Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
VASARA SU KNYGA – š. m. rugsėjo 21 d. 16 val. Visagino viešosios bibliotekos kiemelyje (Taikos g. 52)

Skaitai ir laimi net nelaimėdamas prizo!
Projektą „Vasara su knyga“ jau trečius metus organizuoja apskričių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu. Birželio 1 d. šis projektas startavo, rugpjūčio 31 d. – finišavo. Projekto organizatoriai įvairaus amžiaus žmones kvietė skaityti, dalyvauti renginiuose. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas visai šeimai, o jo tikslas – kuklus: viskas, ką reikėjo per vasarą padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir atsakyti į 5 klausimus:

 

  • Perskaityk knygą, kurios tema susijusi su Lietuva (Kokios vietovės paminėtos knygoje);
  • Perskaityk draugo rekomenduotą knygą (Ar rekomenduotum kitam draugui ir kodėl?);
  • Perskaityk tavo gimimo metais parašytą knygą (Koks pagrindinis herojus aprašomas knygoje?);
  • Perskaityk knygą, kurioje minima profesija (Ką naujo sužinojai apie knygoje minimą profesiją);
  • Perskaityk knygą apie atostogas (Ar norėtum tokių atostogų, kokios aprašomos knygoje? Kodėl?).

Registruotis buvo galima užpildžius internetinę registracijos formą arba bibliotekoje, kurioje lankotės. Joje buvo dalijama ir dalyvio kortelė su užduotimis. Ir už tai dar skiriami prizai! Buvo žadama, kad pasiryžusius dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusius apdovanos vertingais prizais.
Šiais metais  milžiniško populiarumo Lietuvoje sulaukusiame „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavo net 8999 dalyviai – dvigubai daugiau nei praėjusiais metais! 3553 knygų mylėtojai sėkmingai įveikė iššūkio užduotis ir dalyvavo loterijoje dėl pagrindinių prizų. „Skaitymo iššūkio“ nugalėtojams bus įteikta 10 išorinių baterijų ir 10 „Norų namų“ įsteigtų dovanų. Net 700 dalyvių viešosios bibliotekos, kurių aptarnaujamuose regionuose gyvena „iššūkio“ dalyviai, įteiks paskatinamuosius prizus.
Visaginas šiame kontekste atrodo kiek liūdniau, bet pirmieji žingsneliai visuomet sudėtingesni. Užsiregistravo ir dalyvavo 14 žmonių. Skirtingai nei kituose Lietuvos regionuose tik vienas jų vyresnio amžiaus, nors, kaip žinia, Visagino viešoji biblioteka turi daug aktyvių vyresnio amžiaus skaitytojų. Pasigedome ir gerojo pavyzdžio – tėvelių, senelių, mokytojų, darnos ir gerovės siekiančių politikų, socialinių darbuotojų dalyvavimo iššūkyje ir demonstruojančių sektiną gyvenimo būdą – su knyga. Visagine „iššūkyje“ dalyvavus organizatoriai nurodo: Miglė Alėjūnaitė, Marija Barteneva, Darja Bondarenko, Rugilė Bulovaitė, Uljana Fedosova, Darja Frolova, Albert Gergel, Patricija Jakevičiūtė, Aivaras Panavas, Daniil Papšel, Matvej Svilo, Viltė Šedbaraitė, Mariana Šeina,  Miglė Zakarkaitė. Kai kurie, registravęsi individualiai, tai darė kiekvienai užduočiai atskirai, todėl atsirado netikslumų. Ne visi atliko užduotis, bet visi yra dalyviai ir gaus tai patvirtinančius organizatorių diplomus. Na, o aktyvusis penketukas ne tik išskirtinius diplomus, bet ir Visagino viešosios bibliotekos bei Ignalinos kredito unijos Visagino kasos įsteigtus prizus, sulauks Visagino Europe Direct centro sveikinimų. Todėl laukiame jų visų, jų šeimos narių, kas turi – mokytojų ir klasės draugų š. m. rugsėjo 21 d. 16 val. Visagino viešosios bibliotekos kiemelyje (Taikos g. 52).  Aktyvusis penketukas dalyvaus „burtuose“ ir laimės pagrindinių organizatorių atsiųstą, deja tik vieną,  prizą.
Šalis visus metus mini valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl šis respublikinis renginys tapo toks populiarus. Visi, kas ras laiko ir noro pasidžiaugti aktyviais Visagino skaitytojais, jų draugams ir artimiesiems Visagino kūrybos namų teatro klubas „Gyvenimas gražus“ parodys Respublikinėje dainų šventėje demonstruotą publicistinę kompoziciją „Iš svajonių gimsta tikrenybės“, kuri papasakos apie šių metų herojų Vydūną ir valstybės atsiradimą. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad tai puiki, intensyvi, proga susipažinti su pagrindiniais istoriniais faktais, laikmečio garsenybėmis (o ypač tai aktualu, tiems, kurie dar netapo bibliotekos skaitytojais ir neturi platesnių pažinimo galimybių). Jei oras bus palankus, renginys vyks lauke, VVB prieigose (Taikos g. 52), tad vietos bus visiems, vyresniųjų lauks kėdės.

 

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 29420069
Šiandien apsilankė: 17975
Dabar naršo: 1215

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema