų, dirbančių su vaikais, likusiais be tėvų globos, bei vaikais ir suaugusiais asmenimis su negalia profesinę kompetenciją.
Centro direktorė Natalija Levickaja inicijavo ir organizavo kartu su Visagino Švietimo pagalbos tarnyba šiuo mokymus, siekiant didinti informacijos mokymuisi visą gyvenimą prieinamumą ir skatinti teigiamus šios srities pokyčius. 
Mokymuose dalyvavo visi Visagino paramos vaikui centro darbuotojai. Mokymai buvo reikalingi ir naudingi visiems darbuotojams bei įrodė, kad centre dirba stipri, kompetentinga komanda, gebanti dirbti su vaikais, likusiais be tėvų priežiūros, bei vaikais ir suaugusiais asmenimis su negalia. Darbuotojai labai tikisi, kad šie mokymai taps tęstiniai ir ateinančiais metais vėl visas kolektyvas susiburs kelti savo kvalifikaciją.


Sėkmingai įgyvendintas projektas „Visagino gyventojų bendrųjų kompetencijų ugdymas informacinių technologijų srityje“ 

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre sėkmingai įgyvendintas projektas „Visagino gyventojų bendrųjų kompetencijų ugdymas informacinių technologijų srityje“. Dvidešimt vienas Visagino miesto gyventojas (amžiaus grupė – virš 50 metų) įgijo žinių arba patobulino darbo rinkai aktualias bendrąsias informacinių technologijų kompetencijas (kompiuterių naudojimas ir dokumentų tvarkymas, informacijos apdorojimas įvairiomis kompiuterinėmis programomis, interneto naršyklės ir elektroninės paslaugos, elektroninis paštas ir komunikavimas, IT saugumas). Įgytos žinios ir patobulintos kompetencijos padės sumažinti socialinę atskirtį, padidins įsidarbinimo galimybes. Dalyviai išklausyto kurso turinį įvertino labai gerai, mokymai patenkino jų lūkesčius ir visi dalyviai norėtų toliau tobulinti savo IT gebėjimus. Sėkmingas projekto rezultatas leis pritraukti daugiau interesantų ir tikėtis  projekto tęstinumo.  

Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-02 11:48:45
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 25697890
Šiandien apsilankė: 32732
Dabar naršo: 1883
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema