Visagino savivaldybė - straipsniai : PARODOJE „MES – JŪSŲ VISUOMENĖS NARIAI“ – ŽMONIŲ SU NEGALIA PORTRETAI

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
PARODOJE „MES – JŪSŲ VISUOMENĖS NARIAI“ – ŽMONIŲ SU NEGALIA PORTRETAI

Vasario 1 d. Visagino kultūros centro „Draugystės“ salėje buvo atidaryta Visagino socialinės globos namų gyventojų portretų paroda „Mes – Jūsų visuomenės nariai“. Į atidarymą susirinkęs gausus būrys visaginiečių ir svečių rodo, kad visuomenė yra tolerantiška neįgaliems žmonėms.
Renginį muzikos garsais nuspalvino Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytojų ansamblis „Šilagėlė“. Parodos sumanytojams ir autoriui dėkojo LR Seimo narys Algimantas Dumbrava ir Zarasų socialinės globos namų direktorė Daiva Dūdėnienė.

„Visagino socialinės globos namuose prieš pusmetį užimtumo specialistu pradėjo dirbti ignalinietis menininkas Jonas Grunda. Pirmomis darbo dienomis Jonas čia pat, globos namuose eksponavo savo kūrybos darbų parodą. Gyventojai susidomėjo Jono kūryba, mielai bendravo ir pradėjo drauge gaminti įvairius suvenyrus.  O darbuotoja Gintarė paskatino jį piešti gyventojų portretus. Taip vyko šiltas abipusis bendravimas, o gyventojai pozuodami jautėsi svarbūs ir reikalingi. Taip atsirado Edmundo, Kastyčio, Pranutės, Natašos, Nerijaus ir kitų gyventojų portretai“, – pristatydama parodą kalbėjo viena iš organizatorių, Visagino „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė.

Parodos globėjas LR Seimo narys Algimantas Dumbrava akcentavo, kad ši paroda – viena iš tolerancijos neįgaliesiems viešinimo formų. Tai tiltas tarp visuomenės ir neįgaliųjų pasitinkant pertvarkos procesą, todėl šiandien svarbu laiku ir teisingai apie tai informuoti visuomenę. Jis pasidžiaugė, kad ši paroda visą sausio mėnesį buvo eksponuojama Seime, ją aplankė nemažai Seimo narių ir svečių.
Pasak laikinai einančios Visagino socialinės globos namų direktoriaus pareigas Vidos Meškėnienės, šiandien vis drąsiau ir atviriau kalbama apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę, socialinį verslą. „Ilgai šie žmonės gyveno atskirtyje, visuomenė mažai apie juos težinojo, nes jie neturi artimųjų arba kas jais rūpintųsi. O juk Visagine šeimose taip pat gyvena tokie žmonės, tik namų aplinkoje. Mūsų globos namai dalyvauja pertvarkos programoje ir jau dabar planuojame įsigytame Visagine būste apgyvendinti 10 globos namų gyventojų, su kuriais visą parą bus specialistai. Patikėkite, jie yra daug tikresni, daug nuoširdesni, nei mes. Iš jų galime pasimokyti gerumo ir mokėjimo džiaugtis paprastomis smulkmenomis“, – kalbėjo Vida Meškėnienė.

Parodoje kartu su Jono Grundos darbais eksponuojama pora globos namų gyventojo Konstantino Poltorackio tapytų portretų.

Apie Konstantiną
Konstantinas piešia nuo vaikystės. Jo mokykliniai sąsiuviniai buvo išmarginti indėnų atvaizdais. Tarnavo jis sovietinėje armijoje pačiame šiauriniame Rusijos taške Liinakhamari mieste (Murmansko sritis). Kareiviškai kasdienybei praskaidrinti, sesuo jam atsiuntė aliejinių dažų. Taip gimė pirmieji tapybos darbai.
Grįžęs į Lietuvą,  Konstantinas bandė stoti į Vilniaus dailės, vėliau – į Minsko teatro ir meno institutą, bet, neturėdamas patirties, suklupo ties „piešimu iš natūros“. Paskatintas Mykolo Pranskūno, Konstantinas 5 metus neakivaizdžiai mokėsi Maskvos liaudies menų mokykloje.
Dailininko darbai – „Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblis“, „Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo  bažnyčia“, „Autoportretas“, „Raudonosios burės“ ir kiti paveikslai buvo eksponuoti Vokietijoje, Roslau miesto muziejuje. Pasak dailininko, parodoje eksponuojami jo mėgstamiausi portretai: „Mama“  ir „Andželika arba mergina žaliais rūbais“. Pastarasis portretas siejamas su ypatinga,  ilgamete meilės istorija. Merginos iš Poltavos nuotrauką Konstantinas pamatė lenkiškame žurnale „Przyjazn”. 24 metus jiedu susirašinėjo, puoselėjo abipusius meilės jausmus, tačiau taip ir nepasimatė. Ją Konstantinas tapė iš nespalvotos fotografijos, o spalvas ir nuotaiką perteikė pagal meilės laiškų turinį.
Visą gyvenimą dirbęs Respublikinėje Nemenčinės vaikų ligoninėje kūriku, Konstantinas šiuo metu gyvena Visagino socialinės globos namuose. Čia jis turi puikią galimybę užsiimti savo pomėgiu – tapyba.
Paroda „Mes – Jūsų visuomenės nariai“ veiks iki vasario 13 d. Ją aplankyti galima antradieniais–šeštadieniais nuo 10.00 iki 22.00 val. Čia taip pat galima įsigyti Visagino socialinės globos namų gyventojų pagamintų suvenyrų.
 
Nuotraukos iš renginio

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 19050744
Šiandien apsilankė: 4383
Dabar naršo: 443
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema