Visagino savivaldybė - straipsniai : DAR KARTĄ NEAKTYVAUS JAUNIMO ĮTRAUKIMO TEMA

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
DAR KARTĄ NEAKTYVAUS JAUNIMO ĮTRAUKIMO TEMA

Pastaruoju metu daug kalbėta apie Jaunimo garantijų iniciatyvų Jaunimo reikalų departamento įgyvendinamo projekto „Atrask save“, vykdomo Visagino savivaldybėje, sunkumus.
Priminsime, kad projekto tikslas – surasti nedirbančius, nesimokančius, mokymuose nedalyvaujančius ir Darbo biržoje neregistruotus jaunuolius, įtraukti juos į projekto veiklas, kad jie būtų gražinti į švietimo sistemą, darbo rinką, pasirinktų savanorišką darbą vienoje iš priimančių savanorius organizacijų.   


Šis klausimas svarstytas Visagino švietimo, kultūros ir sporto įstaigų vadovų pasitarime (vasario 21 d.), Visagino seniūnaičių sueigoje (vasario 23 d.), neaktyvaus jaunimo paieškos tema diskutuota ir individualiuose susitikimuose su socialiniais partneriais, visuomenininkais, atvirą darbą su jaunimu vykdančiomis institucijomis.
Kovo 29 d. neaktyvaus jaunimo suradimo tema buvo kalbama net dviejuose posėdžiuose: 10.00 val. Visagino sporto centro Atviroje jaunimo erdvėje vyko Metodinės tarybos prie teritorinės darbo biržos posėdis, kuriame be tarybos narių dalyvavo Utenos teritorinės darbo biržos Visagino skyriaus vadovas Eugenijus Tamonis ir JGI projekto, įgyvendinamo Darbo biržos, koordinatorė Mėta Paulauskė.
Partneriai iš Darbo biržos suprato ir įvertino Visagino sporto centro sunkumus. Natūralu, kad jauni bedarbiai siekia kuo greičiau registruotis Darbo biržoje ir siekia joje išsilaikyti. Dėl įvairių priežasčių pašalinti iš registruotų bedarbių sąrašų jaunuoliai stengiasi kuo greičiau atkurti statusą. Motyvacija – mėnesinė piniginė išmoka. Ji ir „pririša“ jaunus žmones prie Darbo biržos.
Taigi dvi įstaigos, vykdančios analogišką projektą, turi savo interesus ir, suprantama, siekia projekto sąlygomis apibrėžtų rodiklių.
15.00 val. tarpinstitucinis susirinkimas ta pačia tema vyko jau savivaldybės mažojoje posėdžių salėje. Dalyvavo savivaldybės administracijos skyrių darbuotojai, visuomenininkai, partneriai iš Visagino policijos komisariato, Probacijos skyriaus, Paramos vaikui centro.
Veronika Semeniuk pristatė projektą „Atrask save“ ir jo aktualumą bei pakvietė diskusijai, kaip socialiniai partneriai galėtų talkinti surandant neaktyvius jaunus žmones.
Situacija nėra džiuginanti: Vaiko teisių apsaugos ir Socialinės paramos skyriai, tiesa, naudojasi tam tikromis duomenų bazėmis, tačiau galioja asmens duomenų apsaugos reikalavimai ir teisiškai nėra reglamentuota prievolė dėl neaktyvaus jaunimo nustatymo ir jo įtraukimo į veiklas.  Tie patys teisės aktai reglamentuoja ir policijos darbą – informacijos teikimą riboja asmens duomenų apsauga. Jau yra precedentai, kada gyventojai kreipėsi į teisėtvarkos institucijas, reikalaudami paaiškinti, kokiu pagrindu buvo tikrinami jų asmeniniai duomenys.
Viena, ką pažadėjo socialiniai partneriai  - tai iškabinti informaciniuose stenduose „Atrask save“ projekto plakatus, pagal galimybę viešinti projektą, o suradę projekto tikslinę grupę atitinkančius jaunuolius - perduoti projektą viešinančius lankstinukus ir, jaunuoliams sutinkant, perduoti jų kontaktus „Atrask save“ projekto koordinatorei Veronikai.
Baigiantis pasitarimui, jo dalyviai prisiminė pasaką „Nueik nežinia kur, atnešk nežinia ką“. Eilinį kartą geras tikslas sužlugdomas dėl valstybės institucijų nepasirengimo aprūpinti projekto vykdytojus informacijos paieškos mechanizmais. O, pasirodo, net ir mažoje savivaldybėje, kur, regis, vienas kitą pažįsta, neaktyvų jaunuolį surasti ne taip jau ir lengva...

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 14217219
Šiandien apsilankė: 2704
Dabar naršo: 348
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema