Visagino savivaldybė - 2007–2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
2007–2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

ĮVYKO PROJEKTO LLI-006 „DARNAUS BENDRADARBIAVIMO ABIPUS SIENOS INDĖLIS Į KELIŲ EISMO SAUGUMO DIDINIMĄ IR ILGALAIKĘ LATVIJOS IR LIETUVOS TERITORIJŲ PLĖTRĄ EUROREGIONE „EŽERŲ KRAŠTAS“ BAIGIAMOJI KONFERENCIJA

Projekto LLI-006 „Darnaus bendradarbiavimo abipus sienos indėlis į kelių eismo saugumo didinimą ir ilgalaikę Latvijos ir Lietuvos teritorijų plėtrą Euroregione „Ežerų kraštas“ (LATLIT TRAFFIC) vadovaujantysis partneris – Euroregiono „Ežerų kraštas“ Latvijos biuras 2011 m. liepos 7–8 d. visus projekto partnerius sukvietė į baigiamąją projekto konferenciją Rezeknėje (Latvija).
Projektas įgyvendinamas vykdant Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos priemonę.
Nuo projekto pradžios praėjo daugiau nei 2 metai ir dabar jau laikas įvertinti visą įvykdytą projekto partnerių darbą, siekiant skatinti bendradarbiavimą eismo saugumo srityje bei gerinti eismo saugumo sąlygas Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybėse.
Projektą įgyvendino 16 partnerių – 10 Latgalijos regiono savivaldybių ir 6 Rytų Lietuvos savivaldybės. Strateginiai projekto partneriai: Lietuvos ir Latvijos policijos komisariatai, Kelių priežiūros ir administravimo tarnybos, Eismo saugumo departamentas.
Projekto metu partneriai parengė techninius projektus gyvenviečių keliams ir gatvėms rekonstruoti, atstatė gatves ir kelių atkarpas, atliko vietovių gatvių ženklinimą, diegė eismo saugumą didinančias priemones.
Visagino mieste įgyvendinant infrastruktūrines projekto veiklas atnaujintos 5 pėsčiųjų perėjos šalia vaikų ir jaunimo ugdymo bei visuomeninių įstaigų (įrengti automobilių greitį lėtinantys kalneliai, šviesą atspindintys pėsčiųjų perėjos ženklai), atnaujinti (įrengti) važiuojamosios dalies kelio atitvarai (3000 m), atliktas miesto gatvių ir pėsčiųjų perėjų ženklinimas termoplastiku. Šiuo metu pasirengta rekonstruoti tris pagrindines miesto gatves (Statybininkų, Veteranų ir Kosmoso) ir kelio žiedą Taikos prospekte – projekto įgyvendinimo metu buvo parengti šių objektų rekonstrukcijos techniniai dokumentai.
Projekto vykdymo metu organizuotos 5 didelės tarptautinės eismo saugumo akcijos: naudodamos eismo įvykių simuliatorius 14-os savivaldybių gyventojams pademonstruotos eismo įvykių pasekmes: t. y. kas atsitinka neprisegus automobilio saugos diržu, akcijoje dalyvavo apie 1800 dalyvių.
2009 ir 2010 m. rugsėjo 1 d. projekto partnerių gyvenvietėse organizuotos akcijos „Saugus kelias į mokyklą“ (daugiau nei 3000 dalyvių), kurių metu projekto partnerių linksmieji gyvūnai-policininkai kartu su vietos Policijos komisariatų pareigūnais lydėjo moksleivius į mokyklas bei dar kartą priminė Saugaus eismo taisykles mažiesiems eismo dalyviams. 2010 m. akcija „Saugus eismas į mokyklą“ Visagino savivaldybėje tęsėsi visą rugsėjo mėnesį. Visagino policijos komisariato pareigūnai kartu su projekto simboliu lapiuku-policininku lankėsi vaikų ugdymo įstaigose, kur aiškino vaikams saugaus eismo taisykles, organizavo varžybas saugaus eismo tematika.
Saugaus mėnesio renginius užbaigė 2010 m. rugsėjo pabaigoje Visagino savivaldybės administracijos organizuotas renginys „Skubėk saugiai“ Visagino moksleiviams, kurio metu įvairaus amžiaus Visagino mokyklų mokinių komandos rungėsi įvairiose rungtyse, susijusiose su saugiu elgesiu gatvėje.
Projekto įgyvendinimo metu organizuotos 2 didelės tarptautinės akcijos „Skubėk saugiai“ Utenoje (2009) ir Rezeknėje (Latvija, 2010). Projekto partneriai savo savivaldybėse organizavo pradinių klasių moksleivių piešimo ir nuotraukų konkursus. Jų nugalėtojai dalyvavo tarptautinėse akcijose „Skubėk saugiai“.
Dalyvavimas ir partnerių bendradarbiavimas LATLIT TRAFFIC projekte paskatino naujų idėjų gimimą ir tolesnį kaimyninių šalių savivaldybių ir valstybės įstaigų bendravimą bei norą vykdyti aktyvią projektinę veiklą.
Norėtume palinkėti visiems visaginiečiams ir miesto svečiams – Skubėkime saugiai!

RUGSĖJIS - SAUGAUS EISMO MĖNUO 

Po vasaros atostogų moksleiviai grįžta į mokyklas ir mūsų, suaugusiųjų, pareiga pasirūpinti, kad jie būtų saugūs gatvėse ir keliuose. Užbaigiant saugaus eismo renginių ciklą, Visagino savivaldybės ir Visagino policijos komisariato iniciatyva, Vaikų kūrybos namai 2010 m. rugsėjo 24 d. Visagine, Draugystės vidurinės mokyklos stadione, organizavo akciją „Skubėk saugiai“. Tai 2007–2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto LLI-006 „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“, kuriame dalyvauja Visagino savivaldybės administracija, veiklų tęsinys.
Rugsėjo pirmąsias savaites visose Visagino mokyklose buvo skelbiamas piešinių „Mano kelias į mokyklą – saugus“ ir rašinėlių „Ar aš saugus pakeliui į mokyklą?“ konkursas. Renginio metu buvo eksponuojami geriausi kiekvienos mokyklos mokinių darbai, jų autoriai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Už gražiausius piešinius savivaldybės padėkos raštai buvo įteikti Kamilei Gabrilaitei (Visagino „Verdenės“ gimnazijos 4b klasės mokinei), Akvilei Vainauskaitei (Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokinei), Vaidai Stanaitytei (Visagino Draugystės vidurinės mokyklos 3b klasės mokinei).
Rašinių konkurso nominantai – Michailas Frolovas (Visagino „Atgimimo“ gimnazijos 8b klasės mokinys), Jelizaveta Jakubovskaja (Visagino „Atgimimo“ gimnazijos 8a klasės mokinė), Evelina Gigevičiūtė (Visagino „Atgimimo“ gimnazijos 7a klasės mokinė).
Akcijos metu linksmieji žvėreliai-policininkai: Lapiukas, Bebras, Ežys ir Briedis, kurie jau pažįstami iš projekto „LATLIT TRAFFIC Nr. LLI-006“,  organizavo linksmas ir įdomias rungtis skirtingo amžiaus mokiniams, o jų nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir įvairiomis dovanomis, suvenyrais, atitinkančias kiekvienos rungties specifiką (įvairiais atšvaitais, liemenėmis, rankų ir kojų apsaugos komplektais ir kt.).
Rungtyje „Važiavimas dviračiais“ geriausia buvo Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos komanda. Geriausią asmeninį rezultatą parodė Jogintas Čižys (Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1a klasės mokinys). 
Rungtyje „Važiavimas riedučiais“ nugalėjo taip pat Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos komanda, o geriausias asmenis rezultatas buvo Davido Aizenbergo (Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 7a klasės mokinys).
Rungtyje „Važiavimas riedlentėmis“ geriausiai pasirodė Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos komanda, o geriausias asmeninis rezultatas priklauso Antonui Bikulčiui  (Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos 7c klasės mokinys).
Rungtyje „Estafetė su aukštakulniais bateliais“, kuri sulaukė didžiausio susidomėjimo, laimėjo Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos komanda, o greičiausia buvo Aida Varnaitė (Visagino „Verdenės“ gimnazijos  1ag klasės mokinė).  
Aktyvūs buvo ne tik dalyviai, bet ir sirgaliai. Geriausiais sirgaliais pripažinta Visagino „Atgimimo“ gimnazijos komanda – jiems įteiktas „saldus prizas“.
Kol komisija skaičiavo rezultatus, vyko LINKSMOJI ESTAFETĖ, kurioje dalyvavo visų Visagino miesto mokyklų atstovai. O nugalėtoja tapo Visagino „Gerosios vilties“ vidurinė mokykla.
Susumavus visų rungčių rezultatus, aktyviausia ir geriausiai pasirodžiusia mokykla pripažinta Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla.
Dėkojame už dalyvavimą visų mokyklų mokiniams, mokytojams, mokinių tėveliams ir svečiams.

SAUGUS KELIAS Į MOKYKLĄ

Jau antrus metus Visagino moksleivius rugsėjo 1-ąją į mokyklą lydi linksmasis policininkas-lapiukas, kuris pasitinka į mokyklas einančius vaikus, mielai su jais bendrauja ir  primena, kaip jie turėtų elgtis gatvėse.
Rugsėjo 1-osios akcija „Saugus kelias į mokyklą“,
kurioje talkinti mielai sutiko Visagino policijos komisariato pareigūnai, buvo organizuota įgyvendinant projektą „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“.
Panašūs linksmieji žvėreliai-policininkai lydi mokinius į mokyklas ir kitose Lietuvos ir Latvijos savivaldybėse, kurios dalyvauja tarptautiniame saugaus eismo projekte.
Įgyvendindama aukščiau minėtą projektą ir siekdama kurti saugias eismo sąlygas mieste bei apsaugoti mažuosius eismo dalyvius, Visagino savivaldybė 2010 m. šalia miesto mokyklų įrengė penkias pėsčiųjų perėjas su automobilių greitį mažinančiais kalneliais bei šviesą atspindinčiais kelio ženklais, šiuo metu keičiami pasenę atitvarai.
Projektas finansuojamas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos.
 

 

VISAGINO SAVIVALDYBĖS ATSTOVAI DALYVAVO TARPTAUTINĖJE AKCIJOJE „SKUBĖK SAUGIAI“

Visagino savivaldybės administracija dalyvauja 2007-2013 m. Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte LLI-006 „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje”.
Projekte, kurio pagrindinis tikslas – gerinti eismo sąlygas, didinti eismo saugumą skatinant žmones laikytis eismo saugumo taisyklių, dalyvauja 15 partnerių iš Lietuvos ir Latvijos.
2010 m. liepos 2 d. projekto partneriai Rezeknėje (Latvijoje) organizavo tarptautinę akciją „Skubėk saugiai“. Akcijoje dalyvavo 15-kos „Ežerų krašto“ Lietuvos ir Latvijos savivaldybių atstovai, tame tarpe ir visaginiečiai.
Akcijos organizatoriai parengė linksmas ir įdomias, skirtingas rungtis akcijos dalyviams: rungtį su dviračiais 5-6 klasių vaikams, orientacines varžybas Rezeknės mieste, bėgimą moterims, apsiavus aukštakulnius batelius, rungtį vadeliojant žirgu pakinkytą vežimą, automobilių slalomą, savivaldybių „žvėrelių-policininkų“ estafetę, kurioje Visagino savivaldybei atstovavo jau mieste pažįstamas linksmasis „lapiukas-policininkas“, rugsėjo pirmąją lydėjęs vaikus į mokyklas. Atliekant visas rungtis tiek vaikams tiek suaugusiems buvo būtinos kelių eismo taisyklių ir saugaus elgesio gatvėse žinios.
Džiugu, kad Visagino savivaldybės atstovai šauniai pasirodė varžybose. Įveikusi sudėtingas rungtis, Visagino savivaldybės komanda užėmė aukštas vietas beveik visose rungtyse tarp 15 akcijos komandų-dalyvių.
Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 5A klasės moksleivis Dovydas Abaravičius dviračių rungties asmeninėje įskaitoje buvo šauniausias tarp visų Lietuvos savivaldybių atstovų, nepriekaištingai atliko užduotį ir buvo apdovanotas akcijos organizatorių įsteigtu prizu – dviračiu.
Džiaugiamės visaginiečių, dalyvavusių Visagino savivaldybės paskelbtame fotokonkurse „Skubėk saugiai“, darbais. Ritos Špyliovaitės ir Algirdo Zinkevičiaus pateiktus darbus komisija atrinko ir pateikė tarptautinei vertinimo komisijai, jie buvo eksponuoti Rezeknėje (Latvijoje) organizuotos akcijos metu kartu su kitų 15 Lietuvos ir Latvijos savivaldybių atstovų geriausiais darbais.

Daugiau akcijos „Skubėk saugiai“ nuotraukų rasite čia.

FOTOKONKURSAS – „SKUBĖK SAUGIAI!“

Informuojame, kad Visagino savivaldybės administracija dalyvauja 2007—2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte LLI-006 „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“.
Projekte, kurio pagrindinis tikslas – gerinti eismo sąlygas, didinti eismo saugumą skatinant žmones laikytis eismo saugumo taisyklių, dalyvauja 15 partnerių iš Lietuvos ir Latvijos.
Projekto „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“partneriai organizuoja fotokonkursą – „Skubėk saugiai!“.
Konkurso tema – saugus eismas. Iš visų konkursui pateiktų nuotraukų bus atrinkti 3 geriausi darbai, kurie keliaus į antrą etapą. Antrame etape tarptautinė komisija iš visų geriausių darbų, kuriuos pristatys kiekvienas projekto partneris, atrinks tris nuotraukas, kurių autoriai bus apdovanoti prizais 2010 m. liepos 2 d. Rezeknėje (Latvija) vyksiančiame tarptautiniame saugaus eismo renginyje. Reikalavimai nuotraukoms:
1. minimalus dydis – 0,5 Mb;
2. nuotraukų kiekis -  3;
3. turi atspindėti saugaus eismo tematiką (kraštovaizdžio kelius, eismo situacijas, eismo dalyvius – dviratininkus, pėsčiuosius, vairuotojus, mamas su vaikais ir pan.).
Kviečiame iki 2010 metų birželio 18 dienos 12 val. nuotraukas kartu su užpildyta anketa siųsti elektroniniu paštu investiciju.skyrius@visaginas.lt.

SAUGUS KELIAS Į MOKYKLĄ

2009 m. rugsėjo 1 dieną Visagino mokinius į mokyklas per perėjas lydėjo lapė-policininkas. Akcija „Saugus kelias į mokyklą“ buvo organizuota įgyvendinant projektą „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“. Panašus policininkai: kiškis, briedis, bitė, katinas ir kt., vakar lydėjo mokinius į mokyklas ir kitose projekto, turinčio 15 partnerių, savivaldybėse Lietuvoje ir Latvijoje.

Primename, kad įgyvendinant minėtą projektą Visagino savivaldybė planuoja įrengti 5 pėsčiųjų perėjas su triukšmo juostomis bei šviesą atspindinčiais kelio ženklais, pakeisti esamus aptvarus, nes jie nusidėvėjo ir negali užtikrinti saugaus eismo gatvėse.
Projektas finansuojamas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos. Bendras projekto biudžetas yra 4 802 675,00 eurų, Visagino savivaldybės dalis sudaro 444 271,00 eurų.
 
 
 
 

 

VISAGINE ĮVYKO AKCIJA „VAŽIUOK SAUGIAI“

2009 m. liepos 27 d. Visagine įvyko akcija „Važiuok saugiai“, kurios metu buvo galima išbandyti saugos diržų efektyvumą ir patirti, ką jaučia į avariją patekęs vairuotojas ar keleivis. Gyventojai aktyviai dalyvavo akcijoje, specialiai įrengtoje technikoje kiekvienas patyrė, koks svarbus yra saugos diržas kai automobilis skrieja kūlversčia arba kokia jėga trenkiamasi važiuojant 20–30 km/h greičiu.
 
Renginys finansuojamas projekto „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienyje“, įgyvendinamo pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, lėšomis.

 

 

AKCIJA „VAŽIUOK SAUGIAI!“

Visagino savivaldybės gyventojai kviečiami išbandyti saugos diržų efektyvumą ir patirti, ką jaučia į avariją patekęs vairuotojas ar keleivis automobiliui skriejant kūlversčia.
Akcija vyks 2009 m. liepos 27 d. nuo 15.00 iki 19.00 val.
Sedulinos al. šalia UAB „Gandras energoefektas“ pastato.
Renginys bus finansuojamas projekto „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą  Lietuvos ir Latvijos pasienyje“, įgyvendinamo pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, lėšomis.

 

1,5 MILIONO LITŲ EISMO SAUGUMUI DIDINTI

2009 m. vasario 2 d. startavo projektas „Darnus tarpregioninis bendradarbiavimas siekiant didinti eismo saugumą  Lietuvos ir Latvijos pasienyje” (Harmonious cross border co-operation in traffic safety of LV-LT border regions, LLI – 006 “LATLIT TRAFFIC”), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto įgyvendinimo trukmė – 2 metai, planuojama projekto pabaiga 2011 m. vasario 1 d.
Šiame projekte dalyvauja 15 partnerių iš Lietuvos bei Latvijos: Utenos, Visagino, Anykščių, Ignalinos, Kupiškio bei Zarasų rajonų savivaldybės, Euroregiono „Ežerų kraštas” Latvijos biuras (vadovaujantis partneris), Daugpilio rajono, Ludzos miesto, Kraslavos, Kraslavos rajono, Preili rajono, Rezekne miesto, Vilani miesto ir Malta rajono savivaldybės. Projekto tikslas – prisidėti prie Euroregiono „Ežerų kraštas” socialinės – ekonominės plėtros kūriant patrauklią ir saugią aplinką regiono gyventojams ir svečiams.
Bendras projekto biudžetas - 4 802 675 eurų, Visagino savivaldybės dalis sudaro virš 1,5 mln. litų.
Atsižvelgiant į statistinius duomenis, Visagino mieste virš 30 % autoavarijų tenka pėstiesiems, daugiausia jų nukenčia miesto gatvėse ir sankryžose. Pėsčiųjų srautams kertant miesto gatves, susidaro konfliktinės situacijos tarp pėsčiųjų ir transporto priemonių (automobilių). Pėsčiųjų perėjose įvyksta apie 15 autoavarijų su pėsčiaisiais. Eismo saugumui užtikrinti ypač svarbu kaip išdėstytos ir pažymėtos pėsčiųjų perėjos, kokio jos tipo, koks matomumas, matmenys.
Vykdant projektą planuojama įrengti 5 pėsčiųjų perėjas su triukšmo juostomis bei šviesą atspindinčiais kelio ženklais. Tokios perėjos būtinos daugiausiai pėsčiųjų apkrautose zonose: tose vietose kur ryte ir po pietų vaikai eina į mokyklas, į profesinio rengimo centrą bei gimnaziją. Šviesą atspindintys kelio ženklai gerai matomi tamsos paros metu, tai atkreipia vairuotojų dėmesį, triukšmo juostos priverčia juos sumažinti automobilio greitį ir būti atidesniems kitiems eismo dalyviams. Projekto metu planuojama modernizuoti pėsčiųjų perėjas: Parko g. šalia Visagino savivaldybės administracijos pastato; Kosmoso g. priešais Visagino profesinio rengimo centro, Taikos pr. priešais Visagino „Verdenės“ vidurinės mokyklą, Veteranų g. ties pėsčiųjų Sedulinos alėja, Statybininkų g. / Draugystės g. sankryžoje šalia Visagino „Atgimimo“ gimnazijos.
Antra suplanuota projekto veikla – esamų aptvarų pakeitimas. Drausminant pėsčiųjų eismą gatvėse, pasiekiama gerų rezultatų atitvėrus šaligatvius nuo gatvės važiuojamosios dalies. Mieste gatvių ruožuose įrengta apie 5 km aptvarų. Tose vietose pėstieji negali staiga patekti į gatvės važiuojamąją dalį, taip mažėja saugaus eismo pažeidimų rizika.
Vykdant projektą planuojama pakeisti esamus aptvarus, nes jie nusidėvėjo ir negali užtikrinti saugaus eismo gatvėse: dalis jų sulaužyta po eismo įvykių, kita dalis – dėl nusidėvėjimo. Taip pat planuojama įrengti aptvarus kitose miesto vietose, kuriose nuolat pažeidžiamos eismo saugos taisykles, kertant gatves netinkamoje vietoje. Šiuo metu aptvarai mieste įrengti prie esančių pėsčiųjų perėjų ir prie išėjimų iš didelių žmonių traukos objektų (stambių parduotuvių, turgaviečių, mokyklų ir kt.).
Detalesnė informacija apie projekto veikas, jo eigą ir pasiektus rezultatus jus galite sužinoti Visagino savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje, tel. 31466.
 


 
 

Paskutinis atnaujinimas: 2011-12-06 11:39:33
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 20569417
Šiandien apsilankė: 8227
Dabar naršo: 168
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema