Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Kultūros naujienos

2015 m. 
 

Visagino trečiojo amžiaus universitetas - TAU

Didžiausia skraistė - Visagine! (video)

Tai mūsų organizacijos ir partnerių dovana miestui 40-mečio proga.
Vaizdo siužeto autorius Anton Šuminskij, dainos žodžiai, muzika ir atlikimas - Violeta ir Maksim Bendelston.

ŠVENTĖS AKIMIRKŲ KALEIDOSKOPAS

Prieš 40 metų – 1975 m. rugpjūčio 10 d. atominės elektrinės statybininkai atvežė ir pastatė dabartinėje miesto vietoje didelį akmenį, kurio kontūrai primena Lietuvą. Nuo tų laikų ši diena laikoma miesto gimtadieniu.
Rugpjūčio 1 d., šeštadienį, Visaginas atšventė gražų jubiliejų – miesto 40-metį. Ta proga visaginiečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į šventinį renginį „Gyva žmonių kalba“, kurį organizavo Visagino savivaldybės administracija ir Visagino kultūros centras. Šventė stebino daugybe kultūros renginių ir įvairių kitų veiklų, kurios vyko skirtingose miesto erdvėse. Deramas dėmesys buvo skiriamas ir jaunam, ir senam, ir sportuojančiam, ir liaudiškas tradicijas puoselėjančiam Visagino gyventojui.
Tądien tradiciškai buvo sušauktas iškilmingas Visagino savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Zarasų, Ignalinos, Molėtų ir Anykščių rajonų savivaldybių atstovai, oficialios miestų partnerių delegacijos ir kiti garbingi svečiai. Iškilmingas posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, kurį gyvai atliko Visagino miesto garbės pilietė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos direktorė Česlava Pimpienė su Vitos Pimpienės mokiniais. Po to sveikinimo žodį tarė savivaldybės mero pareigas atliekanti tarybos narė Tamara Gaivoronskaja. Ji pasveikino visus susirinkusius: „Su viltimi žvelgiu į Visaginą, jo žmones. Perspektyvoje regiu modernaus kūrybingo miesto viziją, priartėjusią prie žmogaus, esu įsitikinusi: mūsų ir jūsų veikla, darbas, kūryba, judėjimo kryptis ir augimo perspektyva reikalingiausia būtent namuose, o ne kur nors kitur.  Mes juk galime sujungti savo rankas, protą, išgales, meilę, kad mūsų gyvenimas taptų dar gražesnis ir šviesesnis. Auginkime savo miestą, puoselėkime ir saugokime jį.“ Sveikinimo žodį taip pat tarė išrinktoji merė Dalia Štraupaitė, istorijos mokytojas, humanitarinių mokslų daktaras Algirdas Kavaliauskas, Visagino miesto garbės pilietis, buvęs IAE direktorius Viktoras Ševaldinas ir kiti garbingi svečiai. Posėdžio metu taip pat buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę Visagino miestui ir gyventojų gerovei žmonės, kurie savo nuoširdžiu darbu, jaunatviška energija, kūrybinėmis ambicijomis garsina, puošia mūsų miestą. Į šventę atvykę Visagino miestų partnerių delegacijų vadovai taip pat pasveikino visus gražaus miesto jubiliejais proga. Padėkos raštai ir atminimo suvenyrai buvo įteikti miestų partnerių delegacijoms iš Zambruvo (Lenkija), Dagdos (Latvija), Slanimo ir Smurgainių (Baltarusija). Kartu su visaginiečiais svečiai dalyvavo visuose šventiniuose renginiuose.
Vėliau aikštelėje prie prekybos centro „Domino“ prasidėjo klounų teatro studijos „Dulidu“ (Klaipėda) programa vaikams „Linksmas vėjas“, susidedanti iš šokių, konkursų, etiudų. Iš karto po klounų programos prasidėjo Visagino kūrybos namų vaikų folkloro kolektyvo „Radastėlė“ (vad. Inga Cicėnienė) programa. Šioje erdvėje taip pat stovėjo palapinė, kurioje buvo įteikiami mažųjų visaginiečių pasai. Mažuosius visą vakarą linksmino įvairūs atrakcionai.
Santarvės aikštėje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Drabužių gamybos ir dizaino fakulteto kūrybinė akcija „Visagino skraistė“. Tai didžiulis kolektyvinis kūrybinis darbas, simbolizuojantis meilę Visaginui. Įvairiomis technikomis sukurta daugiau kaip 1240 skraistės 50x50 cm dydžio fragmentų. Didžioji skraistė buvo išskleista pagrindinėje miesto Santarvės aikštėje. Ji uždengė net 310 kvadratinių metrų aikštės ("Visagino skraistės" katalogas).
Taip pat buvo pristatyta Marijos Ščerbakovos meninė instaliacija ir vyko šventinis koncertas „Gyva žmonių kalba“. Scenoje pasirodė Visagino kultūros centro, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos, Visagino kūrybos namų kolektyvai ir solistai, Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Šokio teatro fakulteto šokėjos.
Toliau mūsų miestą sveikino miestai partneriai. Zambruvo miesto atstovai atvyko kartu su puikia roko grupe „Bill Bord“, atliekančia roko hitus akustine versija. Taip pat sulaukėme puikaus atlikėjo iš Kijevo Olego Petrovičiaus. Pasveikinti mūsų miesto atvyko puikus Baltarusijos Smurgainių liaudies dainų ansamblis „Chutorok“, kurio repertuare – liaudies dainos ir šokiai, Baltarusijos ir Rusijos autorių dainos, folkloro eskizai. Scenoje pasirodė ir Latvijos Dagdos miesto choras „Solversija“.
 Vėliau scenoje pasirodė visaginiečių grupė „Aura“, vadovaujama Vladimiro Salimdžanovo. Paskui visaginiečius scenoje pakeitė svečiai iš sostinės – folkloro ansamblio „Nalšia“ kapela, vadovaujama Audronės Vakarinienės ir pop, R&B muzikos stilių kūrinius atliekantis Rytis Cicinas su šokių kolektyvu-teatru „Rokada“.
 Vakaro kulminacija tapo įspūdingas fejerverkas, nutvieskęs dangų įvairiaspalvėmis žvaigždutėmis. Tikimės, kad šventės akimirkos ilgam išliks Visagino gyventojų bei svečių atmintyje.

VISAGINUI – 40. ŠVENTINIS RENGINIŲ CIKLAS TĘSIASI!

RUGPJŪČIO 1 D.:

14.00 val. – Iškilmingas Visagino savivaldybės tarybos posėdis (Visagino rekreacijos paslaugų centro kompleksas, Ramybės k., Balto g. 1);
15.30 val. – Klounų programa „Linksmas vėjas“ (Klaipėda); Mažųjų visaginiečių pasų įteikimas; Visagino kūrybos namų vaikų fokloro kolektyvo „Radastėlė“ programa, vadovė Inga Cicėnienė (aikštelėje tarp prekybos centro „Domino“ ir Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčios);

Santarvės aikštėje:
17.00 val. – „Visagino skraistė“ ir šventinis koncertas „Gyva žmonių kalba“. Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo kūrybinė akcija ir miesto mėgėjų meno kolektyvų koncertinė programa;
19.00 val. – Visagino miestų partnerių sveikinimai (Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos kolektyvų meninė programa);
21.00 val. – Grupės „Aura“ koncertinė programa, vadovas Vladimir Salimdžanov;
21.45 val. – Folkloro ansamblio „Nalšia“ kapelos koncertinė programa, vadovė Audronė Vakarinienė;
22.30 val. – Ryčio Cicino koncertinė programa;
23.30 val. – Šventinis fejerverkas;
23.35–01.00 val. – Šventinė diskoteka.


Organizatoriai:

 

 

 

 


 Visagino 40-mečio renginių ciklas tęsiasi! Liepos mėnesio renginiai

Liepos 3 – 31 dienomis Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3, Visaginas) visaginiečius ir miesto svečius džiugins dailininkų Jurijaus, Olgos ir Varvaros Kalininų mokinių darbų paroda, skirta Valstybės dienai. Kviečiame į parodos atidarymą, kuris vyks liepos 3 d. 16.30 val.

Liepos 6 dieną Visagino kultūros centro (Vilties g. 5) mažajame amfiteatre vyks Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos paminėjimas. Programoje:
20.30 val. Tautinės atributikos kūrybinės dirbtuvės;
21.00 val. Akcija „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!“, kurios metu kviečiame visus kartu giedoti „Tautišką giesmę“;
21.15 val. Pasivakarojimas su folkloro ansambliu „Krusnė“, vadovai Audronė ir Osvaldas Macijauskai.


 JONINIŲ ŠVENTĖ „ĄŽUOLO VAINIKAS VISAGINUI“
2015 m. birželio 23–24 d.Visagino kultūros centro „Bangos“ salės kiemelyje

JONINIŲ ŠVENTĖ „ĄŽUOLO VAINIKAS VISAGINUI“

Jūsų laukia:
18.00 val. – pramogos vaikams – atrakcionų parkas, šventinė prekyba;

19.00 val. – ąžuolo vainikų pynimo dirbtuvės;

20.00 val. – Visagino kultūros centro meninė programa;

22.00 val. – grupės „THUNDERTALE“ koncertas;

23.00–01.00 val. – šventinė diskoteka.


 
 
 
 
 
 ŠVENTINIS RENGINIŲ CIKLAS TĘSIASI 
  
Birželio 17 d. 17.00 val. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje, Vilties g. 5, vyks VISAGINO FOTOMENININKŲ PARODOS „Aš ♡ Visaginą“ ATIDARYMAS bei FOTOALBUMO „VISAGINAS“ PRISTATYMAS.
 

Renginį papuoš Gedimino Dalininkevičiaus (smuikas) ir Simono Bušmos (gitara) ROMANTINĖS MUZIKOS KONCERTAS. 

Šie atlikėjai visaginiečiams jau pažįstami iš puikiojo Paliesiaus dvaro Ignalinos rajone, kur jau dvejus metus iš eilės į edukacines programas vyksta vaikai ir jaunimas iš Visagino švietimo įstaigų. 
 

JAUNIAUSIAS LIETUVOS MIESTAS VISAGINAS ŠVENČIA 40-IES METŲ JUBILIEJŲ 
 
Šiais metais Visaginui
– jauniausiam Lietuvos miestui sukanka 40 metų. Šia proga mieste vyksta ir dar vyks daug įvairiausių kultūrinių renginių, tarp kurių atsirado ir įspūdingų naujienų. Viena jų – birželio 6 d. įgyvendintas bendras visaginiečių mėgėjų meno kolektyvų bei profesionalių scenos atlikėjų projektas – keturių dešimtmečių misterija „Miesto istorijos“. Tokio pobūdžio renginio Visagine dar nebuvo.

Šios dienos renginiai prasidėjo solisto Maksimo Pogrebniako ir akompaniatoriaus Justo Čeponio koncertu Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje. Vyko ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato ir valstybės įmonės „Utenos regiono keliai“ bendra akcija „Saugokime vieni kitus kelyje“, pasižyminti ne tik didele nauda ir informatyvumu, bet ir gyventojų susidomėjimu. Įgyvendinta ir jau seniai svarstoma ir planuota šventinės miesto įstaigų ir gyventojų eisenos idėja, kurios varikliu tapo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras, kapelmeisteris – atsargos kapitonas Viktoras Ščetilnikovas, dirigentas – Ramūnas Valaitis. Šalia Visagino kultūros centro esančiame didžiajame amfiteatre, akį traukiančioje scenoje prisistatė visi eisenos dalyviai, siųsdami sveikinimus miestui ir jo gyventojams. 


Pagrindinė vakaro programa prasidėjo 22.00 val. Ši valanda pasirinkta ne veltui. Misterija „Miesto istorijos“ – tai ne tik muzikos, šokio ir menų spektaklis, tai šviesos efektų ir instaliacijų, lazerių ir vaizdo projekcijų šou, kuriam buvo reikalinga tamsa. Jame dalyvavę Visagino miesto mėgėjų meno kolektyvai kartu su Lietuvos rusų dramos teatro aktore Aleksandra Metalnikova ir Lietuvos roko dainininku Povilu Meškėla pasakojo Visagino miesto istoriją, priminė legendas ir miesto kūrimosi momentus: „Nuo neatmenamų amžių čia buvo ežeras. Mūsų protėviai, baltų gentis – sėliai, pavadino jį Visaginu – ginančiu nuo pikto visus čia gyvenusius. Genties turtai: nuostabūs miškai, pilni paukščių ir žvėrių, ežerai – žuvų, kiemai – eiklių žirgų. Gintis protėviams teko dažnai, pasakojama, kad ne vieną kryžiuotį nuskandinusios ežero bangos, ne vieną atėjūną sulaikė įsismarkavę ežero viesulai! Senoji legenda pasakoja apie genties vado dukrą, kurios drąsa mūšio metu sužavėjo ežero viesulus ir jie sukilo jai į pagalbą, ir nutrenkė ežeran, ir paskandino priešų pulkus! O sužeista drąsioji mergelė viesulo pakelta nuo žemės pavirto gervele.“ Renginio režisierė – Leokadija Dabužinskaitė.

Džiaugiamės pirmą kartą įgyvendinę tokį spalvingą ir kartu sudėtingą meninį projektą ir kviečiame apsilankyti mūsų mieste bei jo 40-mečiui skirtuose artėjančiuose renginiuose. Informaciją apie juos galima rasti adresu www.visaginas.lt.

VISAGINUI - 40 ŠVENTINIS RENGINIŲ CIKLAS TĘSIASI!

BIRŽELIO 6 DIENA


ŠV. APAŠTALO PAULIAUS BAŽNYČIOJE:
16.00 VAL. ŠV. MIŠIOS UŽ VISAGINĄ IR VISAGINIEČIUS 
16.45 VAL. MAKSIMO POGREBNIAKO KONCERTAS
AKOMPANUOJA JUSTAS ČEPONIS

SANTARVĖS AIKŠTĖJE:
16.00 VAL. „SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE“
UTENOS APSKRITIES VYRIAUSIOJO POLICIJOS KOMISARIATO VISAGINO POLICIJOS KOMISARIATO IR VALSTYBĖS ĮMONĖS „UTENOS REGIONO KELIAI“ BENDRA AKCIJA

18.30 VAL. LIETUVOS KARIUOMENĖS SAUSUMOS PAJĖGŲ DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTIENĖS BIRUTĖS ULONŲ BATALIONO ORKESTRO PROGRAMA KAPELMEISTERIS – ATSARGOS KAPITONAS VIKTORAS ŠČETILNIKOVAS, DIRIGENTAS – RAMŪNAS VALAITIS

19.00 VAL. ŠVENTINĖ VISAGINIEČIŲ EISENA
DALYVAUJA: VISOS MIESTO ĮSTAIGOS, ORGANIZACIJOS, NEFORMALIOS GRUPĖS, PAVIENIAI MIESTO GYVENTOJAI BEI SVEČIAI. EISENA JUDA NUO SANTARVĖS AIKŠTĖS, PARKO, KOSMOSO, VILTIES GATVĖMIS IKI VISAGINO KULTŪROS CENTRO IR „GEROSIOS VILTIES“ VIDURINĖS MOKYKLOS AMFITEATRO

VISAGINO KULTŪROS CENTRO IR „GEROSIOS VILTIES“ VIDURINĖS MOKYKLOS AMFITEATRE:
19.30 VAL. MUILO BURBULŲ ŠOU IR EISENOS DALYVIŲ PREZENTACIJOS

22.00 VAL. KETURIŲ DEŠIMTMEČIŲ MISTERIJA „MIESTO ISTORIJOS“
(MUZIKOS, ŠOKIO IR MENŲ SPEKTAKLIS)

DALYVAUJA ALEKSANDRA METALNIKOVA, POVILAS MEŠKĖLA IR VISAGINO MIESTO MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVAI

 

VISAGINUI – 40! GIMTADIENIO ŠVENTINIS CIKLAS BIRŽELIO MĖNESĮ 
 
Visagino 40-mečio renginiai sėkmingai tęsiasi! Kiekvienas iš mūsų turime galimybę pasijausti šio gražaus miesto gimtadienio dalimi ir sudalyvauti tuose renginiuose, kurie mums atrodo svarbiausi ir įdomiausi. Šiais metais kiekvienas atras savo renginį jam patogiu laiku. Jūsų dėmesiui – birželio mėnesio šventiniai renginiai.

Birželio 5 d. 18.00 val. Visagino kultūros centro džiazo kolektyvas (vadovas Ilja Churakov) pakvies Jus į  DŽIAZO VAKARĄ, kuris vyks Visagino kultūros centro mažajame amfiteatre, Vilties g. 5, Visaginas.

Birželio 6 d. bus kupina veiksmo ir gražių emocijų. 16.00 val. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje, Santarvės g. 1, Visaginas, bus laikomos ŠV. MIŠIOS UŽ VISAGINĄ IR VISAGINIEČIUS, o po mišių vyks MAKSIMO POGREBNIAKO IR JUSTO ČEPONIO KONCERTAS. Santarvės aikštėje nuo 16.00 iki 18.00 val. vyks Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato ir valstybės įmonės „Utenos regiono keliai“ bendra AKCIJA „SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE“.
Nuo 18.30 val. pasiruošimą didžiajai šventinei eisenai savo koncertine programa pradės LIETUVOS KARIUOMENĖS SAUSUMOS PAJĖGŲ DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTIENĖS BIRUTĖS ULONŲ BATALIONO SAUSUMOS PAJĖGŲ ORKESTRAS, kapelmeisteris – atsargos kapitonas Viktoras Ščetilnikovas, dirigentas – Ramūnas Valaitis. Kolektyvą sudaro 30 profesionalių muzikantų. Orkestras garbingai tęsia Ulonų pulko orkestro tradicijas, kurios Alytuje puoselėjamos jau nuo 1926 metų. 19.00 val. nuo Santarvės aikštės pajudės spalvinga ir audringa ŠVENTINĖ MIESTO EISENA, kurioje dalyvaus visos Visagino įstaigos, įmonės, organizacijos, neformalios grupės ir pavieniai norintieji. Maloniai prašome eisenos dalyvius registruotis, kad galėtumėme užtikrinti tvarką jos metu. Registraciją vykdo ir informaciją dėl eisenos teikia Visagino kultūros centras el. paštu ceslovas.miksys@visaginokultura.lt arba tel. (8 386)  31 865. Eisena judės link amfiteatro prie Visagino kultūros centro, Vilties g. 5, ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos. Atvykus čia, iki pagrindinio vakaro renginio – misterijos likus dar šiek tiek laiko, Jūsų lauks MUILO BURBULŲ ŠOU ir EISENOS DALYVIŲ PREZENTACIJOS. Pagrindinė vakaro programa prasidės 22.00 val. Ši valanda pasirinkta ne veltui. KETURIŲ DEŠIMTMEČIŲ MISTERIJA „MIESTO ISTORIJOS“ – tai ne tik muzikos, šokio ir menų spektaklis, tai šviesos efektų ir instaliacijų, lazerių ir vaizdo projekcijų šou, kuriam reikalinga tamsa, tad linkime Jums kantrybės ir pažadame, kad sulaukę šio vėlyvo renginio prisiminsite jį dar ilgai. Jame dalyvaujantys Visagino miesto mėgėjų meno kolektyvai kartu su Lietuvos rusų dramos teatro aktore ALEKSANDRA METALNIKOVA ir roko dainininku POVILU MEŠKĖLA pasakos Jums Visagino miesto istoriją, primins legendas ir miesto kūrimosi momentus.


Birželio 6–7 d. centriniame miesto stadione, Parko g. 2C, vyks TARPTAUTINIS FUTBOLO TURNYRAS, skirtas Vladimiro Ščiurovo atminimui. Turnyro atidarymas – birželio 6 d. 12.00 val.

Birželio 7 d. vyks TARPTAUTINIS BAIDARIŲ IR KANOJŲ IRKLAVIMO TURNYRAS „VISAGINAS 2015“. Turnyro pradžia 11.00 val. Renginys vyks Visagino sporto centro irklavimo bazėje.

Birželio 8 d. 17.00 val. Visagino kultūros centro parodų salėje, Vilties g. 1, vyks Visagino jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ PARODOS „MUZIKOS SPALVOS“ ATIDARYMAS. Paroda veiks iki liepos 10 d. Parodą galima aplankyti Visagino kultūros centre darbo dienomis nuo 8.00 iki 19.00 val.

Birželio  17 d. 17.00 val. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje, Vilties g. 5, vyks VISAGINO FOTOMENININKŲ PARODOS „Aš ♡ Visaginą“ ATIDARYMAS bei FOTOALBUMO „VISAGINAS“ PRISTATYMAS.

Renginį papuoš Gedimino Dalininkevičiaus (smuikas) ir Simono Bušmos (gitara) ROMANTINĖS MUZIKOS KONCERTAS.

Šie atlikėjai visaginiečiams jau pažįstami iš puikiojo Paliesiaus dvaro Ignalinos rajone, kur jau dvejus metus iš eilės į edukacines programas vyksta vaikai ir jaunimas iš Visagino švietimo įstaigų.

Birželio 23 d. 20.00 val. kviečiame Jus į JONINIŲ ŠVENTĘ „ĄŽUOLO VAINIKAS VISAGINUI“, kurioje pasirodys VISAGINO KULTŪROS CENTRO MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVAI, o nuo 22.00 val. griaudės grupė „THUNDERTALE“. 23.00 val. renginį vainikuos ŠVENTINĖ DISKOTEKA. Renginys vyks prie Visagino kultūros centro „Bangos“ pastato, Parko g. 16.

Tai tik trumpas įvadas į birželio mėnesio renginius, vyksiančius Visagine. Stebėkite naujienas, nepraeikite pro naujas afišas skelbimų lentose, domėkitės tuo, kas vyksta Jūsų mieste ir įsitikinsite, kad Visagino 40-mečio renginių ciklas šiais metais yra be ribų!

Renginių organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių datą ir vietą.
Daugiau informacijos apie renginius:
www.visaginas.lt
www.visaginokultura.lt
 

VANDENS FEJERIJA „EŽERO LAIŠKAI“ IR LAIVO „TINEKE“ PALYDOS Į TARPTAUTINĘ REGATĄ „BALTIC TALL SHIPS REGATTA 2015“

Šių metų gegužės 29 dieną Visagino miesto paplūdimys ošė ir dūzgė nuo įvairių pramogų ir užsiėmimų. Renginys vandens fejerija „Ežero laiškai“ ir laivo „TINEKE“ palydos į tarptautinę regatą „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ – tai antroji šių metų naujiena, skirta Visagino 40-mečio minėjimui.

Visagino ežeras – tai žydrasis miesto papuošalas, dangaus veidrodis ir neatsiejama mūsų miesto dalis. Jis pritraukia poilsiautojus, romantikus, žvejus ir vandens sporto mėgėjus.
Šį kartą paplūdimyje vyko daugybė užsiėmimų. Ežero pakrantėje vaikai šėlo kartu su piratais, buvo ieškoma užkasto lobio, veikė Visagino kūrybos namų laivų modeliavimo studijos ugdytinių darbų paroda ir laivų modelių meistriškumo pamokėlė. Suaugusiesiems buvo siūloma dalyvauti žingsninės aerobikos ir jogos meistriškumo pamokose. Savo jėgas taip pat buvo galima išbandyti rankų lenkimo, virvės traukimo ir muilo futbolo turnyruose. O ežere bures išskleidęs Visagino buriuotojų klubo burlaivis viso renginio metu kvieste kvietė susirinkusiuosius juo paplaukioti.

Antroje renginio dalyje vyko parodomasis baidarių ir kanojų pasirodymas ant vandens. Visus sužavėjo sporto klubo „Skorpionas“ ir gatvės gimnastikos „Work-out – Visaginas“ atstovų pasirodymai. 

Šiais metais Visagino buriuotojų klubas ryžosi dalyvauti tarptautinėje didžiųjų burlaivių regatoje „Baltic Tall Ships Regatta 2015“. Buriavimo mokymo organizacija „Sail Training International“ jau 50 metų rengia tarptautines, didelio pripažinimo sulaukiančias regatas, siekiant kuo plačiau paskleisti buriavimo tradicijas. Šių metų regata birželio 5–7 d. startuos Klaipėdoje ir finišuos Ščecine, Lenkijoje. Regatoje dalyvauja bet kokio tipo ir amžiaus buriniai laivai, kurie skirstomi į kelias klases. Šių metų regatoje visaginiečių įgula atstovaus Lietuvai kartu su dviem Klaipėdos laivais. Klubui priklauso laivas „Tineke“, kuris pagal regatos standartus atitinka C kategoriją.  Pagrindinis regatos prizas, dėl kurio kovoja kiekvieno laivo įgula, yra sidabrinis burlaivio „Cutty Sark“ modelis, kuris simbolizuoja bendradarbiavimą ir draugystę tarp laivų įgulose esančių žmonių.

Išlydėti laivą, pasveikinti renginio dalyvius bei įteikti buriuotojams vėliavą atvyko Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas. Kolektyvo „Arabeski“ šokėjos dovanojo buriuotojams undinių šokį paplūdimyje,  linkėdamos laivo įgulai sėkmės ir gero vėjo.


Renginį vainikavo Trečiojo amžiaus universiteto kolektyvas „Serebro“ ir jų draugai su muzikine programa „Ant bangos“.
Organizatoriai dėkoja gausiai susirinkusiems ir aktyviai dalyvavusiems žiūrovams bei partneriams: Visagino kultūros centrui, Visagino sporto centrui, visuomeniniam komitetui „Visaginas – tai mes“, Visagino buriuotojų klubui ir Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialui. 

VANDENS FEJERIJA „EŽERO LAIŠKAI“ IR LAIVO „TINEKE“ PALYDOS Į TARPTAUTINĘ REGATĄ „BALTIC TALL SHIPS REGATTA 2015“


2015 m. gegužės 29 d.

Kviečiame Jus į miesto paplūdimį. PRAŠOME ATKREIPTI DĖMESĮ Į RENGINIO LAIKĄ. Burinis laivas norinčiuosius plukdys jau nuo 12.00 val.

Nuo 16.00 val. Visagino kūrybos namų laivų modeliavimo studijos ugdytinių darbų paroda.
16.30 val. Pramoga vaikams „Figūrėlės iš smėlio“.
17.00 val. Renginio atidarymas.
17.30 – 18.30 val.:
Vaikams – žaidimų programa „Piratų sala“.
Suaugusiesiems:
jogos meistriškumo pamoka;
žingsninės („step“) aerobikos meistriškumo pamoka;
konkursai: rankų lenkimas, virvės traukimas, muilo futbolas.
18.30 val.: Parodomasis baidarių ir kanojų pasirodymas ant vandens;
Radijo bangomis valdomų laivų pasirodymas ant vandens ir meistriškumo pamoka.
18.45 val. Sporto klubo „Skorpionas“ atstovų pasirodymas.
19.00 val. Gatvės gimnastikos („work-out“) atstovų pasirodymas.
19.15 val. Iškilmingas laivo „Tineke“ įgulos išlydėjimas į tarptautinę regatą „Baltic Tall Ships Regatta 2015“.
19.30 val. Muzikinė-pramoginė programa „Ant bangos“.

Lietaus atveju renginys neįvyks.

 
 SEKMINĖS VISAGINE

Sekminių augalas – jaunas, žalias, kvepiantis, neseniai išsprogęs berželis. Berželiais ar bent berželių šakomis namus per Sekmines puošti yra būtina. Žmonės stengdavosi namų pastogę ar bent kambarių palubes apkaišyti beržo šakomis, kad Šventoji Dvasia (kurią liaudis įsivaizdavo baltu balandėliu), atskridusi į tuos namus, turėtų kur nutūpti ir pailsėti. Tada visi namuose gyvens taikoje, bus linksmi ir laimingi.

Seniau Lietuvoje Sekminės buvo piemenėlių šventė. Jie vaišindavosi, linksmindavosi, tą dieną neganydavo gyvulių. Iš vakaro pripindavo vainikų iš laukinių gėlių, kurios tuo metų laiku pievose marguodavo. Tais vainikais papuošdavo karves ir vainikuotas pargindavo namo. Už tai šeimininkės piemenėlius apdovanodavo.

Visagino kultūros centro mažajame amfiteatre gražią Sekminių (Troicos) daugiatautę programą pristatė Visagino svečiai: Baltarusijos valstybinio dailės ir kultūros universiteto Etnologijos ir folkloro katedros ketvirto kurso studentų kolektyvas „STRALA“ (vadovė Evelina Ščadrina), Ukrainos Prezidento Leonido Kučmos fondo solistės Tatjana Kisliak ir Ala Veličko bei Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ (vadovė Sigutė Mudinienė).

Šventėje pasirodė Visagino kultūros centro folkloro kolektyvai: ansamblis „Krusnė“ (vadovė Audronė Macijauskienė), rusų folkloro ansambliai „Bylina“ ir „Žavoronok“ (vadovė Elena Churakova), ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“ (vadovė Marina Betina).
Buvo organizuotos vainikų pynimo, piešimo, šiaudinių žaislų, keramikos, kiaušinių dekoravimo kūrybinės dirbtuvės – čia kiekvienas vaikas turėjo galimybę pagaminti keletą suvenyrų ir pasiimti juos namo.
Visi buvo vaišinami piemenėlių kiaušiniene, kurią ant laužo gardžiai iškepė Visagino kultūros centro darbuotojai.
Nacionaliniai kolektyvai iš Ukrainos ir Baltarusijos atvyko į Visaginą pagal projektus: „Ukrainiečių kultūros dienos Visagine“ ir „Baltarusių liaudies kalendorius. Pavasaris“, finansuojamus Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos

KVIEČIAME Į SEKMINIŲ ŠVENTĘ!

2015 m. gegužės 22 d.

18.00 val. koncertas Visagino kultūros centro mažajame amfiteatre (Vilties g. 5)
Dalyvauja svečiai:
Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė” (vadovė Sigutė Mudinienė).

Svečiai iš Baltarusijos
Baltarusijos valstybinio dailės ir kultūros universiteto etnologijos ir folkloro katedros ketvirto kurso studentų kolektyvas „STRALA“ (vadovė Evelina Ščadrina). Kolektyvas yra daugelio festivalių diplomantas.

Svečiai iš Ukrainos
Solistė Ala Veličko – Prezidento Leonido Kučmos fondo visos Ukrainos vaikų dainų televizijos konkurso-festivalio „Soloveiko Ukrainy“ laureatė.

Visagino kultūros centro kolektyvai:
Folkloro ansamblis „Krusnė“ (vadovė Audronė Macijauskienė);
Vaikų rusų folkloro ansamblis „Žavoronok“ (vadovė Elena Churakova);
Rusų folkloro ansamblis „Bylina“ (vadovė Elena Churakova);
Ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“ (vadovė Marina Betina).

Šventės metu bus kepama kiaušinienė, vaišinsime arbata!

Vyks kūrybinės dirbtuvės, norintys galės pajodinėti arkliukais!

JEIGU LIS,  ŠVENTĖ VYKS VISAGINO KULTŪROS CENTRO „SEDULINOS“ SALĖJE

Organizatorius:
Visagino kultūros centras

Rėmėjai:
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Visagino savivaldybės administracija

Partneriai:
Visagino ukrainiečių draugija
Visagino baltarusių visuomeninė organizacija „ŽALEIKA“
 

ŠEIMOS FESTIVALIS VISAGINE

2015 m. gegužės 15–16 d. kviečiame į Šeimos festivalį, skirtą Tarptautinei šeimos ir Judėjimo sveikatos labui dienoms paminėti.

Renginių programa:

Gegužės 15 d.
•16.00–21.00 val. – vaikų pramogų miestelis: prekyba, atrakcionai, žaidimų programos, meistriškumo pamokos, mugė, konkursinė programa „Mano namelis“ ir „Žvaigždžių lietus“ (Visagino kultūros centro ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos amfiteatras);
•17.30–18.00 val. – šventinė eisena, kurioje dalyvauja nuotakos, mamos su vaikais vėžimėliuose, nominuotos šeimos. Eisena judės Vilties gatve nuo viešbučio „Aukštaitija“ iki Visagino kultūros centro ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos amfiteatro;
•18.30–21.00 val. – koncertinė programa Visagino kultūros centro ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos amfiteatre, ypatingų miesto šeimų apdovanojimas ir mažųjų visaginiečių pasų išdavimas (nespėję atsiimti dabar, galės tai padaryti ir rugpjūčio mėnesį).

 

Gegužės 16 d.
•11.30–15.00 val.
– linksmos šeimų estafetės (stadionas prie Draugystės mokyklos, Draugystės g. 12).

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti šiuose renginiuose. Informacija tel. (8 386)  61 431.

Organizatoriai: Visagino kūrybos namai, visuomeninė organizacija „Nauja alternatyva“, Visagino sporto centras, Rokiškio rajono savivaldybės Visuomeninės sveikatos biuras, Lietuvos Raudonasis Kryžius.

Rėmėjai: „III blokas“, pramogų parkas „Žuvėdra“, „Bilaro“, „Prestorante“, „MagElita“, viešbutis-restoranas „Gabriela“.  


 Naujienos 2015 m. Visagino jubiliejinių renginių padangėje

Šie metai ypatingi mūsų jaunam miestui, todėl ir kultūrinės dovanos, skirtos jam, turi būti ypatingos. Šiais metais visaginiečiams ir miesto svečiams norime pristatyti kelis renginius, kurie gimė diskusijų su bendruomene metu, kurių idėjas pasiūlėte ar prie kurių prisidėjote Jūs, mieli visaginiečiai.

Pirmoji naujiena – Šeimos festivalis. Mūsų jaunas miestas tikrai negali skųstis šio renginio tiksline auditorija! Šeima – valstybės sėkmės garantas, tai svarbiausia bendruomenės dalelė, kurios tradicijas reikia puoselėti, skatinti aktyvius ir sveikus šeimų laisvalaikio praleidimo būdus. Šia svarbia misija šiais metais ir nusprendė užsiimti susivienijusios organizacijos: Visagino kūrybos namai, visuomeninė organizacija „Nauja alternatyva“, Visagino sporto centras, Visagino kultūros centras, Rokiškio rajono savivaldybės Visuomeninės sveikatos biuras ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Visagino skyrius. Joms gimė Šeimos festivalio idėja, kuri buvo įgyvendinta šių metų gegužės 15–16 d. Šeimos festivalis – tai Tarptautinei šeimos dienai ir Judėjimo sveikatos labui dienai paminėti skirtas renginys. Renginio metu buvo teikiami mažųjų visaginiečių pasai , tačiau nespėję atsiimti gegužės mėnesį, galės tai padaryti ir rugpjūčio mėnesį.

Antroji šių metų naujiena – vandens fejerija „Ežero laiškai“. Pripažinkime, Visagino ežeras – tai žydrasis miesto papuošalas, dangaus veidrodis ir neatsiejama mūsų miesto dalis. Jis pritraukia poilsiautojus, romantikus, žvejus ir vandens sporto mėgėjus. Šiais metais sumanėme atsidėkoti jam už mums dovanojamą traukos energiją ir skirti atskirą renginį, kuris ateityje galėtų tapti vasaros sezono mieste atidarymo renginiu. Gegužės 29 d. Visagino ežero paplūdimys oš ir dūgs nuo įvairių pramogų ir užsiėmimų. Nuo 15.00 iki 18.00 val. pakrantėje šėls piratai, bus ieškoma užkasto lobio, veiks Visagino kūrybos namų laivų modeliavimo studijos ugdytinių darbų paroda ir laivų modelių varžybos, o Visagino ežere bures išskleis Visagino buriuotojų klubo burlaivis, kuriuo turėsite galimybę paplaukioti. Apie 18.30 val. vyks iškilmingos Visagino buriuotojų klubo komandos ir laivo „Tineke“ palydos į tarptautinę regatą „Baltic tall ships regatta 2015“, kurioje visaginiečių įgula atstovaus Lietuvai kartu su dviem Klaipėdos laivais. Po 19.00 val. Visagino ežero pakrantėje įsivyraus romantiška nuotaika, skambės dainos, gitaros garsai ir poezija, kartu su ežero vilnimis krante vilnys ir šokėjai. Kviečiame maloniai praleisti laiką prie mylimo ežero ir pasidžiaugti paskutinėmis pavasario dienomis.
Na ir trečioji naujiena, bendras visaginiečių mėgėjų meno kolektyvų bei profesionalių scenos atlikėjų projektas – keturių dešimtmečių misterija „Miesto istorijos“. Tokio pobūdžio renginio mūsų mieste dar nebuvo, tačiau apie viską nuo pradžių. Birželio 6 d. be šios įspūdingos misterijos Jūsų laukia ir daugiau staigmenų. 16.00 val. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje vyks šv. mišios už Visaginą ir visaginiečius, kurias vainikuos solisto M. Pogrebniako koncertas, akomponuos J. Čeponis. Santarvės aikštėje nuo 16.00 iki 18.00 val. vyks Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato ir valstybės įmonės „Utenos regiono keliai“ bendra akcija „Saugokime vieni kitus kelyje“. Nuo 18.30 val. pasiruošimą didžiajai šventinei eisenai savo koncertine programa pradės Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras, kapelmeisteris – atsargos kapitonas Viktoras Ščetilnikovas, dirigentas – Ramūnas Valaitis. Kolektyvą sudaro 30 profesionalių muzikantų. Orkestras garbingai tęsia Ulonų pulko orkestro tradicijas, kurios Alytuje puoselėjamos jau nuo 1926 metų. 19.00 val. nuo Santarvės aikštės pajudės spalvinga ir audringa šventinė miesto eisena, kurioje dalyvaus visos Visagino įstaigos, įmonės, organizacijos, neformalios grupės ir pavieniai norintieji. Maloniai prašome eisenos dalyvius registruotis, kad galėtumėme užtikrinti tvarką jos metu. Registraciją vykdo ir informaciją dėl eisenos teikia Visagino kultūros centras el. paštu ceslovas.miksys@visaginokultura.lt arba tel. (8 386) 31865.

Eisena judės link amfiteatro prie Visagino kultūros centro (Vilties g. 5) ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos. Atvykus čia, iki pagrindinio vakaro renginio – misterijos likus dar šiek tiek laiko, Jūsų lauks muilo burbulų šou ir eisenos dalyvių muzikinės prezentacijos. Pagrindinė vakaro programa prasidės 22.00 val. Ši valanda pasirinkta ne veltui. Misterija „Miesto istorijos“ – tai ne tik muzikos, šokio ir menų spektaklis, tai šviesos efektų ir instaliacijų, lazerių ir vaizdo projekcijų šou, kuriam reikalinga tamsa, tad linkime Jums kantrybės ir pažadame, kad sulaukę šio vėlyvo renginio prisiminsite jį dar ilgai. Jame dalyvaujantys Visagino miesto mėgėjų meno kolektyvai kartu su Lietuvos rusų dramos teatro aktore A. Metalnikova ir Lietuvos roko dainininku P. Meškėla pasakos Jums Visagino miesto istoriją, primins legendas ir miesto kūrimosi momentus. Renginio trukmė – apie 2 val., tačiau įspūdžiai Jus lydės dar ne vieną mėnesį. Tai tikra dovana miestui ir jo gyventojams.
Kol kas tiek naujienų norime pristatyti Jums. Tikimės, kad jau pastebėjote mieste kabančius miesto 40-mečiui skirtų renginių plakatus, kuriuose rasite dar daug puikių renginių, iš kurių kiekvienas galėsite išsirinkti sau labiausiai patinkančius. Būkite aktyvūs, sekite renginių naujienas ir būtinai dalyvaukite, juk tokį gražų miesto jubiliejų turime švęsti visi kartu!

Daugiau informacijos apie renginius:
www.visaginas.lt
www.visaginokultura.lt

 

PASIKRAUK GIMTADIENIO ENERGIJOS! ŠVENTINIS RENGINIŲ CIKLAS BE RIBŲ!

Gegužės 5 d. PROJEKTAS „IDĖJA +“,
atvira Visagino jaunimo ir politikų diskusija apie miesto ateitį
Visagino savivaldybės didžioji posėdžių salė, Parko g. 14, Visaginas

Gegužės 8–9 d. TARPTAUTINIS AEROBINĖS GIMNASTIKOS TURNYRAS „VISAGINAS OPEN 2015“
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Gegužės 8 d. ANTROJO PASAULINIO KARO EUROPOJE PABAIGOS 70-ŲJŲ METINIŲ MINĖJIMAS
Prie Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo akmens, Visaginas

Gegužės 8 d. VI AKUSTINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „EUROWIND 2015“
Visagino kultūros centro „Bangos“ salė, Parko g. 16, Visaginas

Gegužės 12 d. VISAGINO MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA-KONKURSAS „PO GERVĖS SPARNU“ IR VISAGINIEČIŲ KŪRYBOS ALMANACHO „VISAGINO AUŠROS“, SKIRTO VISAGINO  40-MEČIUI, PRISTATYMAS
Meno galerija „Art Gallery“, Veteranų g. 9, Visaginas

Gegužės 14 d. V LIETUVIŲ LIAUDIES ŠOKIŲ IR RATELIŲ FESTIVALIS „SUK, SUK RATELĮ 2015“
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5, Visaginas

Gegužės 14 d. PROFESIJOS PASIRINKIMO RENGINYS „KARJERA BE SIENŲ“
Visagino kūrybos namų 1 aukšto salė, Vilties g. 16, Visaginas

Gegužės 15–16 d. ŠEIMŲ FESTIVALIS
Amfiteatras prie Visagino kultūros centro (Vilties g. 5) ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos bei III mikrorajono stadionas, Visaginas

Gegužės 17 d. DVIRAČIŲ ŽYGIS, skirtas Europos dienai
Visagino savivaldybės teritorija

Gegužės 22–23 d. SPORTINĖS AKROBATIKOS TARPTAUTINIS TURNYRAS „OPEN BALTIC“, skirtas Tatjanos Semionovos, Visagino miesto garbės pilietės, atminimui
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Gegužės 27 d. VISAGINO KŪRYBOS NAMŲ BALETO STUDIJOS JUBILIEJINIS KONCERTAS
Visagino kultūros centro „Bangos“ salė, Parko g. 16, Visaginas

Gegužės 27–28 d. TARPTAUTINIS BAIDARIŲ IR KANOJŲ IRKLAVIMO TURNYRAS „VISAGINAS 2015“
Visagino sporto centro irklavimo bazė

Gegužės 29 d. VANDENS FEJERIJA „EŽERO LAIŠKAI“ IR LAIVO „TINEKE“ PALYDOS Į TARPTAUTINĘ REGATĄ „BALTIC TALL SHIPS REGATTA 2015“
Visagino ežero paplūdimys

Gegužės 28–31 d. TARPTAUTINIS TURNYRAS „PIRUETO“ TAUREI LAIMĖTI
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Gegužės 30 d. ŠAŠLYKŲ ŠVENTĖ
Aikštelė prie viešbučio „Aukštaitija“, Veteranų g. 9, Visaginas


FESTIVALIS „SUK, SUK RATELĮ 2015“ PRAŪŽĖ

Šokis – pati smagiausia bendravimo priemonė tarp žmonių, sujungianti skirtingų tautų bei skirtingomis kalbomis kalbančius žmones.

2015 m. gegužės 14 d. lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ jau penktus metus organizavo pavasarinę vakarušką – lietuvių liaudies ratelių bei šokių festivalį ,,Suk suk ratelį“, kuris vyko Visagino kultūros centro Sedulinos renginių salėje. Į festivalį suvažiavo ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikučiai iš Utenos, Zarasų, Visagino ikimokyklinių ugdymo įstaigų, Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Į penktus metus organizuojamą festivalį jau trečią pavasarį pagroti ateina Visagino kepelija ,,Samanyčia“, taip pat aukštaičių regione užrašytais šokiais žiūrovo akį džiugina lopšelio- darželio ,,Ąžuoliukas“ darbuotojos. Šių metų festivalis buvo skirtas regionų metams bei Visagino miesto 40-mečiui.

Į festivalį kiekvienas kolektyvas atvežė po du pasirodymus – Lietuvių liaudies ratelį bei šokį. Su lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vyresniųjų bei priešmokyklinių grupių vaikučiais, kaip ir kiekvienais metais, išmokome ir padovanojome žiūrovams autentiškų šokių ir ratelių iš įvairių Lietuvos regionų.

Tad žiūrovas galėjo pamatyti autentiškus ir svečių atvežtus improvizuotus Lietuvių liaudies šokius bei ratelius.

Festivalio tikslas skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus bei meninio ugdymo mokytojus domėtis lietuvių liaudies kultūra, susipažinti bei išmokti naujų lietuvių liaudies šokių, ratelių.

 VISAGINIEČIŲ KŪRYBOS DARBŲ PRISTATYMAS

Šiais metais Visaginas švenčia gražų 40-mečio jubiliejų. Ta proga gegužės 12 d. Meno galerijoje „Art Gallery“ vyko Visagino mokinių dailės darbų konkurso „Po gervės sparnu“ laureatų parodos ir visaginiečių šeštojo kūrybos almanacho „Visagino aušros“ (sudarytoja A. Sieliūnienė) pristatymas. Į šventinį renginį atvyko Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja, administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Sieliūnienė, kurie pasidžiaugė, kad nenutrūkstama kūrybos gija turi savo tradicijas.

Pirmoje renginio dalyje Visagino jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ vadovė Marija Ščerbakova pristatė įvairiomis meninės raiškos priemonėmis atliktus mokinių darbus, kuriuose atsispindėjo originalus požiūris į mūsų miestą, jo simbolius. Visiems I–III vietų dailės darbų konkurso nugalėtojams (Verai Kaluginai, Alvitai Milaševičiūtei, Edgarui Lebedevičiui, Artiomui Starovoitovui, Antonui Korotkovui, Mijai Ziminai, Jevgenijai Cholodovai, Matvejui Kunafinui, Dovilei Kaukėnaitei) ir jų mokytojams (Olgai Kalininai, Liudmilai Taraševskajai, Galinai Severinai, Julijai Ilginienei, Natalijai Starovoitovai, Zojai Ageičik) buvo įteiktos atminimo dovanėlės, palinkėta ieškoti ryškiausių spalvų, žavingų akimirkų ir nesustoti kurti.

Antroje šventinio vakaro dalyje renginio vedėja Vilija Žukauskienė pasidžiaugė, kad po septynerių metų pertraukos dienos šviesą išvydo VI visaginiečių kūrybos almanachas „Visagino aušros“, kuriame skelbiama ne tik žodinė kūryba, bet ir talentingų Visagino dailininkų darbai: paveikslai, ikonos, keramika, mozaika, siuvinėjimas, tapyba ir kt. Leidinys solidus: 172 puslapių, kietais viršeliais, ant kurių puikuojasi kūrybingos dailininkės Marijos Ščerbakovos tapybos darbas „Rytas Visagine“.
Susirinkusiuosius į renginį savo nuoširdumu sužavėjo poezijos eiles skaitę Nikolajus Belousovas, Tamara Lukjanova ir Albina Cvetkova. Kiekvienas dalyvaujantis renginyje pajuto, jog kūryba – didžiulis mūsų turtas. Kiekvienam almanacho autoriui prisiminimui buvo padovanotos knygos ir įteiktos gėlės, linkėta, kad ir ateityje jų kūryba būtų kaip sėklos, kurios, radusios tinkamą dirvą, sudygtų.
Jaukiame šventiniame vakare subtilias lyrines melodijas atliko Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos ugdytiniai ir mokytojai, o Violeta ir Maksimas Bendelstonai visus dalyvius pasveikino savo kūrybos daina „Visaginas – ežerų kraštas“.
Tuos, kurie negalėjo dalyvauti almanacho pristatyme ir neturėjo galimybės susipažinti su jo autoriais, kviečiame atsiversti naująjį leidinį, kurį rasite Visagino viešojoje bibliotekoje. O artimiausiu metu jo elektroninė versija gyventojams bus prieinama ir per interneto svetainę www.visaginas.lt (nuoroda „Visaginui 40“).

 LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 97-ŲJŲ METINIŲ PAMINĖJIMUI SKIRTI RENGINIAI VISAGINE


Vasario 12 d. 16.00 val.
Atvira pilietiškumo pamoka “Šaudytos, bet nesušaudytos dainos”, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti
Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos “Harmonijos” salėje (Festivalio g. 6a, Visaginas)

Vasario 16 d. 16.00 val.
Lietuvos valstybės atkūrimo 97-ųjų metinių paminėjimui skirtas renginys
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje (Vilties g. 5, Visaginas)

Vasario 18 d.
Renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 97-osioms metinėms paminėti, „Gintarinė Lietuva“
16.00 val.
Paroda-mugė, kurioje matysite:
• gintaro dirbinius,
• lietuvišką atributiką,
• Visagino jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paveikslus.
18.00–19.00 val.
Pažintinė ir pramoginė programa
Visagino kūrybos namuose (Vilties g. 16, Visaginas)

 2015 M. VISAGINAS KVIES Į MIESTO JUBILIEJAUS RENGINIUS VISUS METUS!

2015-ieji jauniausiam Lietuvos miestui žada būti išskirtiniai! Esamas laikotarpis – tai magiškų jubiliejinių datų samplaika: 2014-ųjų vasarą šventėme miesto savivaldos 20-metį, šią vasarą miestui – 40, o savivaldybės teritorijoje esančiam, raganomis garsėjančiam Magūnų kaimeliui – 400!
Tokiais ypatingais metais miestas negali nesidalinti savo išskirtiniais kultūriniais renginiais, todėl jau dabar siūlome Jums planuoti savo laiką ir pasirinkti gražiausius renginius pagal savo skonį.

Vasario 7–8 d. PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI“
Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė, Parko g. 7 ir Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5, Visaginas

Kovo 6–7 d. XXI TARPTAUTINIS GRAIKŲ-ROMĖNŲ IMTYNIŲ TURNYRAS VISAGINO TAUREI LAIMĖTI
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Kovo 7–8 d. XXI TARPTAUTINIS ŠOKIŲ FESTIVALIS „GERVĖ“
Visagino kultūros centro salė „Banga“, Parko g. 16, Visaginas

Gegužės 7–8 d. TARPTAUTINIS AEROBINĖS GIMNASTIKOS TURNYRAS „VISAGINAS OPEN 2015“
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2a, Visaginas

Gegužės 22–23 d. SPORTINĖS AKROBATIKOS TARPTAUTINIS TURNYRAS „OPEN BALTIK“, skirtas Tatjanos Semionovos, Visagino miesto garbės pilietės, atminimui
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Gegužės 27–28 d. TARPTAUTINIS BAIDARIŲ IR KANOJŲ IRKLAVIMO TURNYRAS „VISAGINAS 2015“
Visagino sporto centro irklavimo bazė

Gegužės 28–31 d. TARPTAUTINIS TURNYRAS „PIRUETO“ TAUREI LAIMĖTI
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Birželio 20–21 d. TARPTAUTINIS FUTBOLO TURNYRAS,
skirtas Vladimiro Ščiurovo atminimui
Centrinis miesto stadionas, Parko g. 2C, Visaginas

Birželio 23 d. JONINĖS
Visagino ežero paplūdimys

Birželio 6 d. VISAGINO MIESTO ŠVENTĖ „VISAGINUI – 40“
Amfiteatras prie Visagino kultūros centro, Vilties g. 5, ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos, Visaginas

Liepos 17 d. VASAROS KINO FESTIVALIS „SIDABRINĖS GERVĖS NAKTYS“
Mažasis amfiteatras prie Visagino kultūros centro, Vilties g. 5, Visaginas

Rugpjūčio 21–22 d. XXII TARPTAUTINIS KANTRI MUZIKOS FESTIVALIS „VISAGINO COUNTRY“
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro stadionas, Festivalio g. 11A, Visaginas

Rugsėjo 19 d. XI TARPTAUTINIS GATVĖS TEATRŲ FESTIVALIS „MOZAIKA“
Amfiteatras prie Visagino kultūros centro, Vilties g. 5, ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos, Visaginas

Rugsėjo 26–27 d. TARPTAUTINIS FUTBOLO TURNYRAS,
skirtas trenerio-mokytojo Nikolajaus Medvedevo atminimui
Centrinis miesto stadionas, Parko g. 2C, Visaginas

Rugsėjo mėn. TARPTAUTINIS LĖLIŲ TEATRŲ FESTIVALIS
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5, Visaginas 

Spalio mėn. X TARPTAUTINIS MONOSPEKTAKLIŲ FESTIVALIS „ATSPINDYS“
Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė, Parko g. 7, Visaginas

Spalio 31 d. GYVAI GROJANČIŲ JAUNIMO ROKO GRUPIŲ FESTIVALIS-KONKURSAS „ROCK ATOMIC-2015“
Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos „Harmonijos“ salė, Festivalio g. 3 A, Visaginas

Lapkričio mėn. TRADICINĖ LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS ŠVENTĖ „AŽU VARIO VARTELIŲ“, SKIRTA ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ METAMS
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5, Visaginas

Gruodžio 9 d. IŠKILMINGAS VISAGINO SAVIVALDYBĖS GEROVEI NUSIPELNIUSIŲ ŽMONIŲ APDOVANOJIMO RENGINYS „MANO MIESTAS – VISAGINAS“
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5, Visaginas

Gruodžio 17 d. ŠUOLIŲ ANT BATUTO, AKROBATINIO TAKELIO, SPORTINĖS AKROBATIKOS, AEROBINĖS GIMNASTIKOS VARŽYBOS,
skirtos Kalėdų Senelio prizui laimėti
Visagino sporto centro Akrobatikos sporto salė, Parko g. 2A, Visaginas

Šis renginių sąrašas tikrai nėra baigtinis, tad sekite naujienas ir švęskite gimtadienį kartu su jauniausiu Lietuvos miestu.
PASIKRAUKITE KULTŪRINIŲ ĮSPŪDŽIŲ VISAGINE!

Renginių organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių datą ir vietą.

Daugiau informacijos apie renginius:

www.visaginas.lt
www.visaginokultura.lt

 

Visagino savivaldybės delegacija sveikino Dagdos saviveiklininkus

Šių metu sausio 30 d. Visagino savivaldybės administracija su Visagino kultūros centro mėgėjų meno kolektyvu – Liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“ lankėsi Dagdoje, Latvijoje. Visagino ir Dagdos krašto savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį tik 2014 m. gruodžio 10 d., tačiau abi sutarties pusės jau ne kartą buvo susitikusios, dalyvavo renginiuose ir džiaugiasi turiningu tarpusavio bendradarbiavimu.
Paskutinio vizito metu Visagino savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti savivaldybės mero pareigas, Elena Čekienė, administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Sieliūnienė ir vyriausioji specialistė Aleksandra Čižikaitė, lydimi Dagdos krašto mero pavaduotojo Raitis  Azins lankėsi įvairiuose švietimo, turizmo bei kultūros objektuose ieškodami sąsajų ir galimybių tolimesniam efektyviam savivaldybių bendradarbiavimui. Buvo aptartas planuojamas tarptautinis bendras pilietiškumą skatinantis projektas, lankytasi muziejuje „Tradicinis kaimo kiemas“ Andrupenėje, Dagdos turizmo informacijos centre, Dagdos krašto istorijos muziejuje, Jaunimo atvirame centre. Po turiningų apsilankymų organizacijose dalyvauta ir Dagdos krašto mėgėjų meno kolektyvams skirto padėkos vakaro koncerte Berzini gyvenvietėje. Programoje dalyvavo ir Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“.
Graži kaimynų latvių tradicija kasmet pasveikinti ir padėkoti visiems kultūros entuziastams, kurie kuria, groja, dainuoja, šoka ir vaidina be atlygio, saviraiškos vardan. Visagino savivaldybės delegacija jau ne pirmą kartą buvo sužavėta mažo daugiataučio Latvijos krašto (Dagdos krašte gyvena apie 10 000 gyv.) bendruomenės šiluma, draugiškumu, svetingumu, gebėjimu sugyventi ir dirbti kartu, pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais. Visagino savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti savivaldybės mero pareigas, Elena Čekienė įteikė simbolines atminimo dovanas Dagdos krašto merei Sandrai Viškurei,  jos pavaduotojui Raičiui Azins, administracijos direktoriui Ivarsui  Pauliņš, Berzini gyvenvietės seniūnei Romualdai Demidai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Marijai Mickevičai. Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapela dovanojo smagius kūrinius kolegoms latviams.
Šis vizitas, tikimės, tikrai nebus paskutinis, kaip ir dauguma išvykų į miestus – Visagino savivaldybės partnerius, atneša tik pozityvių emocijų, genealių idėjų ir patarimų, kaip bendromis jėgomis galima viską įgyvendinti nuoširdžiau, racionaliau ir prasmingiau.
Apsilankykite Dagdoje, garantuojame, kad išvyksite su tokiomis pat optimistiškomis nuotaikomis!

Paskutinis atnaujinimas: 2015-10-13 09:42:48
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 20570146
Šiandien apsilankė: 8956
Dabar naršo: 349

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema