Visagino savivaldybė - Naujienos

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos

Tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“

Lapkričio 10 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, kurią organizavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komitetu, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija.
Sveikinimo žodžius konferencijos dalyviams tarė Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša, kultūros viceministrė dr. Gintautė Žemaitytė.
Pirmojoje konferencijos dalyje pranešimus skaitė ir mintimis apie kalbos politiką savo šalyse dalijosi svečiai iš užsienio: Latvijos Respublikos Saeimos narė prof. dr. Janīna Kursīte–Pakule, Prancūzijos ambasados Lietuvoje patarėjas kultūros ir bendradarbiavimo klausimais, Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean'as-Marie Sani, Lenkų kalbos tarybos prezidiumo narys ir Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto prof. dr. Tadeusz'as Zgółka
Antroji dalis, kurioje savo įžvalgomis apie kalbą, lituanistinį ugdymą ir kalbos normas pasidalino Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Rita Miliūnaitė, Ugdymo plėtotės centro Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio vedėja, Lietuvos edukologijos universiteto docentė dr. Zita Nauckūnaitė, rašytoja Renata Šerelytė, buvo įvadas į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės dr. Daivos Vaišnienės moderuojamą diskusiją. 
Konferencijos dalyviai aktyviai diskutavo apie visuomenės požiūrius į kalbą, kūrybinio darbo ir kalbos normų santykį, lietuvių kalbos vartojimo švietimo sistemoje problemas. Konferencija buvo transliuojama tiesiogiai, todėl jos įrašą galite pažiūrėti čia. 

Praktinis seminaras savivaldybės darbuotojams  

„Kalboje visų namai“ – tai jau antrą kartą šalyje organizuojamų Lietuvių kalbos dienų šūkis. Visagino savivaldybės įstaigos ir šiemet aktyviai atsiliepė į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kvietimą prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo, lietuvių kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimo, lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje skatinimo.
 Vienas iš maždaug pusšimčio mūsų savivaldybės įstaigose organizuotų renginių buvo Valstybinės kalbos kontrolės skyriaus darbuotojų praktinis seminaras savivaldybės darbuotojams. Į jį susirinko 25 savivaldybės administracijos darbuotojai, panorę prisiminti ir įtvirtinti pagrindinius rašybos, skyrybos, žodyno, gramatikos dalykus.
Laikas neprailgo: buvo ir klausimų, ir diskusijų. Iš tiesų buvo smagu matyti aktyvius kolegas, neabejingus dokumentų kalbai ir siekiančius tobulėti. Juk kalboje visų namai.

 

 

 
 

Lietuvių kalbos dienų renginiai 

Kviečiame susipažinti su Lietuvių kalbos dienų renginiais ir, žinoma, aktyviai juose dalyvauti.
http://www.vlkk.lt/veikla/lietuviu-kalbos-dienos/lietuviu-kalbos-dienu-planas-2017


 

 

VISAGINO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VALSTYBINĖS KALBOS KONTROLĖS SKYRIAUS SVEIKINIMAS 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
2017-ieji paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais

Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas, kad mokinių lietuvių kalbos žinios prastėja, vertindamas lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą, siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nutarė paskelbti 2017 metus Lietuvių kalbos kultūros metais.
2016 m. rugsėjo 27 d. priimtame nutarime Nr. XII-2657 taip pat siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei sudaryti Lietuvių kalbos kultūros metų komisiją, kuri iki 2016 m. lapkričio 15 d. parengtų Lietuvių kalbos kultūros metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti, bei 2017 metų valstybės biudžete numatyti lėšų Lietuvių kalbos kultūros metų komisijos patvirtintai programai įgyvendinti.

„LIETUVIŲ KALBA MUMS...“

Šiais žodžiais Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto bei Valstybinės kalbos kontrolės skyriai kreipėsi į savivaldybės biudžetines įstaigas ir paprašė prisidėti prie Lietuvių kalbos dienų Visagine – atsakyti į klausimą, kas įstaigai yra lietuvių kalba.
Džiaugiamės sulaukę šiltų, jautrių, širdingų žodžių. Dėkojame visiems ir kiekvienam už meilę mūsų šalies kalbai, jos puoselėjimą ir dalinamės Jūsų mintimis.

Visagino „Verdenės“ gimnazijos 3a klasės mokiniai savo žodžius iliustravo piešinėliais ir kartu su auklėtoja Danguole Savičiene išleido minčių apie lietuvių kalbą knygutę. Pavartykime šią spalvingą lietuvių kalbos žodžių knygą.

SAVIVALDYBĖJE LANKĖSI VALSTYBINĖS LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJOS PIRMININKĖ

Kovo 10 d. Visagino savivaldybėje lankėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Ji susitiko su savivaldybės mere Dalia Štraupaite, administracijos direktoriumi Sergejumi Mickevičiumi, Valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vedėja Aušra Šarkiene. Susitikimo metu buvo aptarti valstybinės kalbos vartojimo, taisyklingumo, valstybinės kalbos kontrolės įgyvendinimo savivaldybėje klausimai, kylančios problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Daug dėmesio skirta Visagino valstybinės kalbos centro lietuvių kalbos kursų finansavimo galimybėms.
Baigiantis susitikimui pirmojo vizito Visagino savivaldybėje proga savivaldybės merė įteikė viešniai atminimo dovaną.
Komisijos pirmininkė taip pat lankėsi Valstybinės kalbos kontrolės skyriuje, su Skyriaus darbuotojomis aptarė aktualius kalbinius klausimus, pasidalino tolesnio bendradarbiavimo perspektyvomis.

BAIGIAMASIS LIETUVIŲ KALBOS DIENŲ RENGINYS VISAGINE

Lietuvių kalbos dienos 2016-ais metais rengiamos pirmą kartą. Jų iniciatorė – Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Atsižvelgdama į tai, kad vasario 21-ą dieną minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena, Komisija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą ir paprašė pritarti iniciatyvai vasario 16 – kovo 11 dienų laikotarpiu rengti Lietuvių kalbos dienas. Komitetas šiai iniciatyvai pritarė.
Visagine Lietuvių kalbos dienų iniciatyva buvo priimta su ypatingu dėmesiu: juk mūsų kasdieniame gyvenime lietuvių kalba yra ir gimtoji, ir valstybinė, ir... mažumos mažumoje kalba! Ta proga vyko daug Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginių, o 2016 m. kovo 10 d. 15.30 val. Visagino kultūros centro „Draugystės“ salėje visi susirinko į baigiamąjį Lietuvių kalbos dienų Visagine renginį.
Renginį savo mintimis apie tai, kas jiems yra lietuvių kalba, pradėjo Visagino „Verdenės“ gimnazijos 3a klasės mokiniai (auklėtoja Danguolė Savičienė).
Lietuvių kalbos dienų Visagine dalyvius pasveikino ir puoselėti savo kalbą palinkėjo savivaldybės merė Dalia Štraupaitė. 
Sveikinimo žodį tarė ir į Visaginą atvykusi gražios Lietuvių kalbos dienų organizavimo idėjos iniciatorė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Ji pasidžiaugė, kad į Lietuvių kalbos dienų renginius įsiliejo gausus būrys darželių, mokyklų, bibliotekų ir savivaldybių bendruomenių. Pirmininkė apdovanojo šiemet jau ne pirmą kartą Nacionalinį diktantą rašiusius visaginiečius: šiais metais jau 6-ą kartą Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavusią Jadvygą Kuznecovą, valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės Dokumentų valdymo skyriaus vertėją, 3-ią kartą rašiusį Nacionalinį diktantą Ramūną Čiučiulką, valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės inžinierių, ir 2-ą kartą Nacionalinį diktantą rašiusias: valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės valstybės tarnautoją Kristiną Videiko ir „Gerosios vilties“ progimnazijos darbuotojas Vladą Gaidelienę, Liudmilą Babuškiną, Nijolę Rūkštelienę, Valdą Luneckienę.
Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Sieliūnienė paskelbė ir apdovanojo lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadų, kurių metu mūsų mokyklų lietuvių mokomąja kalba ir rusų mokomąja kalba mokiniai parodo savo žinias ir įgūdžius, savivaldybės etapo nugalėtojus. Be apdovanojimų neliko ir teksto apie pirmąją lietuvišką knygą vertimo į lietuvių kalbą nugalėtojai.
Visą mėnesį Lietuvių kalbos dienų renginiai vyko Visagino savivaldybės švietimo įstaigose, tad aktyviausius Lietuvių kalbos dienų renginių dalyvius savo įstaigose sveikino Visagino „Atgimimo“ gimnazijos direktorė Vanda Beinorienė, Visagino „Verdenės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Mikštienė, Visagino Draugystės progimnazijos direktorius Rimantas Petravičius, Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Irena Oficerova ir lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ direktorė Elena Čekienė.
Susirinkusiesiems eiles skaitė Visagino „Verdenės“ gimnazijos gimnazistas, meninio skaitymo konkurso regiono etapo trečiosios vietos laimėtojas Arvydas Galaguzas, lietuviškomis dainomis džiugino Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos ugdytiniai, o lietuvių liaudies dainas prisiminti padėjo Visagino kultūros centro folkloro ansamblis „Krusnė“.
Džiaugiamės, kad Lietuvių kalbos dienos subūrė didžiulį būrį kalbai neabejingų visaginiečių, – juk kalba tol gyva, kol skamba mūsų lūpose.
Prisiminkime baigiamojo Lietuvių kalbos dienų renginio Visagine akimirkas

Įvyko seminaras „Kalbos patarimai. Ką reikia tobulinti“ 

2016 m. kovo 2 d. įvyko vienas iš Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva šiais metais pirmą kartą rengiamų Lietuvių kalbos dienų renginių Visagino savivaldybėje – Visagino savivaldybės administracijos Valstybinės kalbos kontrolės skyriaus organizuotas praktinis seminaras biudžetinių įstaigų darbuotojams „Kalbos patarimai. Ką reikia tobulinti“. Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti.
Seminare „Kalbos patarimai. Ką reikia tobulinti“, vykusiame Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre, Valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vedėja Aušra Šarkienė ir kalbos tvarkytoja (vyresnioji specialistė) Lina Dainienė supažindino su teisės aktais, nustatančiais valstybinės kalbos vartojimą ir taisyklingumą, aptarė dažnesnius bendrinės kalbos normų pažeidimus įstaigų dokumentuose: rašybos, skyrybos, gramatikos, žodyno ir kitas klaidas, atsakė į dalyvių klausimus.

LIETUVIŲ KALBOS DIENOS VISAGINE

Lietuvių kalbos dienos 2016 m. rengiamos pirmą kartą. Lietuvių kalbos dienų iniciatorė – Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Atsižvelgdama į tai, kad vasario 21 d. minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena, Komisija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą ir paprašė pritarti iniciatyvai vasario 16 – kovo 11 d. laikotarpiu rengti Lietuvių kalbos dienas. 2015 m. rugsėjo 30 d. posėdyje Komitetas šiai iniciatyvai pritarė.
Lietuvių kalbos dienos prisidės prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telks užsienio lietuvių bendruomenes, stiprins lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didins lietuvių kalbos prestižą.
Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai bus organizuojami ir mūsų savivaldybėje. Kviečiame susipažinti su Visagino savivaldybėje planuojamais organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginiais ir, žinoma, aktyviai juose dalyvauti. 

Lietuvių kalbos dienos akimirkos

Nacionalinis diktantas vyks vasario 27 dieną

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai vėl kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias.
VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 27 dieną 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.
„Kviesdami rašyti diktantą visus raginame pirmiausia užduoti sau klausimą – koks mano santykis su gimtąja kalba. Mes savo kalbą kartais nuviliame abejingu požiūriu, kalba mūsų – niekada. Juk net ilgiausiai svetur gyvenantys žmonės svajoja gimtąja lietuvių kalba. Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Labai tikimės, kad pirmiausia tai galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams, bendruomenei – ir esantiems čia Lietuvoje, ir išsibarsčiusiems po visą pasaulį“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.
Nacionalinio diktanto ilgamečio partnerio Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė aktyviai ragina verslo bendruomenės atstovus dalyvauti Nacionaliniame diktante ir taip prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo.
„Versle ir kitose srityse pamažu tampame globalaus pasaulio dalimi, todėl gimtoji kalba tampa vienu svarbiausių įrankių neprarasti savo tapatumo. Taisyklingas gimtosios kalbos vartojimas gali padėti sukurti tvarų santykį su savo tauta, valstybe ir jos žmonėmis. Labai viliuosi, kad daugelis Lietuvos verslo įmonių, net ir tos, kurios sėkmingai įsiliejo į tarptautine rinką, išsikels iššūkį puoselėti gimtąją kalbą ir dalyvaus Nacionaliniame diktante.
Džiaugiuosi, kad Lietuvos pašto darbuotojai kasmet aktyviai dalyvauja Nacionaliniame diktante, todėl ir kitas verslo įmones bei organizacijas kviečiu prisidėti prie šios iniciatyvos“, – sakė Lietuvos pašto vadovė L. Minderienė.
Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje. Savo duris šiemet ir vėl atvers Lietuvos bibliotekos. Užsienyje gyvenantys lietuvių kalbos mylėtojai galės diktantą rašyti Lietuvos ambasadose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai.
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai.
Užsienio lietuvių bendruomenės turės galimybę konkurso dieną gauti radijo transliacijos įrašą ir diktantą rašyti jiems patogiu laiku.
Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.
Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.
Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 7000 žmonių.
Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 28 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Daugiau informacijos:

Vytautė Šmaižytė
Nacionalinio diktanto organizatorė
 Tel.: 8 652 45 128; 8 615 25 310

Paskutinis atnaujinimas: 2017-11-13 10:15:07
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 10740710
Šiandien apsilankė: 21235
Dabar naršo: 261
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema