Visagino savivaldybė - straipsniai : PEDAGOGINIŲ IDĖJŲ MUGĖ ,,TAUTIŠKUMO IR PILIETIŠKUMO UGDYMAS“

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
PEDAGOGINIŲ IDĖJŲ MUGĖ ,,TAUTIŠKUMO IR PILIETIŠKUMO UGDYMAS“

Šiemet Lietuvos tauta švenčia savo valstybės šimtmetį. Daug prasmingų renginių, pamokų, parodų, akcijų ir kitų priemonių buvo įgyvendinta švietimo įstaigose. Susikaupė nemenka patirtis skatinant pilietines ir tautines idėjas, kuriomis ir buvo pasidalinta balandžio 4 d. Visagino švietimo pagalbos tarnyboje vykusioje pedagoginių idėjų mugėje ,,Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas“. Renginį organizavo Visagino švietimo pagalbos tarnyba kartu su Visagino savivaldybės mokyklų metodine taryba ir metodiniais būreliais. 

Renginio metu buvo išklausyta 13 pranešimų bei pristatyti 4 stendiniai pranešimai. Savo darbo patirtimi dalinosi 16 Visagino savivaldybės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei neformaliojo vaikų švietimo įstaigų pedagogai ir 2 Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogės. Kiekvienas pedagogas perskaitęs pranešimą pasiūlė ir savo idėją, kaip ugdyti tautiškumą bei pilietiškumą.

Česlovo Sasnausko menų mokyklos pavaduotojos ugdymui V. Ginaitienė, V. Žukauskienė ir mokytoja G. Dzyuban pasidalino įžvalga, kad dalyvaudamas bendruomenės veikloje, padėdamas ją organizuoti ir vykdyti mokinys įgyja tautiškumo ir pilietiškumo pagrindų, pasijunta svarbiu ir atsakingu savo valstybės piliečiu. Žinant, kad Visaginas išsiskiria savo daugiatautiškumu, o menų mokyklą lanko didelė dalis Visagino vaikų, menų mokyklos mokytojų veikla atrodo dar prasmingesnė. Lopšelio-darželio ,,Auksinis gaidelis“ (Vaikystės pedagogikos centro) ikimokyklinio ugdymo auklėtoja V. Katyševa savo pranešime teigė, kad svarbu nuo pat mažų dienų ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje skiepyti vaikams meilę savo gimtajai šaliai, supažindinant vaikus su šalies simbolika, tautiniais žaidimais, lietuvių pasakomis, dainomis. Gražią idėją pateikė ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogės. Jos pristatė, kaip per Metų šventes galima ugdyti pilietiškumą ir tautiškumą. Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja D. Savičienė pateikė idėją, kaip per įvairių šalių monetų ir banknotų kolekciją galima skatinti smalsumą susipažinti ir su savo šalies istorija, kurią pasakoja monetos ir banknotai... O tos pačios gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja J. Šoliūnaitė Pavilionienė papasakojo, kaip panaudodama banknotų ir monetų kolekciją kartu su mokiniais atlieka „žurnalistinius“ tyrimus ir moko vaikus pilietiškumo pagrindų. Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytojos Ž. Vaitkuvienė-Zimina ir A. Kurpienė, kūno kultūros mokytoja D. Ramanauskienė dalijosi mintimis apie pilietiškumo ir tautiškumo ugdymą rengiant popamokinius renginius. „Atgimimo“ gimnazijos fizikos mokytoja L. Kronova pateikė idėjų, kaip remiantis tautosaka bei pagrindžiant ją fizikos dėsniais, galima mokinių sąmonėje žadinti tautiškumo jausmą. Buvo įdomu pastebėti fizikos dėsnius įvairiose lietuvių patarlėse, orų spėjimuose. Apie projektinę veiklą, kaip gerą metodą ugdant pilietiškumą ir tautiškumą, kalbėjo „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja D. Burneikaitė ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Z. Miškinytė-Mazūrienė. Šiuose pranešimuose buvo pristatyta tarptautinio projekto „Guvenu laisvai“ komandos „VAJE!“ veikla ir projekto „100 gerų darbų Lietuvai“ produktas, knygelė tuo pačiu pavadinimu. Vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ logopedė metodininkė O. Kozlova ir vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtoja metodininkė J. Zotova kalbėjo apie vaikų supažindinimą su gimtuoju kraštu, kaip pilietiškumo, tautiškumo ugdymo priemonę.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Rugpjūtis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 21906380
Šiandien apsilankė: 11792
Dabar naršo: 55
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema