Visagino savivaldybė - straipsniai : NEPALIKITE BE PRIEŽIŪROS GAMINAMO MAISTO ANT VIRYKLIŲ!

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
NEPALIKITE BE PRIEŽIŪROS GAMINAMO MAISTO ANT VIRYKLIŲ!

Visi puikiai žino ir supranta, kad virtuvėje maistą gaminantys asmenys neturėtų palikti ruošiamo valgio be priežiūros, o tuo labiau išeiti iš namų palikę įjungtą viryklę. Įkaitę riebalai gali užsidegti, o ugnis iš keptuvės ar puodo persimesti ant šalia esančių degių daiktų ir sukelti gaisrą. Prisvilęs patiekalas ilgam sukels smarvę  bute, o nuo degėsių dūmų gali apsinuodyti žmogus. Be priežiūros paliktas gaminamas maistas yra viena iš gaisro gyvenamajame sektoriuje priežasčių.

 

Pagal statistinius duomenis Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos per 11  šių metų mėnesių jau 18 kartų važiavo pagal iškvietimus į Visagino miesto daugiabučių gyvenamųjų namų butus dėl maisto pridegimo. Palyginimui, išvykimų dėl maisto pridegimo penkerių metų vidurkis yra 11 kartų. Aiškiai įžvelgiama auganti gaisro kilimo pavojaus tendencija, kuri kelia ugniagesių gelbėtojų susirūpinimą.
Norime atkreipti Jūsų dėmesį į vieną svarbiausių gaisro aptikimo (prevencijos) priemonių – autonominius dūmų signalizatorius. Tai autonomiškai veikiantys prietaisai, kurie, aptikę dūmus, skleidžia garsinį signalą. Signalizatoriai veikia naudodami jų viduje esančios baterijos energiją. Juos sumontuoti nesudėtinga, nereikia išvedžioti laidų, o korpusą galima priderinti prie interjero. Vienintelis autonominių dūmų signalizatorių trūkumas yra tas, kad jų skleidžiamą pavojaus signalą turėtų kažkas išgirsti, pavyzdžiui, netoli esantys asmenys. Pagal Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenis keturiuose butuose, kur įvyko maisto pridegimas dėl to, kad šeimininkai išėjo iš namų ir paliko be priežiūros gaminamą maistą, autonominių dūmų signalizatorių garsinį signalą išgirdę kaimynai laiku iškvietė ugniagesius gelbėtojus. Visagino priešgaisrinė gelbėjimo valdyba džiaugiasi ir yra dėkinga budriems gyventojams.
Gerbiami daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai,  jei Jūs išgirdote iš kaimynų buto sklindantį autonominio dūmų signalizatoriaus garsinį signalą, bet nejaučiate dūmų kvapo, pirmiausia pabandykite paskambinti ar pasibelsti į kaimyno duris, gal jis yra namuose ir jokio pavojaus nėra, tačiau jei niekas neatidaro durų ir įtariate pavojų, skambinkite į bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.
Dar norėtume pažymėti kitą šių metų maisto pridegimo atvejį Visagino mieste, kai žmogus buvo namie, tačiau užmigo ir paliko be priežiūros puodą ant įjungtos elektrinės viryklės. Aišku, įvyko maisto pridegimas. Jį spėjo „pažadinti“ ugniagesiai gelbėtojai, kuriuos iškvietė kaimynai, kai laiptinėje jau nebuvo kuo kvėpuoti. Nepamirškite, kad nuo dūmų žmogus gali prarasti sąmonę, uždusti ar apsinuodyti per 2–3 minutes. Minėtoje situacijoje, paradoksas yra tame, kad žmogus namie turėjo autonominį dūmų signalizatorių, kuris pagal savo paskirtį būtų įspėjęs apie gaisro pavojų, tačiau jis nebuvo įrengtas ir pakuotėje gulėjo ant lentynos. Ar tai išskirtinis atvejis? Paklauskite savęs, brangūs gyventojai!
Taigi, nepalikite ir nepamirškite be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių, būtinai įrenkite autonominius dūmų signalizatorius, nes jų dėka galite išvengti didžiulių nuostolių.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 29128735
Šiandien apsilankė: 31166
Dabar naršo: 1452
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema